Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Nokian Powerproof 255/35/19?

Jest sens dopłacać do Pirelli P zero?Continental Sport Contact/Dunlop Sport Maxx RT2 lub jakiś innych podobnej klasy czy Nokiany dadzą radę? A może jeszcze coś innego polecicie? 

Aktualnie mam stare P zero(na wykończeniu) i są dosyć głośne..

Jeżdżę raczej "dynamicznie", lubie jak auto pewnie trzyma się drogi i nie pływa/buja nim w zakrętach oraz żeby było ok zarówno na suchym jak i mokrym..

Dodatkowo żeby miały rant ochronny..

Budżet do 3tysi.

Edytowane przez jarr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tez właśnie ciekaw jestem Nokiana Powerproff tzn czy ma ściankę boczną jak szmatka…
Taką miały Uniroyale Rainsport i jeździć na tym w zakrętach to dramat jakiś….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem kilka dni temu Hankook Ventus S1 evo3 K127 255/35 R19.

Jeszcze za wiele nie powiem bo trzeba trochę pojeździć, nic niepokojacego sie nie dzieje, pewnie będą to dobre opony.

Jak dla mnie maja jeden zasadniczy minus, mianowicie bardzo mizerny rant chroniący felgę, w porównaniu z pierlli a już nie mówiąc o Conti, tego rantu prawie nie widać. Zawsze zwracam uwagę na krawężniki itp aby nie uszkodzić felg, pratkycznie chyba nigdy nie przetarłem a tu słuchajcie dokładnie w dniu wymiany podjechałem do Maca i nadziałem się tylnym kołem na krawężnik przy Drivie, felga zdarta :facepalm: głębokie rysy przy rancie :wallbash:

Wsciekłem się ale jak ochłonąłem, to wydaje mi się że tak niefortunnie najechałem że nawet gdyby rant był jak należy to by całkiem felgi nie ochroniło. Trochę ta opona się dziwnie układa mam wrażenie, jak by była ciągle zbyt mało napompowana (mimo 2,6bar). Jak kogos to interesuje to mogę zrobić zdjęcie.

 

Auto prowadzi się dobrze w zakrętach, jeśli dla kogoś ma to znaczenie to bieżnik fajnie się prezentuje. 

obraz.png.43435dade4e23335d8cd6e4a1e6500ba.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Użytkownik007 napisał:

Założyłem kilka dni temu Hankook Ventus S1 evo3 K127 255/35 R19.

Jeszcze za wiele nie powiem bo trzeba trochę pojeździć, nic niepokojacego sie nie dzieje, pewnie będą to dobre opony.

Jak dla mnie maja jeden zasadniczy minus, mianowicie bardzo mizerny rant chroniący felgę, w porównaniu z pierlli a już nie mówiąc o Conti, tego rantu prawie nie widać. Zawsze zwracam uwagę na krawężniki itp aby nie uszkodzić felg, pratkycznie chyba nigdy nie przetarłem a tu słuchajcie dokładnie w dniu wymiany podjechałem do Maca i nadziałem się tylnym kołem na krawężnik przy Drivie, felga zdarta :facepalm: głębokie rysy przy rancie :wallbash:

Wsciekłem się ale jak ochłonąłem, to wydaje mi się że tak niefortunnie najechałem że nawet gdyby rant był jak należy to by całkiem felgi nie ochroniło. Trochę ta opona się dziwnie układa mam wrażenie, jak by była ciągle zbyt mało napompowana (mimo 2,6bar). Jak kogos to interesuje to mogę zrobić zdjęcie.

 

Auto prowadzi się dobrze w zakrętach, jeśli dla kogoś ma to znaczenie to bieżnik fajnie się prezentuje. 

 

Dwa sezony już na nich śmigam i z tym rantem się zgadzam. Też zaraz na początku obdarłem tylną felgę na parkingu naprzeciwko Maca :decayed:

Jak dla mnie to opony z dobrym stosunkiem ceny do jakości. Na mają jazdę dobrze się trzymają i na suchym i na mokrym, nie mam żadnych zastrzeżeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witaj w klubie, myślałem że to tylko ja miałem taki niefart :doh: jednym słowem uwaga na Maca :wink:

Pamiętajmy że rant absolutnie nie dyskwalifikuje opony, mi również jak na razie jeździ się na nich dobrze i bez zastrzeżeń.

Jaki masz rozmiar opony i jakie ciśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuję opinii jakie aktualnie opony byście polecili z klasy premium 225/45/17

na oku mam
Michelin Pilot Sport

Continental PremiumContact

GoodyearEagle F1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do B8 225/55/16 - predkosci na autostradzeiw w okolicy 130-150. raczej spokojna jazda. bezpieczenstwo istotne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na felgi 19" polecam opony Continental Sport Contact 5p. Świetne właściwości jezdne i zero problemów w eksploatacji. Warto też wziąć pod uwagę opony Hankook Ventus S1 Evo2, które można zakupić w przystępniejszej cenie. Bardzo uniwersalne na każde warunki. Dużą zaletą cicha praca. Opony GY Eagle Asymmetric 3 testowane na 18" są bardzo poprawne, ale dla mnie zbyt miękkie-szczególnie w zakrętach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie oponki tańsze ktoś używał https://www.oponeo.pl/dane-opony/firemax-fm601-225-50-r17-98-w-zr-xl#372259217 ? Nadadzą się na jednorazowe przejechanie autostradą 1000km w jedną i 1000km powrót ?  A tak normalnie jazda wokół komina.

Edytowane przez Berserker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadadzą się ale nie wytrzymają dłużej jak 4 sezony, do tego może być problem z wyważeniem ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem miernik bieżnika i pomierzyłem we wszystkich kołach losowo i wychodzi tak ok. 5mm (czasem pokazuje 5,10 mm) wysokość w tych 4 głównych rowkach. Te boczne lamele też tak od 4,60 do 4.80 mm. Boki opon gładkie bez żadnych pęknięć, ubytków, nie sparciałe, nie ma wybrzuszeń. Można jeszcze zrobić bezpiecznie do wiosny do 4 tyś. km i wymienić na nowe wtedy?
P3100196.thumb.JPG.19300797bd3594f5c6f49d44af9ab04e.JPGP3100217.thumb.JPG.55e340a14201f92df2fe68e86df72f59.JPG

Edytowane przez Berserker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235. To nie BMW Z tylnym napędem aby kupować na tył szersze niż na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jakie opony kupić?

Bridgestone turanza T005

Conti Premiumcontact6

Michelin Primacy 4

Dunlop sportmaxx rt2

Goodyear eagle asymetric 5

 

Czy może coś innego z podobnej półki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam zamontowane Michelin Primacy 4 i jestem z nich bardzo zadowolony. Czy sucho czy mokro są bardzo przewidywalne.

Na pozostałych nie jeździłem więc jedynie mogę powiedzieć że Michelin jest bardzo ok :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Hubcio099 napisał(a):

Conti Premiumcontact6

Miałem w 205/55R16, byłem zadowolony. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie najcichsze polecacie, jeżdże po Norwegii i drogi tutaj maja dość szorstki asfalt  co przedkłada się na większą  głośność opon podczas jazdy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie opony letnie polecacie, muszę kupić 235/40 r18. Aktualnie mam zimowe nexeny nowe i jest porażka głośne problem z wyważeniem wibracje. Sprawdzone na wyważarce chodzą góra dół. Chciałbym coś kupić średniej klasy, a także żeby nie były za głośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Jaki rozmiar opon brać pod felgi sline multispoke do b7 (wzór w załączniku, felgi z dużym kapslem ale ja złożyłem sobie mały)

Aktualnie to 235/40 r18. Jest sens brać takie same? 

Może ktoś poleci komplet fajnych opon do 2 tysięcy 

IMG_20220718_175652.jpg

Edytowane przez Bambr97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...