Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 3.0Q ASN Avant by Lang


Langista

Rekomendowane odpowiedzi

Chce je w kolor właśnie ale postaram się o to jak dorwę listwy S-Line na drzwi i lotkę na klapę, w tedy będzie komplet :D marzy się tylni zderzak z M-Design ale dostać go w komplecie i całego nie należy do najprostszych ?

 

Mechanikę ogarniam już sam w miarę moich możliwości bo mechaników w okolicy mam beznadziejnych i do kosztów części doliczają sobie dwa razy tyle za robotę. Taniej mnie wyszło kupić sobie narzędzia i działać samemu. Zostało jeszcze i tak wymienić komplet przegubów za co mam zamiar zabrać się przy regeneracji tylniego zawieszenia ?

Edytowane przez Langista
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Langista napisał:

do kosztów części doliczają sobie dwa razy tyle za robotę.

:facepalm:

28 minut temu, Langista napisał:

Taniej mnie wyszło kupiłem c sobie narzędzia i działać samemu

10 lat temu jak zwolniłem się z warsztatu bo powiedziałem że już na żadnym pracować nie będę to właśnie w taki sposób zacząłem robić sam dla siebie. Może jeszcze nie wiesz ale rozpocząłeś drogę do własnego warsztatu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, artroskk napisał:

@Langista ostatnio widziałem listwy s-line w LY7W za 350 komplet :) A temat mechaników, oj znam aż za bardzo...

Widziałem je ale miałem inne wydatki na ten moment i odpuściłem ?

25 minut temu, DarekS4 napisał:

:facepalm:

10 lat temu jak zwolniłem się z warsztatu bo powiedziałem że już na żadnym pracować nie będę to właśnie w taki sposób zacząłem robić sam dla siebie. Może jeszcze nie wiesz ale rozpocząłeś drogę do własnego warsztatu :naughty:

O ile grzebanie przy swoim aucie mi się podoba, tak nie wiem czy polubiłbym u kogoś coś naprawiać :D już miałem krótkie doświadczenie pracy z ludźmi i to jest zwyczajnie dramat, każdy by chciał jak najtaniej najlepiej na oryginalnych częściach z gwarancją 10 lat :D

Poza tym, już raz sąsiadowi wymieniałem pompę wody i chcąc nie chcąc uziemiłem auto na tydzień bo część zamawiana pod kod silnika nie pasowała. Niby zrozumiał i problemu nie miał ale nerwów trochę było ?

Niestety wszystko co musimy wykonywać po to, aby na chleb tym zarobić bardzo szybko traci swój urok ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Langista powiem Ci szczerze, że czasem jak coś grzebałem i spędzałem przy tym kilka godzin to po skończonej robocie stwierdzałem, że nigdy więcej... Za kasę mógłbym coś zrobić, ale za friko dla siebie szlag mnie trafiał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem z wymianą parownika, po czym po poskładaniu wszystkiego okazało się, że to parownik z B7 i w przyszłości będę to musiał wymienić jak znów nieszczelność będzie na łączeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2021 o 10:01, Langista napisał:

Niestety wszystko co musimy wykonywać po to, aby na chleb tym zarobić bardzo szybko traci swój urok ?

to takie prawdziwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Setup letni :

IMG_20211001_161551.jpg

Setup zimowy :

IMG_20211002_120045.jpg

IMG_20211002_120103.jpg

IMG_20211002_120120.jpg

IMG_20211001_174523.jpg

 

Teraz zostało naprawić nieszczelność baku, strzelam na pęknięty wężyk z odpowietrzania, i dorwać prawy boczek w skórze i maskownicach Bose :D

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał:

maskownicach Bose :D

O maskownice zapytaj @_małyTM_ . Może wyślą Ci bezpośrednio z DE. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2021 o 16:36, george napisał:

O maskownice zapytaj @_małyTM_ . Może wyślą Ci bezpośrednio z DE. :grin:

Możliwe, że tak będę musiał zrobić, bo tego zwyczajnie nie ma w tej konfiguracji, którą chcę :D

Zabrałem się wczoraj za dokończenie etapu wygłuszania ale najpierw musiałem naprawić zakupione boczki.. Żałuję w tym miejscu, że nie zrobiłem zdjęć jak one wyglądały po wyciągnięciu z paczki ale zwyczajnie byłem za bardzo 'ucieszony' ich stanem, aby robić jakiekolwiek zdjęcia. Najpierw przyszło mi przerzucić wiązkę z moich boczków i dołożyć do nich dolną lampkę i oświetlenie klamki, bo ktoś bardzo mądry przy demontażu zwyczajnie odciął 16-pinową kostkę zaraz za łączeniem kabla głośnikowego, dolnej lampki i podświetlenia klamki. :facepalm:

1634490298060.jpg

Tu miłe zaskoczenie, że w tej wersji kostka była w pełni obsadzona pinami, czego w mojej wiązce nie było :decayed: 

1634490298058.jpg

1634490298055.jpg

Tak jest fabrycznie, plus z podświetlenia klamki (niebiesko-brązowy) łączy się z plusem do podświetlenia przycisku otwierania szyb, a masy całego oświetlenia łączą się w jedno, @Muskel1 podesłał mi schemat ale nie bardzo umiałem sobie nim pomóc, to rozprułem oryginał żeby widzieć na żywo co jest co. 

1634490298043.jpg

Ja poradziłem sobie w inny sposób, bo takich spinek zwyczajnie nie miałem :D

1634490298047.jpg

1634490298049.jpg

1634490298045.jpg

Później ze starego boczka musiałem odciąć mocowanie kołka bocznego, bo komuś udało się to wyrwać.. :facepalm:

1634490298053.jpg

1634490298062.jpg

1634490298050.jpg

Na koniec czyszczenie boczka z wewnątrz, odtłuszczenie i wyklejanie go

1634490298041.jpg

To, co wcześniej musiałem robić w aucie, to spacerek w porównaniu z tym, materiał jest mega miękki, folia zabezpieczająca klej po mozolnym odklejeniu jej, przykleja się do niego ponownie i przy próbie oderwania jej rozrywamy piankę.. Ogólnie trzeba być bardzo ostrożnym przy tym produkcie lub mieć drugą parę rąk do pomocy, a o oceanie cierpliwości nawet nie wspomnę.

 

Dekory już lekko zeszlifowałem, żeby folia 3M o wzorze szczotkowanego aluminium ładnie sobie na nie usiadła i w tygodniu będę je oklejać ale najpierw muszę podkleić odchodzącą skórę z boczków, bo przecież przy kupnie stan bardzo dobry to tylko w moim mniemaniu stan 'technicznie' bez uszkodzeń :facepalm:

Oczywiście w przednim boczku tez musiało być coś uszkodzone, a co..

1634490298066.jpg

1634490298068.jpg

Tak zapytam Was o jedno, te boczki z tyłu mają na dole otwór na śrubkę, tyle że ja w moich starych boczkach mam to zaślepione i w moich drzwiach nie mam w ogóle otworu na to, czy te boczki są z B7? Niby siedzi to sztywno na samych kołkach ale zastanawiam się, czy warto sobie kolejny otwór robić tylko na to, żeby ten boczek złapać na ta śrubkę..

 

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Langista napisał:

czy te boczki są z B7?

Numer z wiązki wskazuje iż jest z b6,u mnie też jest na dole otworek pod śrubkę. Może w trakcie produkcji zmieniali to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdziłem sposób zakładania tych boczków, smarując wazeliną techniczną te kołki montażowe, schodzi jak marzenie nawet przy 5 stopniach na zewnątrz :D

IMG_20211024_143132.jpg

No i mam winowajcę wiecznego błędu sterownika otwierania drzwi, wiedziałem żeby nie ufać w 100% już przygotowanym wtyczkom.. teraz trzeba targać całą wiązkę i poprawiać ten bajzel.

IMG_20211024_142134.jpg

Jeszcze zostało wytargać radio, bo wiecznie brakuje mu komunikacji z przednimi głośnikami, a grają bez problemu, chyba że kłóci się z sopranami, które oryginalnie są na 4 Ohm a Bose ma 2 Ohm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Langista napisał:

Jeszcze zostało wytargać radio, bo wiecznie brakuje mu komunikacji z przednimi głośnikami, a grają bez problemu, chyba że kłóci się z sopranami, które oryginalnie są na 4 Ohm a Bose ma 2 Ohm?

Masz BOSE więc przekoduj radio na sound system,bo ono teraz diagnozuje głośniki które nie są podłączone do wyjścia z radia tylko poprzez wzmak,stąd błędy.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał:

Zrobiłem to dzisiaj i ze sporadycznych błędów z komunikacją z głośnikami, zrobiłem to :

IMG_20211025_174357.jpg

Źle zakodowane rnse masz nadal,trzeci błąd to pin bose (B 7) nie podłączony do masy/wzmaka. Z czego kojarzę to nie da się zakodować sound system jeżeli nie jest podłączony z masą/wzmakiem .

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że on jest podłączony, sam mi wiązkę szykowałeś ? na teraz z tego co pamiętam to mam kodowanie 0309 i coś tam dalej szło, nie pamiętam, jutro jak nie zapomnę rano to spojrzę.

Jakie kodowanie powinno być w takim razie, jak mam RNS-E bez multimediów (jest przycisk CD / TV) niby wersja high według VCDS, multifunkcje i ten zestaw głośnomówiący ze zmieniarką od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Langista napisał:

Tyle że on jest podłączony, sam mi wiązkę szykowałeś ?

Jo,tylko nie pamiętam czy pin bose już był wpięty,czy był w tej części która miałeś wpiąć samemu po przeciągnięciu samych przewodów do małej wtyczki. Sprawdź czy na tym pinie jest połączenie z masą,bo skoro rnse zgłasza brak kontaktu to jednak coś nie tak jest.

Edyt: przypomniało mi się jak pytałem czy chcesz mocniejszy dźwięk czy bardziej czysty,i chyba wyszło że miał być mocniejszy ,wiec pinu bose nie wypuściłem w takim razie kostka b pin 7 do masy podłącz i będzie można zakodować pod sound system i błędy znikną.

Kodowanie sprawdź 0319717

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdzę ale pamiętam, że jakiś pin właśnie zamieniałem z jednej kostki do drugiej ale nie pamiętam, czy to czasem od k-line nie było ? mam jedynie to zdjęcie, średnio na nim coś widać ?

IMG_20210603_130113.jpg

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała kostka,pin nr 7

Screenshot_20211026-213859_Samsung Internet.jpg

A tak w ogóle widzę iż kostki od diversity nie podpiąłeś,przez to radio słabiej zbiera bo tylko antena fm1 z lewej szyby ściąga i brak jest częstotliwości pośredniej.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie robiłem na początku ale potem wyszło, że wszystko co mialem to jest podpięte, jutro będę dekor do oklejania folią ściągać to i radio wytargam i zobaczę jak to tam finalnie podłączone jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...