Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie opony letnie 245/40 R18 polecicie? Napęd przód, zależy mi na ciszy budżet to 2000zł z hakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Michelin Primacy 4 + :cygaro:

Drogie ale warto.:cygaro:

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NelsonPL napisał(a):

Michelin Primacy 4 + :cygaro:

Drogie ale warto.:cygaro:

 

Ktoś go w koncu zbanuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Dev napisał(a):

 

Ktoś go w koncu zbanuje ?

Pewnie Michelin mu płaci po 500 zł za każdy post :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2024 o 15:42, Langista napisał(a):

Michelin, Bridgestone, Continental, Pirelli, Goodyear, Nokian. Jakościowo jednak premium to Bridgestone nie powinno być w tej półce, zaś Hankook jest cenowo poniżej premium, a jakościowo już w premium wchodzi i konkuruje, nie rzadko przewyższa 3 gigantów jak Michelin Continental czy Nokian.

chłopie co ty gadasz? Bridgestone jest to najwieksza marka opon na świecie, michelin czy continetal to sobie może królować co najwyżej w europie, po za tym w skład Bridgestone wchodzi także Firestone, na najwiekszych sklepach opon w polsce czyli oponeo i sklepopon marka dunlop jest w przedziale marki premium i zawsze tak ją uważałem, po za tym chwaliłem sobie zimówki tej firmy, nigdy nie miałem problemów z oponami Continental, Michelin, Brigestone, Goodyear zaś z nokianem jak najbardziej marka której nigdy nie zaufam, w tym roku kupowałem dwa komplety zimówek postawiłem na Klebery i Brigestone

 

@Langista

 

20231103-103519.jpg

20231103-103456.jpg

 

20231103-103242.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś opinie na temat Pirelli Powergy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra firma, osobiście nie miałem na kołach ale złego słowa o nich nie słyszałem.

@Archiwum mylisz pojęcia jakości do ilości. To co napisałem to marki premium aktualnie, co jakieś strony które sprzedają gumę mają u siebie w ofercie to rzecz zupełnie inna. Równie dobrze ja mogę otworzyć stronę z oponami i sprzedawać najtańsze chińczyki jako klasę premium.

 

Dunlop kiedyś może i był w klasie premium, teraz ma gumy gorsze jak Dębica, która jest dobrym średniakiem, księgowość bierze górę. Co do Bridgestone, kierując się opiniami o tej firmie kupiłem Turanzy od nich i po sezonie były do wyrzucenia, kulam się na nich z braku hajsu na co innego, także dla mnie Bridgestone też robi chłam. Marketing stoi na wysokim poziomie stąd takie wychwalanie tej firmy w niebiosa.

 

Nokian to też dobra firma, chyba nie ma firmy która oferowała by lepsze opony zimowe od nich, równie dobrze ja napiszę że nigdy nie zaufam Michelin bo ich nazwa brzmi nieciekawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Bridgestone potenza adrenalin, starły się po 2 sezonach i 40000 km. Teraz jeżdżę na Hankookach 4 czy 5 rok i złego słowa na nich nie powiem. 

Edytowane przez Rob@k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Langista Bridgestone Potenza Sport  słabo wypada 🙃 Na bank z tej firmy już więcej nie wybiorę opon.

 

received_1634189213738092.jpeg

 

20 minut temu, Langista napisał(a):

Nokian to też dobra firma, chyba nie ma firmy która oferowała by lepsze opony zimowe od nich

Poczytaj o pękającym bieżniku. Problem znany od lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem coś, że problem z pękającym bieżnikiem był z każdą marką, która miała produkcję w Rosji czy na bliższym do nas wschodzie, za to już z Rumunii opony były ok.

 

U mnie z Turanzą identycznie jak u Ciebie było ale zwróciłem na to uwagę dopiero zakładając koła na kolejny sezon. Nie powiem przez to z czystym sumieniem czy były takie kiedy je zdejmowałem pod koniec sezonu, czy popękały leżakując w zimę 😕 Nie mniej opony marki 'premium' wyglądające jak szrot po sezonie i 10kkm to śmiech na sali 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Langista napisał(a):

Dobra firma, osobiście nie miałem na kołach ale złego słowa o nich nie słyszałem.

@Archiwum mylisz pojęcia jakości do ilości. To co napisałem to marki premium aktualnie, co jakieś strony które sprzedają gumę mają u siebie w ofercie to rzecz zupełnie inna. Równie dobrze ja mogę otworzyć stronę z oponami i sprzedawać najtańsze chińczyki jako klasę premium.

 

Dunlop kiedyś może i był w klasie premium, teraz ma gumy gorsze jak Dębica, która jest dobrym średniakiem, księgowość bierze górę. Co do Bridgestone, kierując się opiniami o tej firmie kupiłem Turanzy od nich i po sezonie były do wyrzucenia, kulam się na nich z braku hajsu na co innego, także dla mnie Bridgestone też robi chłam. Marketing stoi na wysokim poziomie stąd takie wychwalanie tej firmy w niebiosa.

 

Nokian to też dobra firma, chyba nie ma firmy która oferowała by lepsze opony zimowe od nich, równie dobrze ja napiszę że nigdy nie zaufam Michelin bo ich nazwa brzmi nieciekawie.

 

Nokian jest przereklamowanty i to konkretnie, plus ogromna wtopa z pękającym bierznikiem to juz przesada, a po za tym śmiem twierdzić że Semperit z austrii robi lepsze zimówki niż nokian 

 

serio mógłbym odszukać ci moje nowe nokiany które już po jednym sezonie wyglądały gorzej niż opony po 15 latach, zareklamowałem je i nie uznali gwarancji chodz ja nie byłem wyjątkiem i było głośno o tej sprawie 

 

 

EDIT:

 

Nokian LINE 

 

20181113-124314.jpg

Edytowane przez Archiwum
dodanie zdjecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat zakładam Semperit-a, bez uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dev napisał(a):

Od lat zakładam Semperit-a, bez uwag.

Bo to są bardzo dobre opony, a niektórzy nawet nie znają tej marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dokładnie to samo na Nokianach, co ja i @Hugo na Bridgestone, jak i kilka innych na Pirelli. Ciekawe czy one wszystkie w jednym kraju były produkowane 🤔

 

Wiesz.. ja mam jedną stronę z testami opon i ufam tym testom bo są w miarę rzetelnie robione, zwłaszcza te zimowe. Chodzi o LINK

 

Według jego testów brałem też Turanzy i nie ukrywam, właściwości jezdne jak najbardziej były ok ale bieżnik tracił się w oczach a sama guma pękała gorzej jak 20-letnia opona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Dębice UHP 2 nadal są polecane jako wybór cena/jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, franc321 napisał(a):

Czy Dębice UHP 2 nadal są polecane jako wybór cena/jakość?

Wrzucałem do A3 i sprawują się bez problemów 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na lato 225/50/R17 co polecicie? NIE, NIE CHCĘ MISZLĘŁ :) :)

 

zastanawiam się nad:

 

WWW.OPONEO.PL

Opony Goodyear Efficientgrip Performance 2 225/50 R17 98 W XL, FP w Oponeo to darmowa dostawa w 24h i atrakcyjne ceny. Sprawdź ofertę!

w sumie kilka lat śmigam na goodyerach i się nie zawiodłem niestety do fuldy i bridgestone nie mam zaufania :)

 

 Kupiłem 

 

WWW.OPONEO.PL

Opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 225/50 R17 98 Y XL, FP w Oponeo to darmowa dostawa w 24h i atrakcyjne ceny. Sprawdź ofertę!

 

Edytowane przez SkOs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał te: 

WWW.OPONEO.PL

Opony Firestone Roadhawk 2 225/50 R17 98 Y XL w Oponeo to darmowa dostawa w 24h i atrakcyjne ceny. Sprawdź ofertę!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni homologacja Mercedesa od audi? Kupujecie opony z homologacja audi czy nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fear44 napisał(a):

Czym się różni homologacja Mercedesa od audi? Kupujecie opony z homologacja audi czy nie? 

tylko ceną, to jest po prostu współpraca dogadana po między marką opon a marką samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...