Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile pali Wam gazu?


maniak66

Rekomendowane odpowiedzi

Mi pali okolo 15 LPG... Nie wiem co jest grane, moze przez te mrozy.

Lepiej jedź do gazowników niech Ci ustawia, bo szkoda zeby 1,8 palilo tylko litr mniej niz moje 2,8 (a jezdze raczej dynamicznie). Tankujesz tylko na jednej i tej samej stacji? Bo moze maja lipny gaz, tak jak ja pisalam wczesniej mi pewnego pieknego razu wlasnie po wizycie na trefnej stacji spalilo 22l :wallbash: Facet który ustawial mi instalacje (w końcu musialam pojechac w inne miejsce niz tam gdzie byla zakladana) powiedzial, ze jesli instalacja jest dobra i dobrze zalozona to samochod może palić max 3l wiecej gazu niz benzyny...

[mod]Problemy i porady w innym temacie proszę pisać[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moje za dużo pali w mieście to tak 14-16 a po trasie przy spokojnej jeżdzie 11.5 mi rekord wyszedł ale jak troche cisne to 13-14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moje za dużo pali w mieście to tak 14-16 a po trasie przy spokojnej jeżdzie 11.5 mi rekord wyszedł ale jak troche cisne to 13-14

to masz coś popierd.olone z instalacją , jedź na regulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat spalania 1.6 wałkowany :szukaj:

one srednio ponad 10 zawsze będą palić

mój adr min 9 ale bez lpg :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łyknie Tobie mniej bo w lato będziesz na benzynie przejeżdżał krótsze odcinki zanim przełączy się na gaz.

Łyknie jak będzie czasami pchał auto :kox:

A tak poważnie to w lato minimalnie spada spalanie LPG , więc takiemu 1.6 powinno ok. 10l / 100km wystarczyć

oczywiście jak wszystko jest sprawne w instalce i osprzęcie silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo w lato tą temperaturę 25*C uzyska znacznie szybciej niż w zimę. W zimę przy temperaturze zewnętrznej -10*C różnica temperatur między wymaganą temperaturą to 35*C a jeżeli temperatura powietrza zewnętrznego będzie się podnosiła to i różnica temperatur będzie się zmniejszała, co za tym idzie płyn szybciej się nagrzeje.

I w tym tkwi różnica między zimą a latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie spalanie kształtuje się na poziomie 11 l 50/50 trasa/miasto

jak były kiepskie drogi , jazda przeważnie do 60 łykał około 12 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczyłem ze pali na zwykłym gazie ponad 13 to sie za głowę złapałem bo mi moja a4 nie pali więcej ja 10 oczywiście to zależy od rodzaju gazu i sterowania jak ma ustawione ale większość mechaników powie ze gazu spali na 100 około litry więcej jak benzyny wiec to wszystko można sobie samemu wyliczyć czy jest dobrze ustawiony i ewentualnie wybrać sie na regulacje gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o ile się nie mylę to mieszanka "powietrzno-gazowa" nie powinna być za "uboga" w zawartość gazu. Więc z tą regulacja to bez przesady - gaz za drogi nie jest więc dążenie do uzyskania małych spalań za wszelką cenę jest niepotrzebny (oczywiście jeżeli koszt przejechania 100km na gazie i na benzynie będzie taki sam to należy dokonać regulacji instalacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość otfwebd

a mi sie wydaje że koledze troche pali duzo

no ale spalanie to nei tylko rodzaj satcji benzynowej ale i zuzycie silnika , regulacja, pogogda i wiele innch:)ale nie ma zle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej mam ELPIGAZ sekwencje i niunia pali trasa 9-10 , miasto 10-12 oczywiście zimą na każde tankowanie gazu paliwko za 30 zł. Czyli na przejechanie 400 km - 80 zł gaz + 30 paliwko = 110/4 to daje 27,5 zł na 100 km (realnie) :good:

Mam super ustawioną instalację pół roku na gazie i zero problemu, mało ważne jaka marka instalacji , ważne kto Ci ją zakłada.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało ważne jaka marka instalacji , ważne kto Ci ją zakłada.Pzdr.

i jak o nią dbasz :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ostatni pomiar: trasa Tychy-Warszawa 360km na pokładzie 4 osoby plus bagaże 12 litrów/100km

prędkość między 110-160km/h +- w tym po Warszawie jakieś 30km w ruchu miejskim + korki

myślę, że nie ma tragiedi :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...