Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Piotr Korkosz napisał:

Tak jeszcze z moich obserwacji bo też testowałem różne olej w 1.8 i równolegle w 1.6mpi. Co zaobserwowałem, że w 1.8 olej zmieniał barwę na ciemniejszą i zapach po 6 do 8 tysięcy żaden nie dotrwał do 10k natomiast w 1.6  (tam była zmiana przy 13k) te oleje nadal wyglądały ładnie. Poza tym mój z niemiec jeżdziło od początku na 5w40.

W 1.8T masz dodatkowo ślizgi i łańcuch na rozrządzie, stad różnica w oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Od 5 lat jestem posiadaczem 1.8T AWT i od początku leje Liqui Moly Synthoil High Tech 5w40. Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy warto przejść na Meguin Super Leichtlauf 5w40. Co myślicie o tym. Cena LM co raz wyższa, Meguin cena atrakcyjna, a podobno to ten sam olej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, =KnU= napisał:

Od 5 lat jestem posiadaczem 1.8T AWT i od początku leje Liqui Moly Synthoil High Tech 5w40. Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy warto przejść na Meguin Super Leichtlauf 5w40. Co myślicie o tym. Cena LM co raz wyższa, Meguin cena atrakcyjna, a podobno to ten sam olej. 

Mogą być "te same" bo zarówno LM jak Meguin należą do tego samego koncernu - Wurth.

Z drugiej strony... od 5 lat lejesz super olej, teraz zastanawiasz się czy dla 50zł w kieszeni warto zmieniać - 50zł / 10 000km = 0,5 grosza za każdy przejechany kilometr dopłacasz lejąc LM :wink:

Może i warto, 50zł na chodniku trudno znaleźć, a to czy silnik poczuje różnicę to raczej i tak nie wyczujesz, już prędzej placebo zadziała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Unf napisał:

Mogą być "te same" bo zarówno LM jak Meguin należą do tego samego koncernu - Wurth.

Z drugiej strony... od 5 lat lejesz super olej, teraz zastanawiasz się czy dla 50zł w kieszeni warto zmieniać - 50zł / 10 000km = 0,5 grosza za każdy przejechany kilometr dopłacasz lejąc LM :wink:

Może i warto, 50zł na chodniku trudno znaleźć, a to czy silnik poczuje różnicę to raczej i tak nie wyczujesz, już prędzej placebo zadziała :D

No właśnie to zależy bo jeżeli ktoś zmienia 3 lub 4 razy w roku olej co 10 tys. km to ta różnica cenowa już robi swoje. 

Edytowane przez =KnU=
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, =KnU= napisał:

Od 5 lat jestem posiadaczem 1.8T AWT i od początku leje Liqui Moly Synthoil High Tech 5w40. Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy warto przejść na Meguin Super Leichtlauf 5w40. Co myślicie o tym. Cena LM co raz wyższa, Meguin cena atrakcyjna, a podobno to ten sam olej. 

w butelce dokladnie to samo jest, takze zmieniaj i sie nie boj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2014 o 21:55, januaryy napisał:

Podejrzewam ze czy wleje 5W30 czy 5W40 to całe G to odczuje :decayed:

Jeżdżę 1.8t aeb juz 8 lat na 10w40 ani razu nie zawiódł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś sprawdzony sklep z olejami gdzie jest w dobrych pieniądzach Ravenol VST 5W40? W Pro Choice pytałem, kosztuje już prawie 180 zł za 5L i z tego co patrzyłem w necie to normalna cena tylko trochę drogo bo niedawno był poniżej 150 zł z tego co pamiętam.

A może zmienić na coś w miarę dobrego tylko w lepszych pieniądzach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje chyba meguin 5w40 za około 150zł. Pogrzało ich z tą ceną za Ravenola :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest drożej bo od 1 stycznia sprzedający musi doliczyć opłatę depozytową za każdy litr oleju. Działa to dla każdego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przem8 napisał:

Zostaje chyba meguin 5w40 za około 150zł. Pogrzało ich z tą ceną za Ravenola :P

No pogrzało i to nieźle.

W GALON OLEJE S.C. znalazłem jeszcze za 146 zł 5L, gdzieś czytałem kiedyś że ktoś polecał ten sklep. Można tam kupować w miarę bezpiecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pelonek1 napisał:

No pogrzało i to nieźle.

W GALON OLEJE S.C. znalazłem jeszcze za 146 zł 5L, gdzieś czytałem kiedyś że ktoś polecał ten sklep. Można tam kupować w miarę bezpiecznie?

Poczytałem trochę opinii i kupiłem w Galon Oleje S.C. Powyżej 500 zł mają darmową dostawę kurierem, a z racji tego że dużo jeżdżę wziąłem 20 litrów - wystarczy na rok i jestem pewien że nie przepłaciłem i będę miał dobrą oliwę na kolejne 40000 km.

       
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pelonek1 napisał:

Macie jakiś sprawdzony sklep z olejami gdzie jest w dobrych pieniądzach Ravenol VST 5W40? W Pro Choice pytałem, kosztuje już prawie 180 zł za 5L i z tego co patrzyłem w necie to normalna cena tylko trochę drogo bo niedawno był poniżej 150 zł z tego co pamiętam.

A może zmienić na coś w miarę dobrego tylko w lepszych pieniądzach?

nie ma drogo-tanio

albo Cie stac albo nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od zawsze jeżdżę na Motul 8100 x-cess 5w40. Jeśli cena oleju nie robi na mnie wrażenia, rozumiem, że zdrowiej dla mojego auta byłoby przejść np. na Ravenol? Swoją drogą doradca spod szyldu tej oto marki zaleca mi przejście na RAVENOL VMP SAE 5W-30 :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, R4xx napisał:

Panowie, od zawsze jeżdżę na Motul 8100 x-cess 5w40. Jeśli cena oleju nie robi na mnie wrażenia, rozumiem, że zdrowiej dla mojego auta byłoby przejść np. na Ravenol? Swoją drogą doradca spod szyldu tej oto marki zaleca mi przejście na RAVENOL VMP SAE 5W-30 :co:

5W-40

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dev napisał:

nie ma drogo-tanio

albo Cie stac albo nie

Tu nie chodziło o stać czy nie stać tylko o to żeby kupić ten sam bądź bardzo podobny produkt w niższej cenie.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pelonek1 napisał:

Tu nie chodziło o stać czy nie stać tylko o to żeby kupić ten sam bądź bardzo podobny produkt w niższej cenie.

Ty chcesz zjeść ciastko i mieć ciastko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Langista napisał:

Ty chcesz zjeść ciastko i mieć ciastko ;)

No jak tak to rozumiesz to trudno, Twoja sprawa ... . Ja liczyć umiem i znalazłem ten sam olej w niższej cenie, przez co jedną wymianę w roku (koszty samego oleju) mam gratis. 

  • Pomoc techniczna 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, R4xx napisał:

Panowie, od zawsze jeżdżę na Motul 8100 x-cess 5w40. Jeśli cena oleju nie robi na mnie wrażenia, rozumiem, że zdrowiej dla mojego auta byłoby przejść np. na Ravenol? Swoją drogą doradca spod szyldu tej oto marki zaleca mi przejście na RAVENOL VMP SAE 5W-30 :co:

VST jesli juz.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, R4xx napisał:

Panowie, od zawsze jeżdżę na Motul 8100 x-cess 5w40. Jeśli cena oleju nie robi na mnie wrażenia, rozumiem, że zdrowiej dla mojego auta byłoby przejść np. na Ravenol? Swoją drogą doradca spod szyldu tej oto marki zaleca mi przejście na RAVENOL VMP SAE 5W-30 :co:

Dzieje Ci się coś z silnikiem czy po prostu masz taki kaprys ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...