Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy w A4 B8 2.0TDI 120KM występuje usterka mechanizmu napędu pompy olejowej?


Danek75

Rekomendowane odpowiedzi

No chyba ,ale jakby auto dostało za mało powietrza to by było mułowate ,a auto jedzie bardzo dobrze , mam porównanie ,bo miałem ostatnio b8 170 km CAHA i nie ma prawie różnicy, dlatego pytam czy ktoś ma ogarnięte te wartości ,jakie powinny być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbliża mi się niedługo przegląd i chciałbym Was zapytać. wymiana samego imbusika: wyciągam ten 77mm i wkładam 100mm i tyle? nic więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie :-/ żeby przerobić na ten dłuższy trzeba wyjąć i rozebrać w mak całą "pompę" robiłem to niedawno koszt 1200zł z olejem, wałek został wyjęty i przerobiony pod fabryczny wybierak 100mm.

Do Świątka trzeba dostarczyć sam wałek on go przerabia za 180 zł

w Rumi też to robią ale drożej

Moja audi miala 217. tyś km gniazdo było już lekko wyrobione u Ciebie pewnie wystarczy wymienić na nowy 77mm i latać bo gniazdo ciasne wtedy koszt ok 300zl

Edytowane przez bartasg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w chwili obecnej mam u siebie przelatane niecałe 172 tys km więc wolałbym żeby spojrzeli przy wymianie oleju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam jeden ale gość nie oszczędzał auta a to pewnie też ma jakieś znaczenie.

Ilość odpaleń i gaszeń świadczy o zużyciu modułu olejowego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam jeden ale gość nie oszczędzał auta a to pewnie też ma jakieś znaczenie.

Ilość odpaleń i gaszeń świadczy o zużyciu modułu olejowego....

Ja znam jeden ale gość nie oszczędzał auta a to pewnie też ma jakieś znaczenie.

Ilość odpaleń i gaszeń świadczy o zużyciu modułu olejowego....

Jakby co to mam cały moduł pompy z 2.0TDI CAGA o przebiegu 3tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W C6 jest jakiś inny sposób żeby dostać się do imbusa czy trzeba oddzielić skrzynię od silnika żeby ruszyć miskę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj odebrałem auto własnie od mechanika bo robiłem wymiany płynów,olejów i filtrów to przy okazji kazałem mu sprawdzić napęd od pompy bo mam przebieg 246tys i tu moje zdziwienie bo okazało się że mam pompę z tym dłuższym zabierakiem i stary zabierak był w stanie idealnym. Audi jest z czerwca 2008r auto kupiłem od pierwszego właściciela z Niemiec mam całą historię auta co było wymieniane każda pierdółka jest zapisana ale nic na temat pompy lub zabieraka nie ma;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj odebrałem auto własnie od mechanika bo robiłem wymiany płynów,olejów i filtrów to przy okazji kazałem mu sprawdzić napęd od pompy bo mam przebieg 246tys i tu moje zdziwienie bo okazało się że mam pompę z tym dłuższym zabierakiem i stary zabierak był w stanie idealnym. Audi jest z czerwca 2008r auto kupiłem od pierwszego właściciela z Niemiec mam całą historię auta co było wymieniane każda pierdółka jest zapisana ale nic na temat pompy lub zabieraka nie ma;)

zrobił wałek omijając serwis i sprzedał Ci samochód-proste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj odebrałem auto własnie od mechanika bo robiłem wymiany płynów,olejów i filtrów to przy okazji kazałem mu sprawdzić napęd od pompy bo mam przebieg 246tys i tu moje zdziwienie bo okazało się że mam pompę z tym dłuższym zabierakiem i stary zabierak był w stanie idealnym. Audi jest z czerwca 2008r auto kupiłem od pierwszego właściciela z Niemiec mam całą historię auta co było wymieniane każda pierdółka jest zapisana ale nic na temat pompy lub zabieraka nie ma;)

To być zadowolony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Audi jest z czerwca 2008r auto kupiłem od pierwszego właściciela z Niemiec mam całą historię auta co było wymieniane każda pierdółka jest zapisana ale nic na temat pompy lub zabieraka nie ma;)

Zatem nie masz całej historii lub historia była dorobiona do auta.

Teraz takie czasy, że Niemiec płacze jak sprzedaje... a potem sie cieszy że wydXXXł polaczka.

Tylko wpisy i faktury z ASO dają jaką taką pewność choć widziałem ostęplowaną książkę i faktury wystawione przez włoskie ASO ... którego nigdy nie było


zrobił wałek omijając serwis i sprzedał Ci samochód-proste...

Prędzej zmienił cały słupek bo mu sie wcześniej np pasek rozrządu urwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi jest z czerwca 2008r auto kupiłem od pierwszego właściciela z Niemiec mam całą historię auta co było wymieniane każda pierdółka jest zapisana ale nic na temat pompy lub zabieraka nie ma;)

Zatem nie masz całej historii lub historia była dorobiona do auta.

Teraz takie czasy, że Niemiec płacze jak sprzedaje... a potem sie cieszy że wydXXXł polaczka.

Tylko wpisy i faktury z ASO dają jaką taką pewność choć widziałem ostęplowaną książkę i faktury wystawione przez włoskie ASO ... którego nigdy nie było

zrobił wałek omijając serwis i sprzedał Ci samochód-proste...

Prędzej zmienił cały słupek bo mu sie wcześniej np pasek rozrządu urwał.

Też racja... koszt niewielki i auto gotowe u Turka do sprzedania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest sens sprawdzać stan imbusa jeśli się ma już ten dłuższy (samochód z końca 2009 modelowo 2010) przebieg 190kkm

Jeśli tak to sprawdzał to ktoś samodzielnie? żeby dostać się do miski i pompy olejowej trzeba dużo rzeczy odkręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niecałe 120 tkm przelotu i też mam z końca 2009. Ale za miesiąc jak podejdzie wymiana oleju, to wymieniam imbus. Bo olej i tak z silnika trzeba zlać. I roboty jest od cholery.

No i będę miał spokojną głowę na następne 100 tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest sens sprawdzać stan imbusa jeśli się ma już ten dłuższy (samochód z końca 2009 modelowo 2010) przebieg 190kkm

Jeśli tak to sprawdzał to ktoś samodzielnie? żeby dostać się do miski i pompy olejowej trzeba dużo rzeczy odkręcić?

Daj sobie spokój,lei wachę i lataj ,a nie wymyślasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedoczytałem :kox: Jak masz produkcję po 19 października 2009 i wałek 100 mm, to olej temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...