Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BEX] Dolphin Gray | E4J | 320/288mm | 222HP/335Nm | TIP+DP | 380cc | Ulter Φ90 | CLH | Auto_Gauges | 18"_RS4 | by R4xx


R4xx

Rekomendowane odpowiedzi

jak pisałem, u mnie uszczelka oryginał z aso i zero sylikonu i jest OK

z tym że u Ciebie w BEXie uszczelka wygląda tak:

image.png

a u mnie w ALT tak:

image.png

moja ori kosztuje 140, do Ciebie 185zł 

więc u Ciebie może faktycznie być potrzebny sylikon w dedykowanych miejscach, u mnie uszczelka jest sztywna i nie dawałem nic.

istotne też jest porządne odtłuszczenie przed nałożeniem sylikonu, i trzeba mieć dobry jakościowo.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie tak dawno wymieniłem u siebie na Victor Reinz i też się sączy delikatnie. Na katalizator już nie kapie oliwa to chociaż w kabinie nie śmierdzi, jednak nie jest tak jak powinno być. Wydaje mi się, że też robiłem wszystko zgodnie ze sztuką, jednak coś jest nie tak. Następna będzie ORI i Tobie też taką proponuję bo już lepszej jakościowo nie będzie. W getem można ją kupić do BFB za 133 zł (nie wiem czy taka sama jest w BEX), także nie majątek, a może się sprawdzi w 100%.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MaTeo85 napisał:

jak pisałem, u mnie uszczelka oryginał 

istotne też jest porządne odtłuszczenie przed nałożeniem sylikonu, i trzeba mieć dobry jakościowo.

Fakt, nie doczytałem. Dedykowany silikon w ASO też mają.. Może faktycznie warto spróbować z ori. 

3 minuty temu, pelonek1 napisał:

W getem można ją kupić do BFB za 133 zł (nie wiem czy taka sama jest w BEX), także nie majątek, a może się sprawdzi w 100%.

Zamawiam, zakładam i zobaczymy :wink:

Dzięki Panowie za podpowiedzi :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori uszczelkę kładź i daj też nowe śruby bo jeśli są takie same jak w tfsi to tulejka gumowo-metalowa ulega zagnieceniu i mogą nie dociągać jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami lepiej przeboleć cenę w aso i zrobić raz niż grzebać się z tym samy co chwilę gdzie się później okazuje że i tak wydaliśmy więcej.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, afroo. napisał:

Ori uszczelkę kładź i daj też nowe śruby bo jeśli są takie same jak w tfsi to tulejka gumowo-metalowa ulega zagnieceniu i mogą nie dociągać jak należy.

Tutaj są nakrętki i nie ma potrzeby ich wymieniać.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaTeo85 napisał:

czasami lepiej przeboleć cenę w aso i zrobić raz niż grzebać się z tym samy co chwilę gdzie się później okazuje że i tak wydaliśmy więcej.

Coraz częściej przekonuję się, że nawet markowe zamienniki są nic nie warte. Wpadnie ori i się zobaczy co będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, R4xx napisał:

Coraz częściej przekonuję się, że nawet markowe zamienniki są nic nie warte. Wpadnie ori i się zobaczy co będzie. 

Ja często kupuję ORI części jednak tutaj myślałem że będzie ok, myliłem się, być może też popełniłem gdzieś błąd. Jak wymienisz i pojezdzisz trochę to daj znać bo też za jakiś czas będę powtarzał tą czynność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pelonek1 napisał:

Ja często kupuję ORI części jednak tutaj myślałem że będzie ok, myliłem się, być może też popełniłem gdzieś błąd. Jak wymienisz i pojezdzisz trochę to daj znać bo też za jakiś czas będę powtarzał tą czynność. 

Na pewno dam znać. Jeszcze zanim wrzucę nową uszczelkę, dla pewności dam pokrywę na miejscową szlifiernię, żeby upewnić się czy aby na pewno jest prosta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, R4xx napisał:

Na pewno dam znać. Jeszcze zanim wrzucę nową uszczelkę, dla pewności dam pokrywę na miejscową szlifiernię, żeby upewnić się czy aby na pewno jest prosta. 

jak masz blat granitowy to wystarczy na blacie położyć i zobaczyć szczelinomierzem w koło. Granit na 90% będzie gładki i prosty.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie pogoda dopisała i można było zająć się ogarnięciem nadwozia. Wpadła delikatna korekta, niestety kilka zaprawek i woskowanie:

R4xx maj 1.jpg

R4xx maj 2.jpg

Oprócz tego wymieniona została chłodnica klimy, a co się z tym wiąże obsłużony został także cały układ i jesteśmy gotowi przyjąć upały B)

Z najbliższych napraw, jakie czekają na zrobienie:

  • letnie opony,
  • wymiana wspomnianej uszczelki pod pokrywą zaworów + odświeżenie jej koloru,
  • demontaż wyłączonego SAI,
  • wymiana pompki sprysków reflektorów,
  • wymiana i lakierowanie błotnika,
  • wymiana rolki alternatora,
  • konserwacja podwozia.

Mody też wpadną, ale nic spektakularnego (przynajmniej na tą chwilę :P):

  • dechroming listew bocznych i tej na tylnym zderzaku,
  • przód w plastrze miodu,
  • chromowane żarówki kierunkowskazów,
  • może sline'owe listwy drzwi w czerń, :eusathink:
  • może splitter przedni. :eusathink:

Pzdr :kox:

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam będziesz robił dechroming listew ? Ja właśnie będę chciał to zrobić samodzielnie, zobaczymy jak mi pójdzie z taśmą 3m ... kiedyś robiłem plastidipem, ale pracy przy oklejaniu jest mnóstwo... :facepalm: B6 po mimo upływu lat wciąż wygląda dobrze, a twój egzemplarz to już w ogóle robi robotę:cool1:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MgrRazer napisał:

Sam będziesz robił dechroming listew ? Ja właśnie będę chciał to zrobić samodzielnie, zobaczymy jak mi pójdzie z taśmą 3m ... kiedyś robiłem plastidipem, ale pracy przy oklejaniu jest mnóstwo... :facepalm: B6 po mimo upływu lat wciąż wygląda dobrze, a twój egzemplarz to już w ogóle robi robotę:cool1:

Dzięki :kox:

Dechroming będę próbował zrobić sam. Skoro grille ogarnąłem to może i listwy dam radę zrobić :decayed: nigdy nie miałem w ręce taśm tnących, ale skoro ludzie to robią... Kwestia czasu i X metrów zmarnowanej folii. Nauka kosztuje :rotfl:

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś już górę plaster miodu? Jak tak to pokaż jakieś fotki i skąd brałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancko się prezentuje, bardzo znajomy kolor :thumbup1: A może by tak tylnia listwę i relingi w black piano?  :dziura:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kamil-vag napisał:

Kupiłeś już górę plaster miodu? Jak tak to pokaż jakieś fotki i skąd brałeś ?

Grill już mam i jest nawet nawet. Podstawa emblematu jest trochę nieprzemyślanie przygotowana do przykręcenia, ale swoje, dłuższe śruby rozwiązują problem. Nie wiem jak z trwałością lakieru na nim (ramka jest lakierowana w mat), ale i tak będę oklejał ją w połysk. 

Link: https://allegro.pl/oferta/grill-audi-a4-b6-01-04-plaster-miodu-wzor-rs-9564052426

15 minut temu, Ivanek napisał:

Fajne felgi :D

I vice versa :tonguemad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, R4xx napisał:

Grill już mam i jest nawet nawet

Puść mi parę fotek na PW albo tutaj... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kosik25 napisał:

Elegancko się prezentuje, bardzo znajomy kolor :thumbup1: A może by tak tylnia listwę i relingi w black piano?  :dziura:

Prawda, kolor rządzi :decayed: Na robienie relingów nikt mnie nie namówi. Nie mam aż tyle cierpliwości :grin: A listwa tylna jak wspomniałem wcześniej ma być docelowo czarna. Zwłaszcza, że teraz warstwa chromu postanowiła sama odchodzić :facepalm:

Godzinę temu, kamil-vag napisał:

Puść mi parę fotek na PW albo tutaj... 

Pewnie, oto on:

IMG_20210327_130622.jpg

IMG-20210426-WA0031.jpg

Tutaj widać odprysk fabrycznego lakieru. Już tak dostałem.

Na filmie widać, jak po wypozycjonowaniu podstawki emblematu wypadają otwory montażowe. Ja zwyczajnie nie skorzystałem z wszystkich możliwych śrub i jest ok. Co nie zmienia faktu, że mogli to jednak lepiej dopracować.

Sam plastik wydaje się być solidny, zaczepy nie są za sztywne, generalnie jak na zamiennik jest całkiem dobrze. Szkoda, że ramka nie jest oddzielnym elementem, trudniej będzie się to oklejać. 

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...