Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Oświetlenie wnętrza - wymiana na LED(info 1 post)


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

no.. no.. widzę Perry że już uzupełniłeś oświetlenie ledami.. sam widziałem tylko jego połowiczną pracę i wyglądało to bardzo fajnie, efekt malina :kox: sam w przyszłości też się w to zabawię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny Efekt Kolego Perry , dobry by był motyw wyrezać jeszcze dodatkowo w tylnych słupkach wewnątrz oczywiście podświetlenie takie co w starczych B5 są miałem taki zamiar bo miałem lampki z tym że u mnie w słupkach są kurtyny i nie chcę tam nic dziurawić żeby łap nie urwało :decayed: dodatkowe dwie lampki z tyłu mocniej by oświetliły tył auta w porównaniu do przodu :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam małego pasażera i takie oświetlenie wystarcza ;]

Pomysłów mam jeszcze kilka jeżeli chodzi o "dorezanie" oświetlenia:

- dorobić oświetlenie po lewej stronie bagażnika (dokupić oprawkę taką jak jest po prawej stronie + doprowadzenie kabli + wycięcie), choć i tak po zmianie na diodowe rurkowe jest baaardzo jasno ;]

- dorobić oświetlenie nóg pasażerów tylnej kanapy

- może dorobić dodatkowe oświetlenie nóg kierowcy i pasażera lub pocudować coś z oprawką - np. zastosować coś na zasadzie soczewki wypukłej.

- może dorobić oświetlenie pod przednią klapą (+ osobny włącznik)

Nie miałem dziś jak pstryknąć fotek - może jutro będzie okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki a nie wiecie co daje liczba chipów w tych ledach? bo w jednych jest jeden w innych 3 i nie mam zielonego pojęcia co to za luksus mieć 3 zamiast 1 i zapłacić sporo więcej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chip led to jakby dioda led... tyle że jaśniejsze jeżeli o tym samym mówimy

w sumie to co piszesz jest bardzo możliwe bo jak patrze te żarówki diodowe to jedna miała załóżmy 6 diód i 1 chip a inna miała założmy 2 diody i 3 chipy i ta druga jest droższa pomimo tego że pierwsza miała więcej diód..

ale z tego co piszesz to bardzo możliwe że ten chip to taka "lepsza dioda" i stąd różnica w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się, bo widzę, ze niektórzy macie podświetlony z góry kokpit, tzw poświata, proszę o jakies bliższe info na ten temat :hi:

chodzi mi o to

http://img217.imageshack.us/i/schowek01yu1.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się, bo widzę, ze niektórzy macie podświetlony z góry kokpit, tzw poświata, proszę o jakies bliższe info na ten temat :hi:

chodzi mi o to

http://img217.imageshack.us/i/schowek01yu1.jpg/

Ale o co ci dokładnie chodzi ? o tą poświatę na fotelu/plastikach czy co ? To masz wszystko wcześniej opisane - włącznie z tym co/kto/gdzie wstawił + obcykane zdjęcia, a może ja tu czegoś nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugim lifcie jest w kazdym (dwie diody obok lampek na podsufitce). We wczesniejszych nie pamietam :) Swieci na czerwono :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugim lifcie jest w kazdym (dwie diody obok lampek na podsufitce). We wczesniejszych nie pamietam :) Swieci na czerwono :naughty:

możesz pokazać przykałd takiej lampki po 2 lifcie???? da rade to zrobić w b5 przedlift?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu powyżej to mocniej z telefonu i konsoli środkowej drążek był oświetlany - ale wiem o co Ci chodzi - ja to u siebie mam w standardzie, więc nie ruszałem tego - 2 czerwone diody tuż przy podświetleniu górnym - dają taka _bardzo_ lekką czerwoną poświatę. Gdzieś widziałem jak ktoś to u siebie rezał, ale niestety nie mogę obecnie znaleźć odpowiedniego linka do postu/zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też szukam i szukam , wiec zapytałem

Wszystko odnośnie pakiety oświetlenia jest w tym temacie:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=20727.510

co prawda chodzi głównie o oświetlenie do b6 ale te diody w lampce podsufitkowej powinny być takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktoś powie jaki to model radia na tym zdjęciu jest??

To concertCD z B6 :gwizdanie:

Pany wstawiał juz ktos zamiast diód moduły LED :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy mają światełka w LED, mam i ja :kox:

Lampka w podsufitce + lampki w tylnich słupkach + bagażnik + schowek, na żarówkach LED :wink4:

pakietowietlenieled2.jpg

Podświetlanie nóg po otwarciu drzwi zrobione na taśmie LED, (takiej o http://allegro.pl/promocja-tasma-listwa-150-led-zimna-ciepla-i1254311915.html), 5cm taśmy na stronę, świeci bajka :kox:

diodynogi2.jpg

pakietowietlenieled.jpg

Lampka Ambiente + podświetane nawiewy + naprawione podświetlanie popieniczki :wink4:

lampka5.jpg

wiato.jpg

pakietowietlenieled3.jpg

Następny etap to czerwone lampki w drzwi (już czekają)

dsc7521.jpg

Białe lampki oświetlające przestrzeń pod drzwiami, po ich otwarciu, oraz podświetanie nóg pasażerów po otwarciu drzwi :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slepy to twoje ambiente mogło by bardziej dawać na konsole :gwizdanie: bo teraz to oświetla ręczny :naughty:

Z tymi paskami LED dobra opcja, ja chyba podmienie u siebie własnie podświetlenie nóg na takie pieruństwo, bo te moje ledy jak kiedys patrzyłem to z 5diód po ponad póltora roku zostały juz 3 diody w jednej żarówce na podświetlenie nóg

Albo kupie moduł i gdzieś tam wpasuje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...