Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

SWAP hamulców w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
2 godziny temu, Prymusik napisał(a):

Czy możesz podać numer kontaktowy?

 

693456699

  • Odpowiedzi 2,2 tys.
  • Wyświetleń 494,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
W dniu 12.02.2023 o 10:22, Dev napisał(a):

Nie, kolo chciał złożyć cudaka na hamulcach z C6 do B8 

Siema, zakupilem zaciski i jarzma z c7 345mm, jarzma zaciski pasuja p&p. Jednak mam dylemat poniewaz zakupilem tarcze a6 c7 345mm z klockami i tarcza nie chce dojsc do samego konca piasty. blokuje ja kolnierz ktory jest od srodka. Czy bedzie dobrze jezeli zamowie tarcze s4 b8 345mm?

Opublikowano
2 godziny temu, LowcaG napisał(a):

Siema, zakupilem zaciski i jarzma z c7 345mm, jarzma zaciski pasuja p&p. Jednak mam dylemat poniewaz zakupilem tarcze a6 c7 345mm z klockami i tarcza nie chce dojsc do samego konca piasty. blokuje ja kolnierz ktory jest od srodka. Czy bedzie dobrze jezeli zamowie tarcze s4 b8 345mm?

 

To nie są tarcze z C7

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 18.02.2023 o 03:02, Dev napisał(a):

 

To nie są tarcze z C7

Pisałem mu to samo:wink: Ktoś popełnił bład przy dobieraniu tarczy.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ma ktos zdjecie porownujace wielkosc zacisku 356mm a np 380mm.
Druga sprawa mam teraz audi a5 3.0 tdi na ori hamulcach, mam w fajne cenie dostepny gotowy swap z a7 3.0 tfsi. 356mm przod i 330 tyl. Obecnie auto ma ok 300km ale celuje w 350. Czy taki zestaw da rade? Obecny to padaka

Opublikowano
W dniu 13.03.2023 o 22:06, Janasekk napisał(a):

Ma ktos zdjecie porownujace wielkosc zacisku 356mm a np 380mm.
Druga sprawa mam teraz audi a5 3.0 tdi na ori hamulcach, mam w fajne cenie dostepny gotowy swap z a7 3.0 tfsi. 356mm przod i 330 tyl. Obecnie auto ma ok 300km ale celuje w 350. Czy taki zestaw da rade? Obecny to padaka

Nie sądze że da radę. Celuj w coś wydajniejszego. Zacisk 356mm i 380mm jest tych samych rozmiarów.Jarzma są wyższe.

Opublikowano

Panowe czy ktoś tutaj zajmuje się regeneracją ?

Mam do odświeżenia/pomalowania zaciski 356mm

Opublikowano
6 godzin temu, michu10 napisał(a):

Panowe czy ktoś tutaj zajmuje się regeneracją ?

Mam do odświeżenia/pomalowania zaciski 356mm

 

dawaj ogarne

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

A czy może ktoś próbował wstawić na tył do A5 B8 zaciski z S4/S5 B9?

Chodzi o względy wizualne, wersja czerwona z blaszko-zaślepką z logo S najlepiej by chyba pasowała wizualnie do przodu.

Przód już siedzi na czerwonym zacisku Akebono z S4/S5 B9 + tarcze 350mm z A6/A7 C7.

 

Chyba że macie jakieś inne pomysły na w miarę ładny tył, bo malowany zacisk z S4/S5 B8 mi się nie podoba.

Edytowane przez artech

Opublikowano

to nie ma wygladac a hamować

można zaciski z B8 przefrezowac i "dokleić" blaszki z B9

Opublikowano
9 minut temu, Dev napisał(a):

to nie ma wygladac a hamować

A miałem nadzieję że te czasy już minęły ;)

Ale chyba może i jedno i drugie.

 

Zacisk z B9 wydaje się pasować do jarzma z B8 (pasowałem na takie od tarczy 300mm), na stole bo na aucie tego nie weryfikowałem jeszcze.

I tak się zastanawiam czy jak wezmę jarzma od tarczy 330mm z B8 to czy na aucie spasuje się to jak należy z tymi zaciskami.

Tarcze są takie same z tyłu w B8 i B9.

 

Pozostaje kwestia odpowiedniego działania ręcznego i tu zagadka czy te silniczki są tak samo sterowane w B8 i B9.

 

Opublikowano

przewody hamulcowe sa inaczej mocowane i inny gwint

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Czy jest sens mając dwutłoka ATE 356 robić swap na 6 tłoka akebono na tej samej tarczy? Czy będzie różnica w hamowaniu? Czy lepszym rozwiązaniem będzie swap na 375?

Opublikowano
13 godzin temu, artech napisał(a):

A miałem nadzieję że te czasy już minęły ;)

Ale chyba może i jedno i drugie.

 

Zacisk z B9 wydaje się pasować do jarzma z B8 (pasowałem na takie od tarczy 300mm), na stole bo na aucie tego nie weryfikowałem jeszcze.

I tak się zastanawiam czy jak wezmę jarzma od tarczy 330mm z B8 to czy na aucie spasuje się to jak należy z tymi zaciskami.

Tarcze są takie same z tyłu w B8 i B9.

 

Pozostaje kwestia odpowiedniego działania ręcznego i tu zagadka czy te silniczki są tak samo sterowane w B8 i B9.

 

Mam takie oryginalne z blaszka do B8 jakbyś chciał 

Opublikowano
2 godziny temu, audicoman napisał(a):

Czy jest sens mając dwutłoka ATE 356 robić swap na 6 tłoka akebono na tej samej tarczy? Czy będzie różnica w hamowaniu? Czy lepszym rozwiązaniem będzie swap na 375?

Jest sens do tego porządne tarcze klocki i jest dużo lepiej. 

Opublikowano
37 minut temu, Gibons napisał(a):

Jest sens do tego porządne tarcze klocki i jest dużo lepiej. 

Porządne czyli np jakie?

Opublikowano
5 godzin temu, audicoman napisał(a):

Czy jest sens mając dwutłoka ATE 356 robić swap na 6 tłoka akebono na tej samej tarczy? Czy będzie różnica w hamowaniu? Czy lepszym rozwiązaniem będzie swap na 375?

356 to przepaść w stosunku do 375. Zamiast akebono użyj brembo 7PP z porsche o większym klocku i auto staje w miejscu.

Opublikowano
8 godzin temu, audicoman napisał(a):

Porządne czyli np jakie?

Np tarcze dba kocki hawk

Opublikowano
22 godziny temu, H4mm3R napisał(a):

356 to przepaść w stosunku do 375. Zamiast akebono użyj brembo 7PP z porsche o większym klocku i auto staje w miejscu.

A ten Zacisk brembo od Prosche to pod jaką tarczę? Pasuje p&p?

Opublikowano
10 godzin temu, audicoman napisał(a):

A ten Zacisk brembo od Prosche to pod jaką tarczę? Pasuje p&p?

360/375/390X36 oczywiście z odpowiednim adapterem. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.