Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 Fellows


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

"Jeżeli gwarant wymienił wadliwy produkt na nowy lub dokonał istotnych napraw, termin gwarancji biegnie od nowa od momentu dostarczenia klientowi wymienionej lub naprawionej rzeczy. W przypadku wymiany pojedynczej części należącej do reklamowanego towaru czas gwarancji biegnie od nowa w odniesieniu do tej części – np. wymiana karty graficznej w komputerze."

 

PRAWAKONSUMENTA.UOKIK.GOV.PL

Kodeks cywilny:

Art. 581. § 1. Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej.
§ 2. W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego wskutek wady rzeczy objętej gwarancją uprawniony z gwarancji nie mógł z niej korzystać.

 

Na podstawie kodeksu cywilnego wniosuję, że skrzynia biegów jest częścią, której gwarancja biegnie od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Onkel napisał:

Macie u siebie uchwyty na telefon?

Nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Onkel napisał:

Macie u siebie uchwyty na telefon?

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecicie może jakąś folię na zegary a4 b9 analog kolorowe? Widzę jakieś na internecie pojedyncze oferty z opisem że są do 2019. Trochę porysowane mam te szkiełko.

Widzę że są też na wyświetlacz MMI szkła hartowane, ale nie za tanie w zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję screen z aplikacji myaudi od kogoś kto ma aktywną przedłużoną gwarancję, jest tam licznik kilometrów i opis, że np. jest 5 lat gwarancji i ile już zostało przejechane z limitu kilometrów, z góry dziękuję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cernold napisał:

Panowie, potrzebuję screen z aplikacji myaudi od kogoś kto ma aktywną przedłużoną gwarancję, jest tam licznik kilometrów i opis, że np. jest 5 lat gwarancji i ile już zostało przejechane z limitu kilometrów, z góry dziękuję.

 

 

Proszę ?

 

IMG_20220809_202000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tuleje w wahaczu dolnym tylnym (tzw. "banan") z przodu auta są gumowo-olejowe?

Wymieniał już ktoś takie u siebie?

Jakieś uwagi, rady itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wampir napisał:

Czy tuleje w wahaczu dolnym tylnym (tzw. "banan") z przodu auta są gumowo-olejowe?

 

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wampir napisał:

To są awaryjne elementy?

Elementy eksploatacyjne, zużywające się jak klocki czy tarcze z biegiem czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy jakim przebiegu mniej wiecej?

A jakiej jakości są poduszki silnika w B9?

W B8 jak czytałem audizine to padały ok 80-90k km w przeliczeniu na nasze jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Zależne pewnie od nawierzchni, po której się poruszasz. Gumki w górnych wahaczach wymieniałem już przy 57 kkm bo miały rysy. Podobno znana wada.

 

 

 

 

Gummilager.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie uszkodzone górne tuleje wahaczy mogą powodować niewłaściwy kąt pochylenia koła, że koło jest za mało pochylone? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukanie zawieszenia np. U mnie akurat nic nie stukało a rysy zostały stwierdzine przy kontroli na corocznej inspekcji.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, wampir napisał:

To jakie są skutki uszkodzenia tych górnych tulei?

Jak już będzie chociaż jedna całkowicie zerwana to będzie np. skrzypieć przy jeździe miejskiej. Tylko do takiego zużycia to daleka droga. Takie pęknięcie jaka kolega wyżej wrzucił na zdjęciu nie skutkuje niczym, bo jest to powierzchniowe i tylko nadgorliwy diagnosta każe wymieniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na przeglądzie diagnosta powiedział mi, że należy te elementy wymienić z uwagi na pęknięcia, takie jak wrzucił Muskel1. Nie słychać u mnie żadnych stuków, a jestem na takie coś bardzo uczulony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...