Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ceny paliw


Tomeks

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zawsze mnie bawia takie artykuly, a konkretnie fragmenty o cenie barylki ropy. Bo jak ceny na stacjach "szaleja" to wszedzie trabia ze paliwo podrozalo bo barylka ropy podrozala o iles tam. Tylko jakos jak barylka ropy tanieje, to juz paliwo tak bardzo nie tanieje... Nagle z dnia na dzien podniesc moga o 10 gr, ale tanieje potem o 2gr...

Ja sie juz zastanawiam nad przejsciem na alternatywne paliwa :naughty: , bo nie zdziwilbym sie gdyby za rok o tej porze diesel byl po ponad 6 zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie bawia takie artykuly, a konkretnie fragmenty o cenie barylki ropy. Bo jak ceny na stacjach "szaleja" to wszedzie trabia ze paliwo podrozalo bo barylka ropy podrozala o iles tam. Tylko jakos jak barylka ropy tanieje, to juz paliwo tak bardzo nie tanieje... Nagle z dnia na dzien podniesc moga o 10 gr, ale tanieje potem o 2gr...

Ja sie juz zastanawiam nad przejsciem na alternatywne paliwa :naughty: , bo nie zdziwilbym sie gdyby za rok o tej porze diesel byl po ponad 6 zl...

będzie powyżej 6zł, przecież to żadna nowosć juz :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternatywa olej z McDonalda i KFC :P + instalacja ,podgrzewacza do paliwa i AFN śmiga :) Zawsze można lać tańszy o kilkanaście groszy barszcz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternatywa olej z McDonalda i KFC :P + instalacja ,

W US całkiem sporo aut zaczyna na czymś takim śmigać. Sam sie zdziwiłem. :shocked:

Know-How:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w rodzinie biznesmena który ma zbudowaną wytwórnię bio-diesla. Zanalizował projekt ustawy i zaczął budować wytwórnię żeby być jednym z pierwszych. Kredyt, budynek maszyny. Jakaś drobna poprawka w ustawie spowodowała że produkcja "prawie" się opłaca. Co znaczy że musisz dokładać do wyrobu i lepiej żeby wytwórnia stała bo nie ma strat. Jak tylko coś się zmieni będzie mi wiało z rury frytkami. Póki co 5,35/litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie powyżej 6zł, przecież to żadna nowosć juz :gwizdanie:

kiedys bedzie pewnie i po 7 :gwizdanie:

W tej chwili w Lodzi 5,35, wiec jakos ciezko jest mi sobie wyobrazic cene 6,35 na dystrybutorze...

No coz, paliwo drozeje w calej Europie, inna sprawa ze u nas ceny na stacjach nijak maja sie do zarobkow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie powyżej 6zł, przecież to żadna nowosć juz :gwizdanie:

kiedys bedzie pewnie i po 7 :gwizdanie:

W tej chwili w Lodzi 5,35, wiec jakos ciezko jest mi sobie wyobrazic cene 6,35 na dystrybutorze...

No coz, paliwo drozeje w calej Europie, inna sprawa ze u nas ceny na stacjach nijak maja sie do zarobkow...

od stycznia min 15gr na litrze wiecej z racji wzrostu akcyzy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie powyżej 6zł, przecież to żadna nowosć juz :gwizdanie:

kiedys bedzie pewnie i po 7 :gwizdanie:

W tej chwili w Lodzi 5,35, wiec jakos ciezko jest mi sobie wyobrazic cene 6,35 na dystrybutorze...

No coz, paliwo drozeje w calej Europie, inna sprawa ze u nas ceny na stacjach nijak maja sie do zarobkow...

ot cała prawda dadzą porządnie zarobic to niech nawet po 7 ziko będzie

ceny unijne a zarobki jak w Zimbabwe :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko coś się zmieni będzie mi wiało z rury frytkami. Póki co 5,35/litr.

z podpisu wynika ze pali co 4-5 litrów, jakby mi tyle palił to byłbym happy

Paliwo było po 3,5 zł. zarabiało sie z 12 zł /h mozna jakos było ogarnac. teraz zarobki w miejscu a paliwo 5,5 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznan

to jest masakra, Polska robi tak zblizamy sie do Europy, ceny w góre paliwo w gore wszystko do góry a pensja w dól

dla mnie paliwo moze kosztować tyle co w norwegii 8 zł diesiel ale co z tego skoro za średnią krajową maja ponad 2 tys litrów a u nas najtańsza i masz niecałe 600 litrów :confused4: :confused4: a biorąc pod uwagę jeszcze to że ty i pan minister = średnia krajowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozbija się o podatki...

uepali1.gif

Na dzień dzisiejszy w jednym litrze PB95 to ok 3.16 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznan

to jest masakra, Polska robi tak zblizamy sie do Europy, ceny w góre paliwo w gore wszystko do góry a pensja w dól

dla mnie paliwo moze kosztować tyle co w norwegii 8 zł diesiel ale co z tego skoro za średnią krajową maja ponad 2 tys litrów a u nas najtańsza i masz niecałe 600 litrów :confused4: :confused4: a biorąc pod uwagę jeszcze to że ty i pan minister = średnia krajowa

Średnia krajowa podawana jest brutto.

U mnie: PB 95 5,44

ON 5,49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis znowu do góry na shellu i Bp

ON zwykły 5,54zł

Ultimate 5,75zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...