Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
14 godzin temu, Adi96 napisał:

Miałem na Oku Neste 5w50 Premium +

Jeśli chcesz 5w50, Respol posiada w pełni syntetyczny olej. W galonie nawet jest dostępny.

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Wyświetleń 750,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
3 minuty temu, Hubcio099 napisał:

Autko będzie lepiej chodzić na 5w40 niż 5w30? Jakie są główne różnice chłopaki

Wystarczy przeczytać wszystkie strony przy kawie.

Opublikowano
11 minut temu, Hubcio099 napisał:

Autko będzie lepiej chodzić na 5w40 niż 5w30? Jakie są główne różnice chłopaki

z racji tego, ze 1.8T to piec na kolkach to w40 sprawdzi sie lepiej z racji wyzszej lepkosci w temperaturze roboczej :) 

 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Cześć

 

Co sądzicie o oleju Amsoil 5W40 European Car Formula. Silnik to 1.8T BFB, 228 000 km przebiegu, przebiegi roczne w okolicach 12-15 tys km, jazda dynamiczna. 

 

Z góry dzięki za rady i opinie

Pozdrawiam 

Opublikowano

Miałem raz, bo akurat była promocja na niego, i jakoś mnie nie powalił. Jak jeździsz dynamicznie to skróć interwał do 8-10tys. max.

Opublikowano
W dniu 20.06.2021 o 19:55, blaszczuEL napisał:

Cześć

Co sądzicie o oleju Amsoil 5W40 European Car Formula

 

Widmo Fouriera IR sugeruje, że olej na bazie hydrokrakingu VHVI + ewentualnie PAO 10%

Opublikowano

Siemka, w aucie co serwis zalewam Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40. Czy wspomniany RAVENOL Turbo VST 5W40 będzie lepszym wyborem? Autko ma nalatane 320tkm. Pozdrawiam ?

Opublikowano
24 minuty temu, Nitrous97 napisał:

Siemka, w aucie co serwis zalewam Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40. Czy wspomniany RAVENOL Turbo VST 5W40 będzie lepszym wyborem? Autko ma nalatane 320tkm. Pozdrawiam ?

Jeden ...uj

Opublikowano
26 minut temu, Nitrous97 napisał:

Siemka, w aucie co serwis zalewam Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40. Czy wspomniany RAVENOL Turbo VST 5W40 będzie lepszym wyborem? Autko ma nalatane 320tkm. Pozdrawiam ?

bedzie.
 ewentualnie meguin super leichtlauf 5w40 to to samo co Synthoil tylko znacznie tanszy :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam czy ten olej wyciszy troszkę pracę silnika ? Do tej pory był moduł 5w40 

Screenshot_20210710-210838_Allegro.jpg

Opublikowano

Jak już wyciszy to Twoje ucho tego nie wychwyci zapewne.

Opublikowano
15 godzin temu, Marcinlbn24 napisał:

Witam czy ten olej wyciszy troszkę pracę silnika ? Do tej pory był moduł 5w40 

Screenshot_20210710-210838_Allegro.jpg

Oleje mineralne i HC(tak jak wiekszosc linii motula) maja to do siebie ze wyciszaja prace jednostki, takze zalanie tego LM przyniesie dla ucha odwrotne skutki z racji posiadania baz PAO 

Opublikowano

Cześć :)

Niedługo przychodzi czas na wymianę oleju. 30tysięcy po remoncie silnika przez poprzedniego właściciela lany był motul 5w30 x-clean+. I teraz pytanie zostać przy tym 5w30 czy lepiej wlać 5w40.Przebiegi roczne w granicach 6tys km. Auto A4 B6 1.8T BEX po modach na 285 koni.

Opublikowano

Przez 99% tego tematu przewija się 5w40, a Ty jeszcze masz jakieś pytania?

Opublikowano
4 godziny temu, DamiaN3Q napisał:

Cześć :)

Niedługo przychodzi czas na wymianę oleju. 30tysięcy po remoncie silnika przez poprzedniego właściciela lany był motul 5w30 x-clean+. I teraz pytanie zostać przy tym 5w30 czy lepiej wlać 5w40.Przebiegi roczne w granicach 6tys km. Auto A4 B6 1.8T BEX po modach na 285 koni.

https://www.ravenol.pl/produkty-rajdowe-i-wyscigowe/5293-RAVENOL-RCS-USVO-SAE-5W-40-4014835741911.html

Opublikowano
1 godzinę temu, Dev napisał:
WWW.RAVENOL.PL

Specyfikacje: Partnerstwo na torach wyścigowych: Nürburgring Tested, Hockenheim Premium Partner, Opel Motorsport, Polecany przez Ralfa Schumacher’a

 

A ten też będzie wystarczający dla takiej mocy? Bo jest tak bardziej przystępny cenowo, ponieważ i tak będzie zmieniany w nie dużych przebiegach rocznych, więc chyba nie potrzeba takiego wyczynowego oleju. Dopiero co wchodzę w tematykę Audi i chcę żeby autko długo służyło.

WWW.RAVENOL.PL

Klasa jakości: API SN/CF, ACEA A3/B4 Aprobaty: MB 229.5, Porsche A40, VW 502 00 / 505 00, BMW Longlife-01, , Renault RN0700 / RN0710 Specyfikacje: Opel GM-LL-B-025, Fiat 9.55535-Z2, Chrysler MS-12991...

 

Opublikowano

bedzie ok

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie kto stosował ? jakie doświadczenia ? 

meg.jpg

Opublikowano

LM SHT w nizszej cenie

Opublikowano

to prawda Tomeczku. Mega dobra alternatywa na dobry produkt w dobrej cenie.

Pozdrówki!

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.