Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

RNS-E - Tańszy sposób na kamerę cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jako, że długo szukałem i nie dostałem nigdzie odpowiedzi, postanowiłem sam przetestować i zamówić moduł i kamerkę z Ali. Całość wyszła mnie w granicach 250 zł, co daje niższą cenę niż sam moduł oferowany na forum czy w internetach.

Użyłem modułu z Ali z VW RNS510:

H3334e222825c410890d31203ceaa63e8L.png

Jedyne co trzeba zrobić, to zmienić wtykę na pasującą do RNSE - 32 pinową.

RNS510 mają wtykę 26 pin.

Pinout dla RNS510 - sygnały dla kamerki:

67_1285695355.gif

12 – Video signal input, vertical and horizontal synchronisation
13 – Video signal input, green

24 – Video earth
25 – Video signal input, blue
26 – Video signal input, red

Pinout RNS-E dla kamerki: 

a4-20592.png

15 - Video signal input, vertical and horizontal synchronisation
16 - Video signal input, green

30 - Video earth
31 - Video signal input, blue
32 - Video signal input, red

Wtyczka dla RNSe ma kolor szary, ale pasuje tez niebieska licznikowa...

HTB13Uj1dcrI8KJjy0Fhq6zfnpXao.jpg

Do działania kamerki muszą być podłączone 15, 16, 30, 31, 32.

Z modułu do wtyczki RNSE

Biały do 15 - Synchronizacja

Czerwony do 32 -  R 

Zielony do 16 -  G 

Żółty do 31 - B 

Czarny do 30 - Ekran/masa

Ale zweryfikujcie z rozpiską. 

Kamerka jaka Wam już pasuje, może być zwykła, może być z ruchomymi liniami, wszystko działa... 

Ja kupiłem takie rzeczy:

Moduł: https://pl.aliexpress.com/item/33009413280.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4f845c0fC0dluI  ~ 130 zł

Kamerka: https://pl.aliexpress.com/item/32954424667.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4f845c0fC0dluI ~ 90 zł

Wtyczka: 1J0972977 szara ~ 20 zł

Dodatkowo kupiłem sobie lepszy kabelek od modułu do kamerki: 

https://allegro.pl/oferta/hollywood-pro-vd7-przewod-video-rca-cinch-lcd-7m-9224203073

 

W VCDS trzeba zrobić adaptację kamery na Lamborghini. Wybieramy kanał 04 w adaptacji i dajemy z 0 na 1.

Do zasilania modułu, kamery i pinu C2 (trzeba dać plus ze wstecznego na ten pin, do przełączenia źródła) zrobiłem układ na przekaźniku

C2 - zielona wtyczka pin 2 - Reverse signal - RFSL

Bez tytułu.png

 

Do modułu kamery będzie dołączony jakiś moduł do separacji zasilania, ja go olałem i zrobiłem swoje podłączenie na przekaźniku.

Przekaźnik jakiś tani, samochodowy na 12V, ze stykiem normalnie otwartym (NO)

PRZEKAZNIK-SAMOCHODOWY-12V-gniazdo.jpg

Kamera, przekaźnik.png

Opis dla wersji HIGH MCE:

Sygnał ze wstecznego bierzemy z MCE lub MK (przewód niebiesko-czerwony)

MCE - moduł centralnej elektroniki (nad nogami kierowcy, pod półką/osłoną) w B6 pin 5 lub 8 na wtyczce T23 , w B7 pin 2 lub 5 na wtyczce T23 (wtyczka B na poniższym rysunku)

A97-0226.pngunnamed.jpg

MK - moduł komfortu  (pod nogami kierowcy, pod dywanikiem) w B6 i B7 pin 7 na wtyczce T12i (Wtyk oznaczony jako 3)

A97-10087.png

received_678331509681210.jpeg

Stały plus bierzemy zza MCE, punkt śrubowy, zarabiamy oczko i przykręcamy do zbiorczego połączenia.

IMG_20200219_190426.thumb.jpg.8428283d137dbfbf5ff10ffe9b69919d.jpg

Masa, jest po lewej stornie, przy podstopnicy w dolnej części słupka A, grube brązowe kable zarabiamy oczko i też się dokręcamy w punkt zbiorczy.

pom-kost.png

Kilka fotek z montażu:

received_337658267241816.jpeg

109791183_326679511828592_2689933268314234892_n.jpg

109543845_968507296930533_1234865899015017360_n.jpg

109838965_596074527720844_2067244262926953353_n.jpg

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1595063527457_6690181333468427048.jpeg

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1595069466016_6690206241592861039.jpeg

DSC_0325.JPG

Edytowane przez kamil-vag

Opublikowano

kamil-vag ozłocić Cię to mało :D
Zamawiam i znowu będzie zabawa :D

Dzięki!

Edytowane przez innotic

Opublikowano

Nie masz moze jakis fotek z montażu tego przekaznika. Albo jesli możesz nakresli mi dokladniej co jak i skad :) aktualnie sie zmagam ze skaczacym obrazem :/

Opublikowano
  • Autor
16 godzin temu, martinger416 napisał:

Albo jesli możesz nakresli mi dokladniej co jak i skad :)

Kamera, przekaźnik.png

Schemat dla B6, ale w B7 sygnał ze wstecznego jest w:

MCE na pinie 2 wtyczka T23 lub na pinie 5/T23

MK pin 7 wtyczka T12i

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Kamilu, wrzuć jakieś foto jak wygląda obraz  kamery na ekranie

Opublikowano

No dokładnie, pokaż jak to działa i wygląda obraz :)

Opublikowano
  • Autor

Koledzy, działa normalnie jak każda inna kamera i moduł. 

Co ciekawe, czerwona linia rzeczywiście wyznacza miejsce gdzie się powinniśmy już zatrzymać... I dzięki szerokiemu obiektywowi, fajnie widać gdy wyjeżdżamy z bocznego parkowania czy coś jedzie ?

IMG_20200922_154327.jpg

Opublikowano

Zamawiam i dłubam. Dzięki Kamil

Opublikowano

Kamil a zadziała to w A38P Sportback z 2009 ?!

Opublikowano
  • Autor

Jak masz w niej RNS-E to zadziała, nie wiem tylko czy do a3 nie potrzebujesz kamery z innymi wymiarami. 

Opublikowano

Mam takie RNS-E:

d2a0e6edce73.jpg

8ac7c0d4efd7.jpg

Słyszałem, że pasuje do A38P blenda z kamerką od A6C6 ale to ok. 500pln za używkę. Można chyba też wykorzystać, tak sobie myślę, gotowy sam uchwyt-wkład-klamkę bagażnika z kamerką, są na Ali i na Allegro, ale która by pasowała, tyle tego ?! 

Edytowane przez tomasm64

Opublikowano
  • Autor

No to będzie działać na tym RNSE. 

zajrzyj na a3 club, tam podawali jakie kamerki pasują do A3

Opublikowano

OK, dzięki.

Opublikowano

kamil-vag miałem już kamerkę i blendę z a6 c6. Radio to RNSE. I chciałbym ten zestaw podłączyć pod ten moduł kamery z ali, o którym napisałeś w pierwszym poście. Czy jest taka możliwość? kamerka ma złącze 2 pin i wtyk męski fakra G szary

Edytowane przez unilite

Opublikowano
  • Autor

2 piny to zapewne plus i minus a fakra potrzebne przejście na chinch... 

@MaTeo85 robiłeś na ori kamerce, jak rozwiązałeś sprawę? 

Opublikowano

Można kupić przejście z fakry na chinch. Ja osobiście mam wiązkę od kamery pociągniętą aż do radia i dopiero tam przejście na chinch do modułu kamery.

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 39 zł - Adapter Kamery Cofania FAKRA RCA Mercedes Ford (7220382044). Allegro.pl -...

Do tego kabel chinch-chinch i dwa przewody od zasilania i będzie grało.

Aha tylko do sprawdzenia czy wtyk fakra męski czy żeński ma być bo nie pamiętam, ale ta przejściówka co wkleiłem link chyba będzie ok.

Edytowane przez MaTeo85

Opublikowano

 u mnie w kamerce jest fakra g szara męska. A nie ma przejściówki fakra g na czincz męski. Występują tylko fakra g męska na czincz zenski.

Opublikowano

no jak nie występuje to trudno trzeba kombinować, jak masz chinch zenski w module kamery i w przejsciowce to wtedy musisz dokupić kabel chincz męski/męski i też da się to poskładać. To że masz fakrę szarą, nie ważne bo zielona z allegro pasuje zarówno do szarej, niebieskiej, brązowej czy zółtej. inna opcja to przelutować gniazdo w module kamery na fakrę. są też na allegro dostępne 

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 25 zł - Gniazdo antenowe fakra GPS nowe do RNS-510 (7475284729). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

ten sam sprzedawca ma też zółty lub czarny kolor, kwestia czy da się wlutować w płytkę bez problemów.

Opublikowano

Elementy układanki zamówione z linków podanych przez @kamil-vag :hi:, teraz tylko niecierpliwie poczekać na przesyłkę od ryżowych braci i biorę się za montaż :) a juz praktycznie zrezygnowałem z moda kamerki przez ten cały moduł :D

jak z jakością i dopasowaniem klamki klapy bagażnika?

Opublikowano
  • Autor
36 minut temu, JeJu napisał:

jak z jakością i dopasowaniem klamki klapy bagażnika?

Jest ok, nie ma się czego czepić ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.