Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny paliw


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba myślą już o wyborach i o sloganie, że w Polsce najniższa akcyza i paliwo bo  "polski" rząd obniżył ceny. Jeśli nie przełoży się to na wyhamowanie wzrostu cen w jakikolwiek sposób, to oszczędność przez te 3 miesiące będzie znikoma dla pojedynczego Kowalskiego te 10 pln/miesiąc.

Edytowane przez tass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale tylko promil obywateli myśli w ten sposób, reszta patrzy krótkoterminowo, i to ta reszta ma decydujący głos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAMPANIA EDUKACYJNA, limit niedorzeczności wybił poza skalę, koniec internetów na dziś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to było w pewnym serialu "Bo...e widzisz i nie grzmisz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja.

Przez 3 dni ceny paliw w hurcie wzrosły o 20 groszy za litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobią jak z promkami w sklepach. Cena 100 zł - przed promocją podniosą do 150 i po wielkiej obniżce % zrobią 99 i mamy wielkie promo 150 na 99.

Zanim obniżą ceny paliw pod koniec grudnia to wcześniej wywindują cenę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankujcie sobie dizelki do końca roku na łorlenie bo im estrów na ten rok zabrakło i czystego dizla leja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Lu-Gi napisał:

Tankujcie sobie dizelki do końca roku na łorlenie bo im estrów na ten rok zabrakło i czystego dizla leja 

A orientujesz się gdzie można lać normalnie czystego diesla bez takich okazji? Czasem widuję tylko na jakichś prywatnych stacjach, jednak odwagi brak żeby tam tankować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Lu-Gi napisał:

Tankujcie sobie dizelki do końca roku na łorlenie bo im estrów na ten rok zabrakło i czystego dizla leja 

 A jak to się ma do diesla na Shellu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shell leje normalnie żółte. Z tego co wiem to z lotosa albo slovnafta bierze shell. Orlenowi brakło tych kwasów na pewno bo ładuje dziennie przez Orlen i czyste leci. Na prywatnych stacjach trzeba pytać o diesla B0 często jak mają zwykłego i jakiegoś lepszego to dla zmyłki ten lepszy to zwykle B0 jest bez dodatków 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lu-Gi napisał:

Shell leje normalnie żółte. Z tego co wiem to z lotosa albo slovnafta bierze shell. Orlenowi brakło tych kwasów na pewno bo ładuje dziennie przez Orlen i czyste leci. Na prywatnych stacjach trzeba pytać o diesla B0 często jak mają zwykłego i jakiegoś lepszego to dla zmyłki ten lepszy to zwykle B0 jest bez dodatków 

 A jak sytuacja Orlen Verva diesel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lu-Gi napisał:

Shell leje normalnie żółte.

Obojętnie który ON?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na shelu to ja osobiście to bym w ogóle nie tankował. Tak samo na bp. Lotos ma najlepsze paliwa. Orlen teraz wszystkie diesle ma czyste. Jak z bp pytałem kierowcy to mi mówił że ultimate tak samo jest żółty bio z jakimś dodatkiem tylko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lu-Gi napisał:

Lotos ma najlepsze paliwa.

Tylko że w Lotosie też B7 jest, czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jest. Ale lotos przy produkcji paliwa dozuje estry w 60*C  a taki Orlen przy załadunku dozuje estry. Z Orlenu paliwo po jakimś czasie robi się dwu kolorowe bo się estry osiadają na dno a z lotosem się nic nie dzieje. Ogólnie na beczce 31500 litrów to jakieś 1500 to estry. I nie koniecznie jest to rzepak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Wszędzie praktycznie to samo tylko każdy jakieś tam swoje dodatki dodaje a czy to pomaga to nie wiem. Kiedyś jakiś test paliw widziałem to cyrkiel dobrze wychodził na wydajności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pelonek1 napisał:

A orientujesz się gdzie można lać normalnie czystego diesla bez takich okazji? Czasem widuję tylko na jakichś prywatnych stacjach, jednak odwagi brak żeby tam tankować :wink:

Dawaj do mnie.

Mam czysty dizelek bez BIO.

10 groszy droższy od tego błota.

Wielu chłopów przekonałem do ON bez bio dodatków, chwalą mnie do dziś.

Ten ON to nadal ON jak kiedyś, tylko że se wymyślili dolewki z uj wie czego i motor już niestety nie ma tej siły co wcześniej.

BIO mówię NIE.

Wiele nowych aut ropniaków mają przekreślone BIO we wlewie.

Większość właścicieli to olewa i woli tańsze błoto.

 

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...