Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli mają sporo bieżnika to bierz.

nówki :naughty:

po 170zł warto ?

Tak.:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębica jest dobra na kopny śnieg, reszta to porażka, a w ponad 90% jeździmy przecież po odśnieżonych drogach. Ja jeżdżę na Michelin Alpin A4 i jestem bardzo zadowolony :)

Co do letnich, to kupiłem niedawno nowy komplet Michelin Primacy 3 w rozmiarze 205/55/16. Myślę, że będą dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Barum Bravuris 2 (225/45/17) letniaczki i po 20 tysiącach km w rok czasu niewiele sie zużyły, niestety strasznie głośne :facepalm: dlatego nie polecam i nastepnym razem będe sie kierował i tym kryterium przy zakupie nie tylko ceną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom faktycznie potwierdzam ze Barumy Bravuris czy to 1 czy 2 i jedne i drugie niestety glosne :/

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio użytkowałem 4 komplety opon Nokian w różnych autach i jestem megazadowolony. Jedynie model WR A3 okazał się być "mało zimowy" w sensie takim, że mialem opony lepiej sprawujące sie na sniegu, ale nie zdziwilo mnie to bo wyższe modele zimowek do aut o wysokich osiagach konstruowane sa zwykle do szybkiej jazdy czyli nie po typowym sniegu i przyznam ze sa najlepsze jakie mialem do szybkiej jazdy na suchym i mokrym (w porównaniu chociażby do Goodyear UG7). WR D3 na sniegu sprawuja sie za to rewelacyjnie.

Dzisiaj spodziewam się kuriera z Nokianami zLine (245/40R18) z 2013 roku, dam znac jakie jest pierwsze wrazenie oraz pozniej jak sie sprawuja ;)

Generalnie z moich obserwacji i odczuc wynika ze zimą najlepiej sprawuje sie bieznik kierunkowy, natomiast latem bezsprzecznie asymetryczny- naprawde żadne "bajeranckie" jodełki nie podchodzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero co kupiłem Barum Bravuris 2, z tego co wiem to zostały udoskonalone o rant zabezpieczający felgę, niestety nie ma kiedy przetestować, czytałem i w testach wypadały całkiem nieźle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś jeździł lub jeździ na Fuldach Ecocontrol HP 205/55 R16 bo zastanawiam się czy warto,czy może lepiej dołożyć do czegoś innego ? Moje auto A4 B6 avant 1.9 AVF zawias 1BE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy piszcie do jakich samochodów potrzebujecie kupić opony bo pytanie np. o opony Dębica czy Barum do B7 czy B8 nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero co kupiłem Barum Bravuris 2, z tego co wiem to zostały udoskonalone o rant zabezpieczający felgę, niestety nie ma kiedy przetestować, czytałem i w testach wypadały całkiem nieźle :)

Mam takie w caddy, sprawują sie bez zarzutu na suchym i mokrym ale wg mnie dość szybko znikają, chociaż to subiektywne odczucie bo nie spisywałem przebiegu na nich, ogólnie jak najbardziej mogę polecić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś jeździł lub jeździ na Fuldach Ecocontrol HP 205/55 R16 bo zastanawiam się czy warto,czy może lepiej dołożyć do czegoś innego ? Moje auto A4 B6 avant 1.9 AVF zawias 1BE

jezdze na fuldach sport control w twoim rozmiarze i sa ekstra, lepiej kup te niz eko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe goodyear eagle f1 asymetric u mnie 225/45/17 polecam, cicha oponka, nie słychać jakbym jechał bombowcem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również jest taki komplecik i jest bardzo przyjemnie. Zobaczymy ja będzie przy ostrzejszej jeździe w zakrętach hehe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze 225/45/17 nie wygladaja tak dobrze na budzie w B6 jak 235/45/17. 225 sprawiaja ze jest duzy przeswit miedzy kolem a nadkolem a 235 juz naprawde ladnie ta przestrzen wypelnia.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co taką szeroką oponę. Ja bym dał 215 nawet przy 17", miałem tak w A3. Sprężynki -30mm i już nie ma dużego prześwitu i ładnie wygląda hehe :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wsadze z dwa wory cementu i ładnie wygląda :decayed:

miałem 235/45 i tak samo była koza :D

jeszcze moglbym polecić Pirelli Cinturato P7 w przeciwienstwie do zimowych sottozero tego producenta które są :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wsadze z dwa wory cementu i ładnie wygląda :decayed:

miałem 235/45 i tak samo była koza :D

jeszcze moglbym polecić Pirelli Cinturato P7 w przeciwienstwie do zimowych sottozero tego producenta które są :thumbdown:

a ja jak już wcześniej pisałem odradzam wszystkim Pirelli Cinturato P7, bo w moim przypadku nowe opony w a4 b5(FWD) założone na tylną oś nie wytrzymają nawet 50 tys km, tak szybko się ścierają.

W zeszłym sezonie przejechałem na nich 30-35tys km i praktycznie już opon nie ma:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupiłem nowiutkie VREDESTEIN Sportrac 5 205/55R16 91V w dobrej cenie i przesyłka za free. Zastnawiałem się nad różnymi (wedle testów niemieckich), ale te zarówno w testch, opiniach dobrze stały jak i cenowo w miarę dobrze wyszły. Jak trochę pojeżdzę to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skład gumy w oponach na europe zachodnią różni się od tych co trafiają na wschód czyli do nas

Wiem, bo handlowałem trochę oponami przed tym sezonem zimowym i mam porównanie.

Zachodnie oczywiście na PLUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzę w kółko i nie wiem czy Continental ContiPremiumContact 5 albo DUNLOP BLURESPONSE. Testy w 195/65 na korzyść Dunlop, tyle że to nowość, nie sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...