Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Truckerzy


RS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gili twoja zmiana i tak lepiej wygląda od mojej bo ja z Volvinki wylądowałem w Actrosie 4x4 typowo budowlanym i targam gruchę 11 metrów sześciennych.

Wiec jak przyjdzie się poruszać ponad 40 tonowym zestawem w małych ciasnych brukselskich uliczkach to naprawdę jest ciekawie ....:wink:

na dwuośce 11m3 ? przecież przy chudziaku to prawie 30 ton .. chyba 8x4 :whistling::whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dwuośce 11m3 ? przecież przy chudziaku to prawie 30 ton .. chyba 8x4 :whistling::whistling:

Wdarł się mały błąd

już wszystko wyjaśniam ciągnik siodłowy 6x4 naczepa z gruchą 3 osie ładowność 11 m sześciennych.

Są jeszcze u nas tak jak pisałem wcześniej ciągnik 4x4 naczepa z gruchą 2 osie ładowność 9,5 m sześciennych ....:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lulki mają swoje zasady na szefa nie mówi się 'stary' tylko 'mój pan' :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lulki mają swoje zasady na szefa nie mówi się 'stary' tylko 'mój pan' :facepalm:

tak jest maj master :grin::facepalm::polew:

quwa

[h=1]Arbeit macht frei[/h]:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba z uja spadli z tymi obciążeniami :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chciałem sie zapytać, czy to żart, czy rzeczywiście taka praktyka w Polsce?

Ja w Polsce jeszcze nie pracowałem, więc tutejszych praktyk nie znam jeszcze.

W Niemczech tez dostaje sie do podpisywania tzw Hausordnung-i , ale nikt nie ma prawa do twoich zarobionych pieniędzy! Sankcjami są upomnienie lub zwolnienie- to raz, a dwa to jeżeli w Hausordnungu jest jakiś zapis sprzeczny z konstytucja lub innymi przepisami w kraju to nie muszę go przestrzegać bo nie ma wartości prawnej. Szef o tym wie, ale próbuje, więc jak ktoś sie da w wała zrobić to jego problem.

Mamy taki zapis ze nie możemy samochodami służbowymi do domów zajeżdżać, bo gdy to zrobimy to jesteśmy automatycznie podejrzani o kradzież i następuje zwolnienie.

Zajeżdżam do domu zeby zjeść obiad, a tu dysponent sie pojawia, i sie pyta "co, przerwa w domu?" I pojechał. Przyjeżdżam do firmy, a tam jestem juz wykreślony z ewidencji i zwolnienie czeka do podpisu. Więc ja do szefa i mu wyjasnilem prawnie jak to wyglada i ze jak chce to nie ma problemu, możemy sie spotkać w sadzie i niech sobie to jeszcze raz przemyśli.

Przemyślał.

Po dwóch dniach znów podjąłem prace, jakby nic nie było. Jeszcze jakiś czas dysponent sie mścił za to ze go tak ośmieszyłem przed załogą, ale mu przeszło.

To ze tak w DE jest to chyba zasługa ich systemu. W DE prawie każdy ma ubezpieczenie tzw adwokackie, które ci opłaca adwokata i jedynie żąda zwrotu tych pieniędzy jeżeli wychodzi ze stworzyles te sytuacje prawna z premedytacją. ( taki haczyk )

Sądy też chyba trochę inaczej niż w PL działają bo kosztami procesu jest obciążany przegrywajacy proces a nie ten który sprawę zakłada.

Jeśli sie mylę co do PL systemu to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła porażka. Najlepiej to jeszcze płacić szefowi za to, że daje nam robotę. Ciekawe co na taką praktykę powiedziałaby Inspekcja Pracy.

Na wadzeciężkiej też piszą o tej firmie wagaciezka.com - Forum transportu drogowego • Wyświetl temat - TrotterTrans, Lublin

wagaciezka.com - Forum transportu drogowego • Wyświetl temat - Kary umowne

Nawet profil na FB https://www.facebook.com/Trottertrans?fref=ts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

strawberry Mateusz widziany z godzinkę temu w Babim Dole w stronę Żukowa :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam na wadze ciężkiej ze wciąż sie dopytują czy sie poprawiło... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaką antena wifi polecacie zew by wzmocnić sygnał i łapać hot spot bez wychodzenia z szoferki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Głogowie w pewnej firmie mądra Natalia kazała schować mi koło zapasowe do kabiny jak będę zostawiał auto w Niemczech na parkingu. Odpisałem jej żeby podała które bo mam dwa a dwóch nie zmieszczę. Nie odpisała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...