Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ori termostat nie trzyma temperatury


mateuszeks

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam termostat i czujnik firmy vernet i jest ok


No jasne, że nie pojadę już do ASO. Czytałem warunki gwarancji. Tam magiczny zapis, że część musi być zamontowana zgodnie z technologią Audi. A skoro wstawiałem samemu termostat to już jest przyczyna do zwalenia winy na mnie.

Wczoraj jeździłem trochę autem i problem jak był tak jest. A przypomnę, że mamy -2 stopnie a nie -10 czy -20.

Jazda w jedną stronę po mieście (start z auta zaparkowanego pod chmurką):

wz76u63k.jpg

pixlk4f9.jpg

Jazda w drugą stronę ekspresówką (start z parkingu podziemnego i obroty wiadomo około 2000):

jz7th9ba.jpg

Dziś kupiłem termostat Wahlera i zaraz idę go wymienić.

nie wierzę żeby ori termostat był do bani ta wskazówka nie leży idealnie na 90 przyjrzałbym się czujnikowi za nim kupiłeś 2 termostat mogłeś vagiem sprawdzic temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz czy pomoglo bo mam podobny problem dlugo sie nagrzewa na licznikowe 90 i trzyma na vagu 82 stopnie zamiast 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz czy pomoglo bo mam podobny problem dlugo sie nagrzewa na licznikowe 90 i trzyma na vagu 82 stopnie zamiast 90

Mam tak samo w afn. W zime. Do 60 sie w miare szybko grzeje i przez pare km trzyma te 60 dopiero po przejechaniu paru km idzie wskazowka do góry i staje na 90. Na klimatroniku roznie 83-86. I tak skacze. Ale na liczniku trzyma jak wryty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na klimatroniku roznie 83-86. I tak skacze.

Na czym ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klimatroniku roznie 83-86. I tak skacze.

Na czym ???

No na kliamatroniku. Wskazowka na liczniku stoi na 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj odczyty VAGiem z modułu silnika i licznika - rano na zimnym i po rozgrzaniu... max odchyłka do 2-3 stopni. To, że wskazówka stoi na środku to tylko dla naszego komfortu psychicznego - tak jest napisany eeprom, żeby przy ok. 80 - 100 stopni stała na środku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No na kliamatroniku.

I na nim pokazuje ci 83-86 st.c ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na kliamatroniku.

I na nim pokazuje ci 83-86 st.c ?

W zime tak. Na autostradzie kiedyś patrzyłem, było 20+ stopni, cisnąłem 140. I równiutko 90 na klimatroniku było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2016 o 12:17, mateuszeks napisał:

No jasne, że nie pojadę już do ASO. Czytałem warunki gwarancji. Tam magiczny zapis, że część musi być zamontowana zgodnie z technologią Audi. A skoro wstawiałem samemu termostat to już jest przyczyna do zwalenia winy na mnie.

Wczoraj jeździłem trochę autem i problem jak był tak jest. A przypomnę, że mamy -2 stopnie a nie -10 czy -20.

Jazda w jedną stronę po mieście (start z auta zaparkowanego pod chmurką):

 

Jazda w drugą stronę ekspresówką (start z parkingu podziemnego i obroty wiadomo około 2000):

 

Dziś kupiłem termostat Wahlera i zaraz idę go wymienić.

Tak jak koledzy napisali wyglada to na problem z czujnikiem. Zmien czujnik temperatury. Ja swego czasu wymienilem na febi (zielony) i dzialal elegancko. Trzymal rowno 90.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda że tylko ori . vernet behr wahler działają bez problemów

są to czołowi producenci podzespołow chlodzenia do aut na pierwszy montaz

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Miałem chyba z 5 różnych termostatów w tym 2 ori. Diagnoza dobrego warsztatu - głowica do roboty. Tworzy się coś w rodzaju poduszki powietrza w układzie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

to ze auto na postoju w mrozy nie trzyma temperatury 90 stopni przy wlaczonym na maksa ogrzewaniu to normalne i na pewno głowica tu nie jest winna

U mnie wystarczy 19st na klimatronicu i 2 kreski i nie trzyma.Wystarczy że sie zatrzymam na chwile i temp płynu leci w dół (mowa o wskazaniach z VCDS coolant temperature).

Zarówno czujnik temperatury i termostat mam 100% sprawne.

Latem gdy nie używamy ogrzewania silnik osiąga temp roboczą dość szybko i temperatura stoi równo.

Jak zrobisz tak na uruchomionym silniku lub na rozgrzanym to powietrze też zaciągnie :)

No jasne, że nie pojadę już do ASO. Czytałem warunki gwarancji. Tam magiczny zapis, że część musi być zamontowana zgodnie z technologią Audi. A skoro wstawiałem samemu termostat to już jest przyczyna do zwalenia winy na mnie.

Wczoraj jeździłem trochę autem i problem jak był tak jest. A przypomnę, że mamy -2 stopnie a nie -10 czy -20.

Jazda w jedną stronę po mieście (start z auta zaparkowanego pod chmurką):

Jazda w drugą stronę ekspresówką (start z parkingu podziemnego i obroty wiadomo około 2000)

Dziś kupiłem termostat Wahlera i zaraz idę go wymienić.

Zrób test w garnku przed wymianą ;)

P.S jeździsz na wyłączonym "econ" w aucie to sprawdź czy Ci czasem nie śmiga mały wentylator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dużo jeździłem ostatnio i nie było kiedy wejść na forum. Auto chętnie się grzeje i utrzymuje temperaturę gdy zaczynam jechać eko.

Też dziwiłem się, ponieważ termostat ori jest bardzo trudno ruszyć rękoma aby się otworzył. Sama sprężyna trzyma może i 2x mocniej niż w tym co założyłem. No ale co tu dużo mówić. Wymieniłem i się cieszę. Problem ustąpił.

Start auta zaparkowanego na dworze:

i2e9jl9l.jpg

4ws7whxo.jpg

Edytowane przez mateuszeks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w koncu jaki termostat wylądował u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po jakim czasie Ci łapie 90*C przy tej temperaturze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbas popatrz na zdjęcia i masz czas i kilometry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbas popatrz na zdjęcia i masz czas i kilometry.

:facepalm::facepalm::decayed:

14min i 10,2km :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahler 4264.87D

Taki montowałem teraz i w 2013 roku a byłem przekonany, że zmieniałem termo również ubiegłej zimy. Ale ten czas szybko leci.

Jeśli ktoś ma dojścia do ASO mam paragon + termostat ori już wymontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...