Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B9 Fellows


sowiq

Rekomendowane odpowiedzi

Taka mała ciekawostka.

Normalnie zawsze jeżdzę z przełącznikiem świateł w pozycji "Auto".

Dziś jest u mnie mgła, ale zbyt jasno dla czujnika zmierzchu aby aktywować światła mijania, w związku z czym, aktywowane były tylko światła do jazdy dziennej a tył pozostał nieoświetlony, co jest normalne (jeżeli w kodowaniach nikt nie grzebał i nie uruchomił tyłu razem z DRL).

Aby pomimo to pozostać widocznym ustawiłem wyłącznik w pozycji świateł mijania i aktywowałem tym także tylne lampy.

Z racji tego, że zawsze jeżdżę na pozycji "Auto" zapomniałem przy wysiadaniu wyłączyć świateł. Jak się okazuje, auto nie informuje nas po wyłączeniu zapłonu o aktywnych światłach, a światła są zgaszone. 

Dopiero gdy pozostawimy auto z wyłącznikiem w pozycji świateł pozycyjnych, auto informuje nas komunikatem na FISie oraz sygnałem dźwiękowym.

 

20230215_110719.jpg

20230215_110747.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Taka mała ciekawostka.

Normalnie zawsze jeżdzę z przełącznikiem świateł w pozycji "Auto".

Dziś jest u mnie mgła, ale zbyt jasno dla czujnika zmierzchu aby aktywować światła mijania, w związku z czym, aktywowane były tylko światła do jazdy dziennej a tył pozostał nieoświetlony, co jest normalne (jeżeli w kodowaniach nikt nie grzebał i nie uruchomił tyłu razem z DRL).

Aby pomimo to pozostać widocznym ustawiłem wyłącznik w pozycji świateł mijania i aktywowałem tym także tylne lampy.

Z racji tego, że zawsze jeżdżę na pozycji "Auto" zapomniałem przy wysiadaniu wyłączyć świateł. Jak się okazuje, auto nie informuje nas po wyłączeniu zapłonu o aktywnych światłach, a światła są zgaszone. 

Dopiero gdy pozostawimy auto z wyłącznikiem w pozycji świateł pozycyjnych, auto informuje nas komunikatem na FISie oraz sygnałem dźwiękowym.

 

20230215_110719.jpg

20230215_110747.jpg

Muskel takie cuda, to już w Golfie 5 Gti mam. Nie ma tam świateł do jazdy dziennej, ale jest "auto" jak u nas i światła na stałe też jak u nas. Daję zawsze tak jak na Twoim pierwszym zdjęciu, bo nie mam innej opcji na chyba że jest zmrok to wtedy auto i po zgaszeniu silnika światła gasną. Byłem zdziwiony i sprawdziłem to w Audi i taż tak jest. Tak więc to o czym piszesz to czysta prawda. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, vvalery napisał(a):

Muskel takie cuda, to już w Golfie 5 Gti mam. 

Aż sprawdzę dziś wieczorem w Golfie 7.5 żony czy nadal tak jest.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1 dzięki za informację. Nie miałem pojęcia, że tak jest. Póki co, jeszcze nigdy nie musiałem "wymuszać" świateł mijania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, misku napisał(a):

@Muskel1 dzięki za informację. Nie miałem pojęcia, że tak jest. Póki co, jeszcze nigdy nie musiałem "wymuszać" świateł mijania :)

Ja też nie ale wczoraj mgła była bardzo gęsta a czujnik zmierzchu nie przełączył na światła mijania i wolałem uniknąć sytuacji, w której ktoś zaparkuje mi w bagażniku, przynajmniej zmniejszyć ryzyko:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

wolałem uniknąć sytuacji, w której ktoś zaparkuje mi w bagażniku, przynajmniej zmniejszyć ryzyko:decayed:

I bardzo dobrze. Nigdy nie ufam innym uczestnikom ruchu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, misku napisał(a):

Póki co, jeszcze nigdy nie musiałem "wymuszać" świateł mijania :)

Oj , pewnie wiele razy musiałeś tylko nigdy tego nie zrobiłeś . A przepisy wyraźnie mówią kiedy jeździmy na światłach mijania a nie kiedy nam system sam zmieni . Bardzo często gdy pada deszcz / śnieg czujnik nie zmieni sam świateł i w tedy trzeba myśleć . Tak samo w tunelach . Nie za każdym razem zmieni nam światła . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mariusz36 napisał(a):

Oj , pewnie wiele razy musiałeś tylko nigdy tego nie zrobiłeś . A przepisy wyraźnie mówią kiedy jeździmy na światłach mijania a nie kiedy nam system sam zmieni . Bardzo często gdy pada deszcz / śnieg czujnik nie zmieni sam świateł i w tedy trzeba myśleć . Tak samo w tunelach . Nie za każdym razem zmieni nam światła . 

Właśnie nigdy nie musiałem. Za mało jeżdżę. Np. jeszcze nigdy tym autem nie zdarzyło mi się jeździć we mgle. We wszystkich pozostałych przypadkach samochód automatem zawsze odpowiednio włączał światła mijania (tunele, zmierzch, deszcze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mariusz36 napisał(a):

Oj , pewnie wiele razy musiałeś tylko nigdy tego nie zrobiłeś . A przepisy wyraźnie mówią kiedy jeździmy na światłach mijania a nie kiedy nam system sam zmieni . Bardzo często gdy pada deszcz / śnieg czujnik nie zmieni sam świateł i w tedy trzeba myśleć . Tak samo w tunelach . Nie za każdym razem zmieni nam światła . 

Tutaj muszę przyznać, że w B9 w wymienionych sytuacjach automatyka bardzo dobrze działa. Ja zawsze obserwuję kiedy załącza światła mijania (czy oby przełączył). Zaświeca się wtedy oświetlenie ambiente i mapa przełącza się w tryb nocny. Jak do tej pory nie musiałem sam interweniować.

Z tego co pamiętam w sterowniku bcm1 jest nawet opcja Regenlicht (światła w deszczu). Gdy pada deszcz i czujnik deszczu uruchamia wycieraczki, światła  przełączają się na mijania. 

 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Tutaj muszę przyznać, że w B9 w wymienionych sytuacjach automatyka bardzo dobrze działa. Ja zawsze obserwuję kiedy załącza światła mijania (czy oby przełączył). Zaświeca się wtedy oświetlenie ambiente i mapa przełącza się w tryb nocny. Jak do tej pory nie musiałem sam interweniować.

Z tego co pamiętam w sterowniku bcm1 jest nawet opcja Regenlicht (światła w deszczu). Gdy pada deszcz i czujnik deszczu uruchamia wycieraczki, światła  przełączają się na mijania. 

 

Zgadzam się :) W dodatku można sobie w ustawieniach zmienić na wczesne przełączanie świateł, tej zimy rzadko kiedy były włączone światła do jazdy dziennej, może przez 2-3 słoneczne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, sosim napisał(a):

Zgadzam się :) W dodatku można sobie w ustawieniach zmienić na wczesne przełączanie świateł, tej zimy rzadko kiedy były włączone światła do jazdy dziennej, może przez 2-3 słoneczne dni.

Dokładnie. Mam ustawione na późno.

Teraz właśnie sprawdzałem zależność czujnika deszczu i włączania świateł mijania.

Przełącznik świateł pozycja "Auto"

Manetka wycieraczek także pozycja "Auto".

W jasny dzień świecą się tylko DRL z przodu.

Nartyskujemy wodą na przednią szybę na czujnik deszczu (tak aby wycieraczki cały czas chodziły), po kilku ruchach wycieraczek załączone zostają światła mijania i tył. 

Po zaprzestaniu natryskiwania na szybę i dłuższym odczekaniu  lub przestawieniu manetki wycieraczek i w pozycji 0, przełącza na światła DRL.

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skasować błąd zasięg AdBlue/DEF xxx km? Chodzi o zresetowanie tych kilometrów, odpięcie akumulatora na 30h nic nie pomogło. 

 

mam błędy

P208C00

P208A00

P208D00

 

nie chce mi się póki co tym zajmować, ale będę musiał skasować ten zasięg

 

edit:

zwykłe kasowanie błędów obd11 nie pomogło, mam jeszcze vcp jak by to coś zmieniało

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skasujesz tych błędów. Najprawdopodobniej sterownik AdBlue do wymiany.

Poczytaj tutaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik mam do wymiany - tak wiem - wymieniłem się pół roku temu z kolegą na sterowniki który miał ten sam błąd, od tamtej pory był spokój w obydwu autach ale teraz przy niższej temperaturze zewnętrznej problem pojawił się u mnie. U niego pomagało wtedy odpięcie akumulatora. Czy a4 ma może jeszcze jakieś dodatkowe podtrzymanie sterowników? zegar mi się skasował, ten błąd nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma podtrzymania. Będziesz musiał znowu wymienić sterownik bo najprawdopodobniej dostała się do niego woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wątku bezprzewodowego carplay bawił się ktoś obd eleven i aktywował tą funkcję? 

Ja mam po lifcie, ale niestety tylko po kablu, a ASO przy ostatnim przeglądzie nie zaktualizowało MMI mimo, że prosiłem ? 

Edytowane przez vvv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki temat, uruchomiłem sobie asystenta toru jazdy, działa, ale do pełnej funkcjonalności dołożyłem dziś manetki z przyciskiem aby można było wyłączać system, manetki ogólnie ogarnięte ale przycisk nie działa, czy jest jakieś dodatkowe kodowanie aby zadziałał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, marcin_o23 napisał(a):

taki temat, uruchomiłem sobie asystenta toru jazdy, działa, ale do pełnej funkcjonalności dołożyłem dziś manetki z przyciskiem aby można było wyłączać system, manetki ogólnie ogarnięte ale przycisk nie działa, czy jest jakieś dodatkowe kodowanie aby zadziałał??

O jakim aucie mowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...