Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
7 minut temu, Sajmon89 napisał(a):

Ja sam już z ravenola rezygnuję. Po co przepłacać. 

I co teraz będziesz lał?

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Wyświetleń 750 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
32 minuty temu, pelonek1 napisał(a):

I co teraz będziesz lał?

Coś w granicach do 200zł maksymalnie. Najprawdopodobniej to ..Screenshot_20230702-083213.thumb.png.5e15c6be55c82a20e91e7617c380ffdf.png

Opublikowano
21 minut temu, Sajmon89 napisał(a):

Najprawdopodobniej to ..

Bdb wybór ?

Opublikowano

Nie musi być Ravenol vst ja w poprzednim 1.8t jeździłem na oleju Rowe przez kilka wymian i było ok. 

Nie ma co dumać nad drogimi olejami bo jak wiadomo 80% samochodów z tymi silnikami to już kilkunastoletnie auta z dużymi przebiegami i nawet najlepszy, najdroższy środek smarny tu nic nie zmieni. Syntetyczny  Olej z odpowiednią specyfikacją dla tego silnika zmieniany regularnie co 10tys i nic więcej nie trzeba. 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Z ciekawości zapytam jaki olej i co było lane w BFB na pierwszy olej do silnika przez fabrykę? 

Opublikowano

Pewnie castrol 5w30.

Opublikowano
Godzinę temu, przem8 napisał(a):

Pewnie castrol 5w30.

Castrol był lany we Francuskich na 100% z podobnych roczników jak B6/7, a w tych jestem właśnie ciekawy co w tamtych latach było wlewane..

Edytowane przez FabianB

Opublikowano

Castrol był lany do wszystkiego, od b7 chyba nawet na korku w pokrywie zaworów masz już napis "Castrol"

Opublikowano

No a obecnie w nowych modelach co wlewają? Jeżdżę nowym dostawczakiem euro 6 i tam olej jest 0w30 dedykowany do tego silnika.

Opublikowano
W dniu 12.08.2023 o 20:01, Langista napisał(a):

Castrol był lany do wszystkiego, od b7 chyba nawet na korku w pokrywie zaworów masz już napis "Castrol"

Zgadza się. 1.8T BFB.

Opublikowano
12 godzin temu, FabianB napisał(a):

No a obecnie w nowych modelach co wlewają? Jeżdżę nowym dostawczakiem euro 6 i tam olej jest 0w30 dedykowany do tego silnika.

To samo, może być jeszcze Fuchs.

Opublikowano

Ten Castrol to taki dobry że wlewany jest na 1 montaż?

Edytowane przez FabianB

Opublikowano

Pyszny, wchodzi bez zapojki?

Opublikowano
1 godzinę temu, FabianB napisał(a):

Ten Castrol to taki dobry że wlewany jest na 1 montaż?

Wlewany był, już ne jest.

Edytowane przez pelonek1

Opublikowano
W dniu 13.08.2023 o 22:59, Langista napisał(a):

To samo, może być jeszcze Fuchs.

 

ASO np zalewają aktualnie Shella.

Opublikowano

@Dev Płukanka LM, TEC czy Motul?

Edytowane przez Asao

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Dobrze pamiętam korek spustowy oleju 27/30 Nm max, a filtr oleju 25 Nm?

Edytowane przez Nacek

Opublikowano
Godzinę temu, Nacek napisał(a):

Dobrze pamiętam korek spustowy oleju 27/30 Nm max, a filtr oleju 25 Nm?

Korek 30Nm, filtr tyle co napisane na filtrze i jest tam z tego co pamiętam 25Nm. Ja zawsze dokręcam ręcznie filtr i jest dobrze.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Co sądzicie o tym filtrze: - Brać? Czy coś innego ktoś poleci, ostatnio kupowałem BOSHA. I tak myślę może ten niby OE, albo Knecht czy Mann?

ALLEGRO.PL

 

 

Zwrócę wam jeszcze honor bo ten co podałem to bardziej taki uniwersalny VAG, natomiast z najlepszej półki dedykowany typowo pod ten silnik z zaworkiem zwrotnym oryginalny jaki znalazłem to chyba ten:

ALLEGRO.PL

 Tu mamy Mann filtr o identycznych parametrach który jest ciut tańszy.

ALLEGRO.PL

I teraz jestem ciekawy czy te 2 wyżej się czymkolwiek będą różnić od siebie czy tylko napis/opakowanie? Myślałem jeszcze o Knecht w granicach 45zł trochę taniej mowa o modelu tego filtra pod silnik BFB dedykowany. Jak się to obecnie ma, co do jakości?

Edytowane przez FabianB

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Panowie i Panie czy ktoś z was ma dostęp do dobrych syntetycznych olejów ?? Może ktoś z forumowiczów handluję bądź zna gdzie kupić taniej...? Zapasy się już skończyły a patrzący po aukcjach oleje poszły dużo w górę. 

Edytowane przez Sajmon89

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.