Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Szary Avant / Prawie wszystko mający ALTek ? :)


MaTeo85

Rekomendowane odpowiedzi

Coś tam od wczoraj działam, wywaliłem całe wnętrze, łącznie z wykładziną... Mam fajny dostęp do torów kablowych i mogę sobie ładnie porozkładać kable.

Jest masa roboty, ale powoli kabli ubywa. Mam już podłączone zasilanie, cany, sygnały z licznika. Dodatkowo kładę zasilanie i inne niezbędne okablowanie pod fotele z pełną elektryką, kable pod składane lustra i blendy LED więc jest masakra.

IMG_20210223_092213.jpg

IMG_20210223_111947.jpg

IMG_20210223_120348.jpg

IMG_20210223_120413.jpg

  • Pomoc techniczna 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyciągnięta wykładzina to całkiem inna robota ? ważne że powoli do przodu, z każdym dniem będzie ubywać ? ja swój jak rozbierałem to między chodzeniem do roboty z miesiąc składałem potem razem z dokładaniem kabli ? także Ty i tak idziesz Mati jak burza z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działam dalej :) ze 25 nowych kabli wjechało do auta.

Zasilania, cany, linia K, kable do czujników poziomowania, kable do silników poziomowania w lampach, kable pod homelinka, zasilanie dodatkowej pompki spryskiwaczy lamp.

Przy okazji przeciągania wszystkiego puściłem nową wiązkę do sterownika PDC. Kable idące pod maskę, do lamp, pompki sprysków zrobione na gotowo, zostanie już z samymi lampami zmiana wtyczek bo obecne są popękane. Do tego kable puszczone w peszlach, wszystkie nowe z dedykowanymi pinami. Jutro walka pod nogami kierowcy, trzeba puścić jeszcze CANy pod fotel kierowcy, kable do fotochromów w drzwi i dodatkowe sygnały do pamięci, homelinka i sterowania ledem w blendach. A na deser 3 przewody do anteny TPMSu z tyłu.

Tak to wygląda przy nadkolu z przodu:

 

IMG_20210224_120452.jpg

IMG_20210224_132316.jpg

IMG_20210224_132309.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MaTeo85 napisał:

Tak to wygląda przy nadkolu z przodu

Lepiej jak ori ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządnie porzeźbione, bardzo porządnie. :wink::oklasky:

Szkoda, że jakiś manual nie wleciał :guma:

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, R4xx napisał:

Porządnie porzeźbione, bardzo porządnie. :wink::oklasky:

Szkoda, że jakiś manual nie wleciał :guma:

Dzięki :)

Z manualem to słabo bo czas mnie goni, a roboty masa (córy pokój jest do piątku składem na wszystkie graty z wnętrza jak fotele kanapa, tunel i inne takie, a w piątek córa wraca do domu i muszę wszystko wsadzić do auta), ale w wolnej chwili mogę zrobić listę potrzebnych części do całości jeśli ktoś by potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamil-vag napisał:

Lepiej jak ori ?

No niestety jak by miało być lepiej to jeszcze drugie tyle z auta trzeba by wywalić co by mieć dostęp wszędzie tam gdzie idą kable :) ale i tak jest dobrze... Tylko co by zadziałało wszystko po całej akcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MaTeo85 napisał:

Dzięki :)

Z manualem to słabo bo czas mnie goni, a roboty masa (córy pokój jest do piątku składem na wszystkie graty z wnętrza jak fotele kanapa, tunel i inne takie, a w piątek córa wraca do domu i muszę wszystko wsadzić do auta), ale w wolnej chwili mogę zrobić listę potrzebnych części do całości jeśli ktoś by potrzebował.

Lista jak najbardziej mile widziana. Szczególnie jeśli mowa o xenon, samopoziom i homelink :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mały postęp... Odebrałem zabawki od lakiernika, wiem wiem niewiele widać ale to po to żeby nic nie porysować :)

IMG_20210226_140054.jpg

Założyłem listwy drzwiowe :)

IMG_20210226_175709.jpg

IMG_20210226_175616.jpg

I na koniec zabrałem się za zderzak, po wyjęciu lamp znalazłem zgubę mechanika ?

IMG_20210226_180721.jpgStary zderzak zdjęty, jutro będę rezał dalej.

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MaTeo85 napisał:

I na koniec zabrałem się za zderzak, po wyjęciu lamp znalazłem zgubę mechanika 

Porządny sprzęt :lol1:

Ładnie popakowane, listwy siedzą idealnie :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam dalej przy aucie się dzieje :)

małe szpiegowskie foto wrzucam z dzisiaj...

oczywiście nie obyło się bez dramatu, Ori wąż do spryskiwaczy okazał się być 5cm za krótki u mnie i nie mam jak go podłączyć do pompki, trzeba jechać do ciastoramy i kupić kawałek węża i zrobić porządnie żeby nic się nie urwało :facepalm:

Dzisiaj jeszcze jest plan wsadzić lampy, zamontować osłonę silnika, nadkole lewe bo jest zdjęte i rejestrację, a jutro mam nadzieję przyjdzie niespodzianka :)

IMG_20210302_125142.jpg

IMG_20210302_125216.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie tajemnica..

Ile dałeś za malowanie listw i zderzaka ? 
 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grill S4, listwy S4, akiet S-line, bixy jak nowe... :wub:

Kurde ten przód będzie robił robotę tutaj ! 

 

 

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechotka z nasadką była pewnie wliczona w naprawę :D

Zapowiada się ładna, schludna, zadbana i wycyckana B6 :thumbup1: 

Oby jak najdłużej była w dobrych rękach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2021 o 00:34, MichałA4 napisał:
M.OLX.PL

Sprzedam kratkę środkową do A4 B6. Kratka dedykowana do wersji S-LINE. Możliwa wysyłka. Odpisuję na OLX I...

Ostatnio znalazłem coś takiego na olx.

Witam właśnie wpadłem na tą ładną b6 ;) posłuchaj kolegi, ja od tego samego sprzedawcy wytargałem tą kartkę z wysyłką za 175zł. Także targuj się śmiało jak paczka dojdzie może dodam na moim prof. Zdjęcia z złożonego zderzaka ?

Edytowane przez Mloty4x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mloty4x napisał:

Witam właśnie wpadłem na tą ładną b6 ;) posłuchaj kolegi, ja od tego samego sprzedawcy wytargałem tą kartkę z wysyłką za 175zł. Także targuj się śmiało jak paczka dojdzie może dodam na moim prof. Zdjęcia z złożonego zderzaka ?

Miała u mnie być kratka w plaster miodu z golfa 6 gti, ale to docinanie. Pasowanie tego do zderzaka to masakra, czasu trzeba na to mieć, a że ja go nie mam, to jest tak jak niżej ?

IMG_20210303_122838.jpg

Zostaje zmienić zderzak z tyłu, wkleić lotkę na klapę i ogarnąć wnętrze bo jeszcze nie skręcone do kupy. Aha ramka do tablicy jest w drodze, będzie mniej widoczna :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przez chwilę promocja miasta jest ?

Mordka cieszy oko, złożysz całość to jakaś sesja by się przydała żeby pokazać ten charakterek pakietu ?

Zrobiłbym Ci, no ale trochę daleko masz ?

Naprawdę szybko to ogarnąłeś, ja z tym walczyłem o wiele, wiele dłużej, także szacun za robotę i mimo, że szybko to i dokładnie ? a to rzadko idzie w parze hehe... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę dalej z robotą, dzisiaj padło na drzwi kierowcy, kable do fotochromów, pamięci, blendy led i homelinka dołożone, przy okazji zabezpieczyłem spękaną izolacje w przelotów drzwi.

IMG_20210304_121809.jpg

Założyłem nowe lustro full wypas składane pod fotochrom i pamięć. Do zrobienia zostało zarobić piny przy blendzie z ledem. Dodatkowo w boczku trzeba dołożyć panel memo, wpadnie nowa rączka z przełącznikiem do składania lusterek (dekor niestety bez dodatkowej ikony składania (niestety ASO wycofało go z produkcji i już ich nie ma i nie będzie) jest to drobiazg, ważne że dekor nówka sztuka i bez skazy.

Tu na razie foto z rozłożonych drzwi (tak najłatwiej wsadzić porządnie lusterko bez gimnastyki)

 

Wczoraj jeszcze wpadł nowy zderzak na tył z nowymi czujnikami pdf i wyprowadziłem kable do anteny TPMSu (niestety antena czeka bo w gąszczu wszystkiego zagubiła się gdzieś kostka, na szczęście antenę można założyć bez problemu już z założonym zderzakiem)

IMG_20210304_121852.jpg

Walka trwa nadal :) muszę wpakować wszystkie graty które nazbierałem przez ostatni rok czy może nawet 2? Bo piwnica nie jest z gumy, a gdzieś trzeba zmieścić rowery, które pojechały na serwis przed sezonem letnim. Do wsadzenia czeka jeszcze lotka, lustro w drzwi pasażera, klamka pasażera z USA, daszek homelink i na kiedyś zostają fotele w pełnej elektryce (mam tylko trzeba je ogarnąć, na stelaże wrzucić moje alkantary itp.)

Gdyby ktoś chciał to oddam za darmo!

- zderzak przód kompletny,

- zderzak przód goły (sama skorupa - górna część) pod spryski docięty pod dokładkę sline.

- zderzak tył kompletny pod PDC

Wszystkie elementy raczej do malowania. Odbiór najlepiej osobisty bo wysyłka tego dosyć problematyczna będzie.

 

 

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam za wytrwałość i tempo pracy, mody wlatują jeden za drugim. Zderzak i listwy robią robotę! :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2021 o 23:39, Mloty4x napisał:

Witam właśnie wpadłem na tą ładną b6 ;) posłuchaj kolegi, ja od tego samego sprzedawcy wytargałem tą kartkę z wysyłką za 175zł. Także targuj się śmiało jak paczka dojdzie może dodam na moim prof. Zdjęcia z złożonego zderzaka ?

Ja niestety nie miałem tyle szczęścia... to co mi przyszło od tego typa to chyba na poradnikach od Majstra z Wazzupa było robione... koleś unika kontaktu, nie odpisuje - pomimo ze loguje się na olx - na ta chwile nie polecam. Zdjęcia spasowania i co dostałem po wyjęciu z paczki poniżej.

A u Ciebie jak zawsze robota profi!

01BA9951-2A9E-4A8E-B534-1A53908E947E.jpeg

014D0013-8A21-48A6-A07A-9EC8F0C5C1F4.jpeg

Edytowane przez takexlife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...