Jump to content
IGNORED

[B5 AJM] Czy to możliwe ? 170 tyś i wybita przekładnia

Krzysiek75
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam do Was pytanko :hi:

Czy to możliwe ,że przy takim przebiegu 170 tyś/km mogła wybić się przekładnia kierownicza. W zawieszeniu mam wszystko nowe ,zmieniałem całe komplety –więc nie mówmy o wahaczach ,końcówkach itp. Stuki pojawiają się ewidentnie z przekładni, nawet słyszane podczas jazdy ( co prawda jak na razie bardzo słabo ale … ) Dodam iż z przekładni nie ubywa ani kropelka płynu. :angry:

Dzięki za odpowiedzi .

wymieniałeś amorki ? :mysli: przekładnia rzadko sie wybija i do tego przy takim przebiegu :przebiegly:

Dopisz 200tys wtedy może przekladnia sie wybic. :naughty:

Może to nie przekładnia,lecz poduszki na silniku.

Mam podobny problem, sprawdzane już były wahacze ( na 100% ok ) wymieniłem całą półoś z przegubami na nówkę i dalej coś stuka przy max skręcie w prawo - głównie podczas manewrowania na parkingu i przy kołach skręconych na maxa. Mechanik obstawia przekładnię, gdzie ponoć wyczuwa jakiś luz ale nie chciałbym wymienić całej i zobaczyć zę stuki są dalej. Na kierownicy przy energicznym odbijaniu w lewo na postoju też czuć jakby luz + minimalne stuki. Ciekawe jest, że w zimie dolewam ok. 50ml na 2 miesiące do wspomagania - lekko się poci. Ale od marca do listopada susza. Gdzie szukać lekarstwa ? Może ktoś wie, gdzie w Krakowie - okolicach to rzetelnie sprawdzić ?

Masz pewność, że te 170 tys to prawdziwe :gwizdanie:

jak nie ma wycieku to może nie jest jeszcze żle. Wymień płyn do wspomagania na ori z ASO i poszukaj bo coś mi świta czy czasem nie ma tam gdzieś możliwośći regulacji/kazacji luzu.

Witam Panowie.

Mam problem z głowy. :) :> :)

Z tego co widzę mało kto wie że w naszych A4 są drążki kierownicze nie mylić z końcówkami. To te co wychodzą bezpośrednio z przekładni. Jest to element wymienny. Ja też już prawie uwierzyłem ,że przekładnia kaput, i to potwierdził też jeden mechanik. Zaś drugi był bardzo uczciwy i powiedział iż tak jest najlepiej. Sam wymieni drążki za ok. np.90 zł., a całą przekładnię już " zregenerowaną " sprzedać za parę stówek.

Uważajcie na to ,nie dajcie się naciągać !!! to złodziejstwo. Z tego co widzę bardzo często to jest opisywane także na forum na jeden kopyt – przekładnia.

Ja wymieniłem drążki na Lemforder czy jakoś tak za 90 zł. 1 szt ( ceny zaczynają się od 40 zł. ) i jest malina :> .Do tego ustawienie zbieżności.

Takie odświezenie tematu, w b6 też sa te drązki bo mam podobny problem ewidentnie z lewej strony mi cos stuka na dziurach a najbardziej na przejazdach przez tory, czy to moze byc to?

Takie odświezenie tematu, w b6 też sa te drązki bo mam podobny problem ewidentnie z lewej strony mi cos stuka na dziurach a najbardziej na przejazdach przez tory, czy to moze byc to?

w każdym aucie masz drążki kierownicze ,w b6 też ,możliwe że masz tam luz ,ja wymieniałem jeden ,stukał przy zjeżdżaniu z krawężnika,luz był tak minimalny że na szarpakach nic nie wyszło,dopiero po odkręceniu końcówki od zwrotnicy jak pociągniesz do siebie energicznie ,czuć min luz ,a podczas jazdy wyraźne stuknięcie

w każdym aucie masz drążki kierownicze ,w b6 też ,możliwe że masz tam luz ,ja wymieniałem jeden ,stukał przy zjeżdżaniu z krawężnika,luz był tak minimalny że na szarpakach nic nie wyszło,dopiero po odkręceniu końcówki od zwrotnicy jak pociągniesz do siebie energicznie ,czuć min luz ,a podczas jazdy wyraźne stuknięcie

No wlaśnie u mnie to wyglada podobnie , stuka podczas wjeżdzania i zjeżdzania z krawęznika a najberdziej slysze to na przejazdach kolejowych... Bylem juz na 3 stacjach diagnostycznych i wszystko niby oki, dodam jeszcze ze wymieniłem juz amory z przodu bo akurat ten z lewej był lekkoupocony, i dalej to samo mechanik mnie nakręca na wymiane makpersona = amor ze niby gora wyklepana bo zla podkładka załozona ale niechce mi sie wierzyc, amory wymienione jakis miesiac temu, i wszystko to ewidentnie w lewym kole, to moga byc te drązki?

Mogą być ,koszt duży nie jest ,ale tak jak napisałem odkręć końcówkę od zwrotnicy i mocno energicznie pociągnij do siebie ,jak będzie luz to wyczujesz ,u mnie był prawie nie wyczuwalny ,a podczas zjazdu z krawężnika ,szczególnie do tyłu mocne stuknięcie

Gadalemn z mechanikiem i mowil ze niby to sprawdził ale raczej mu do konca nie wierze U ciebie bylo to na 2 kołach czy jednych? Bo ja perfidnie mam to w prawym kole dygam ze to jednak przekładnia będzie... aleplyn cały czas w normie nic nie kapie nie poci sie Na początku tj. jakies pól roku temu były tylko pojedyńcze puknięcia własnie przy wjazdach na krawęznik delikatny lub podbicie , teraz wygląda to tak jakby był gdzies delikatny luz i jadąc wybrukowana droga słysze jak cały czas cos się tłucze, częstotliwosć tego stukania jest dosyc duża nie ze puknie raz tylko cały czas nakur...a, aha i słyszalne jest to bardziej przy wolnych predkościach, a przejeżdżając przez tory napierdziela glosniej niz na kostce. To moze byc to?

Gadalemn z mechanikiem i mowil ze niby to sprawdził ale raczej mu do konca nie wierze U ciebie bylo to na 2 kołach czy jednych? Bo ja perfidnie mam to w prawym kole dygam ze to jednak przekładnia będzie... aleplyn cały czas w normie nic nie kapie nie poci sie Na początku tj. jakies pól roku temu były tylko pojedyńcze puknięcia własnie przy wjazdach na krawęznik delikatny lub podbicie , teraz wygląda to tak jakby był gdzies delikatny luz i jadąc wybrukowana droga słysze jak cały czas cos się tłucze, częstotliwosć tego stukania jest dosyc duża nie ze puknie raz tylko cały czas nakur...a, aha i słyszalne jest to bardziej przy wolnych predkościach, a przejeżdżając przez tory napierdziela glosniej niz na kostce. To moze byc to?

Dokładnie w prawym kole po wymianie drążka jak ręką odjął,wymieniłem razem z końcówką ,ale końcówka była ok

Chyba wymienie to w ciemno przed wyjazdem tj dokładnie dr ązek kierowniczy? zebym wiedział co w sklepie powiedziec;d

Tak drążek kierowniczy

Mechanik mówil ze ma luz gora doł a na boki nic wi ec to moze byc tooo

Witam. Mam do Was pytanko :hi:

Czy to możliwe ,że przy takim przebiegu 170 tyś/km mogła wybić się przekładnia kierownicza.

Dzięki za odpowiedzi .

Statystycznie to takie auto jak twoje ma przejechane około pół bańki :decayed:

Wszystko możliwe , chyba że masz go od nowości i jesteś pewien przebiegu, to wtedy mało prawdopodobne :wink::grin:

No wiec minelo trochę czasu dxwiek i jego częstotliwosc nasilila sie bardzo... Jadac po kostce brukowej było słychac częste obijanie sie metalu o metal a przejezdzajac przez tory bylo ono jeszcze mocniejsze tak jakby zaraz mialo się coś zlamac pod kiera... Zacząlem, od najtanszej rzeczy i w sumie od tego co mi tu podpowiedzieliscie. Wymienilem lewy drązek kierowniczy (firma drw pan w sklepie powiedzial ze jest to dobra firma brak reklamacji itp) Po wymontowaniu starego drażka okazalo się ze byl wyrobiony na jablku w jednym miejscu, obkr ecająć go w 1 miejscu byl sztywny a w 2 latal jak zyd po pustym sklepie. Skutki:stukanie na kocich łbach zniklo cisza :D na torach cisza :D ale dzisiaj wracajac z tyry wychwycilem znowu stuki ale innego rodzaju dźwięk taki gluchszy, pojawiaja się na wiekszych dziurach i sąone pojedyncze , i nie dochodzi gdzies spod kiery tak jak wtedy... Od wymiany minął z tydzien chyba jeszcze mi szlag tego nowego drazka nie trfia? Zastanawiam się czy nie wymienic jeszcze tego drążka z prawej strony skoro z lewej sie juz wybil, co sadzicie?

Czy jak zlikwidowalem luz na drązku moglo to poskutjkowac ze gdzie indziej teraz zrobił sie luz?

N ie wiem wydaje mi sie ze zaczyna bardziej juz stukac czy to mozliwe ze cos jest nie teges i przez ta drazek wybija??? a moze to calkiem co innego teraz Po wymianie bylo spoko zjeździlem specjalnie wszystkie polne w okolicy a teraz zaczyna stukac