Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

2 godziny temu, Bambr97 napisał(a):

Może ktoś poleci komplet fajnych opon do 2 tysięcy 

IMG_20220718_175652.jpg

Polecam Michelin Primacy 4+

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bambr97 napisał(a):

Czyli mogę spokojnie zakładać 225?

Tak , Masz wszystko na rozpisce powyżej.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu polecałem tu Vredestain Ultrac Sessanta (R18) po paru latach postawiłem ponownie na Vredestein tym razem Ultrac Satin (R18) - pierwsza była bardzo dobra kolejna okazała się jeszcze lepsza, gorszy na wodzie ale ogólnie pod każdym innym względem z plusami). W międzyczasie kupiłem zimówki, pierw Dunlop (nie byłem z nich całkiem zadowolony) ostanio Vredestein (bez zastrzeżeń jest super) teraz czekają już na założenie kolejne letnie Vredesteiny Ultrac Vorti+ 245/40R19 (mają bardzo dobre opinie). Po odebraniu ich dobrze mogłem przyjrzeć się budowie i bieżnikowi, napawa optymizmem i szykuje się naprawdę ciekawie, spodziewam się kolejnego zadowolenia z opon ten marki ... także radzę zwrócić waszą uwagę na nie.

Edytowane przez adadur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bambr97 wrzucam podobne felgi na lato i też rozmiar 225/40R18.

 

Do 2000 zl znajdziesz Michelin Pilot Sport 5, do około 1800 zł Conti PremiumContact 7 albo Goodyear (modelu nie pamiętam).

235/40R18 jest droższe. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony kupujecie w sklepach typu Oponeo/sklepopon czy szukacie w google interesującego was modelu opony i np wtedy allegro/inter cara itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, adadur napisał(a):

teraz czekają już na założenie kolejne letnie Vredesteiny Ultrac Vorti+ 245/40R19 (mają bardzo dobre opinie)

Zaczynam na nich 3 sezon w A6. Świetne kapcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti PremiumContact 7 vs Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 225/40R18. Pierwszy model jest dość świeży, wcześniej użytkowałem PremiumContact 6 205/55R16. 

 

Z tego co udało mi się wyczytać Conti potrafią być głośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2023 o 21:44, Hugo napisał(a):

Zaczynam na nich 3 sezon w A6. Świetne kapcie :wink:

jestem niesamowicie zadowolony z poprzednich vredków, dzieki Hugo za słowo otuchy na nowe kapcie ... czekam na "odnowiony" felunek i zakładam lato w nowej wersji vredków ... nie wiem dla mnie to opony to fenomen!, ja sobie zgrubnie tłumacze tym że holendrzy mają podomy klimat i mieszankę (co jest podstawą) dobierają pod swój klimat a ja na pln. PL mam w zasadzie to samo co oni i jest super.

 

miałem możliwość dołożyć ok. 60x4 zł do Conti 7 ... dla mnie contu 5S i wyznacznik poziopmu premium to mega opona ale zaufałem verdkom

Edytowane przez adadur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adadur napisał(a):

jestem niesamowicie zadowolony z poprzednich vredków, dzieki Hugo za słowo otuchy na nowe kapcie ... czekam na "odnowiony" felunek i zakładam lato w nowej wersji vredków ... nie wiem dla mnie to opony to fenomen!, ja sobie zgrubnie tłumacze tym że holendrzy mają podomy klimat i mieszankę (co jest podstawą) dobierają pod swój klimat a ja na pln. PL mam w zasadzie to samo co oni i jest super.

Jak dla mnie to Holendrzy mają dużo cieplejszy klimat od Polskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Vredesteiny Ultrac Vorti+  To Zdecydowanie je polecam i nawet mogę śmiało stwierdzić że lepiej mi się na nich jeździ niż na Pilot Sport 4. Powiedziałem to ostatnio koledze który zawsze brał tylko Michelin. Teraz kupił Ultrac Vorti+ i jest w szoku jak ta opona daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Malan_mk4 napisał(a):

I jak wybrałeś bo mam taki sam właśnie dylemat

Z każdych będziesz zadowolony. Bierz tańsze jak nie wiesz które z tych dwóch modeli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, stoję przed wyborem dwóch opon i chciałem się zapytać, czy ktoś może ma jedną z nich i może potwierdzić opinie z neta, mianowicie chodzi o  :

 

Hankook Ventus V12 evo2 K120

i

HankookVentus Prime4 K135

 

Obie są w podobnej cenie ale V12 mają rant ochronny i nie wiem już, czy bardziej iść w komfort z Premium4, czy prowadzenie z V12 :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Langista napisał(a):

Panowie, stoję przed wyborem dwóch opon i chciałem się zapytać, czy ktoś może ma jedną z nich i może potwierdzić opinie z neta, mianowicie chodzi o  :

 

Hankook Ventus V12 evo2 K120

i

HankookVentus Prime4 K135

 

Obie są w podobnej cenie ale V12 mają rant ochronny i nie wiem już, czy bardziej iść w komfort z Premium4, czy prowadzenie z V12 :grin:

Nie wiem jak w tych modelach ale mam Ventus S1 Evo3 K127 i tutaj rant ochronny jest ale fizycznie to taki mały jakby go nie było, poza tym opony ok ale ja ze względu na praktycznie zerowy rant już bym ich nie kupił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje modeli Hankooka ale użytkuje je już od wielu lat i złego słowa nie wypowiem.

Wielkość rantu też mi nie przeszkadzała, wystarczyło trochę uważniej jeździć i parkować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie w rozmiarze 225/45/18? 

Smigam na 17 Hankook Ventus S1 EVO2 i są spoko, ale na przyszly sezona pakuje 18 i potrzebuje opon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę kupował opony 255 35 19 myślę o michelin co otym sądzicie czy warto przepłacać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...