Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] Angielski czterołapny AVFant *Quattro* *320/288* *LZ5C* *FMIC* *Bi-LED* *GTC1549VZ* *Sachs Performance*+18


Ivanek

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem Ci pisać, że silikon chyba będziesz miał za duży :(

Tam pewnie jest jakieś 48

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia próba tym razem miałem płaski i doj**ałem ile siłIMG_20220113_110023.thumb.jpg.ada8795016326e8d383395c920ce8ce4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, staniek napisał:

Według mnie nie będzie :( dlatego, że silikon nie wychodzi poza opaskę.

Właśnie miałem pisać że póki silikon nie będzie wychodzić po za opaskę to za każdym razem będzie ściągać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szafa napisał:

Właśnie miałem pisać że póki silikon nie będzie wychodzić po za opaskę to za każdym razem będzie ściągać.

Niestety tam na turbo jest tak ciasno że nie ma mowy o tym by silikon wystawał wyżej, jak to nie zda egzaminu to kupuje redukcję, moja jest około 30mm i silikon mam za duży. 

Edytowane przez Ivanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Elhape napisał:

A może wystarczy węższa opaska ?? ;)

Problem, w tym że Tclampy / te skręcane śrubą/ nie są weższe, max 17 mm bodajże. Z kolei te skręcane  śrubokrętęm gwiazdkowym mają 8-9 mm ale nie trzymają i są o wiele słabsze.

Trzeba kombinować dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Elhape napisał:

A może wystarczy węższa opaska ?? ;)

Jak dekiel pisze, tclamp mają 19mm szerokości taśmy, ślimakowe mają 8mm ale to jest na nasadkę 7mm, tego się nie dokręca grzechotką bo łatwo upierdzielić. 

Chociaż 3 miesiące trzymało się na dwóch ślimakowych?

 

Jak to nie zda egzaminu to kupuje redukcję turbo na 51mm i wtedy będzie się trzymać 

Edytowane przez Ivanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał jedną ślimakową porządną tylko przykręcić zaraz za zgrubieniem, musi trzymać, albo tą co teraz jest przesuń jak najbliżej tego zgrubienia i dociągnij porządnie, teraz to krzywo jest i wystarczy że trochę pochodzi i nie będzie trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pelonek1 napisał:

Ja bym dał jedną ślimakową porządną tylko przykręcić zaraz za zgrubieniem, musi trzymać, albo tą co teraz jest przesuń jak najbliżej tego zgrubienia i dociągnij porządnie, teraz to krzywo jest i wystarczy że trochę pochodzi i nie będzie trzymać.

Nie do końca tak to wygląda, zgrubienie owszem jest ale tam jest jeszcze jedno poprzeczne które może zepsuć cały plan. 

Tu to ładnie widać:

IMG_20211230_191326.thumb.jpg.17cfb2755567bdcd2846fdedb23a4614.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zastosuj opaskę zaciskową taką jak montuje się na przegubach albo jak w audi są stosowane przy pompie wspomagania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście to ten garb najpewniej pasuje wszystko.

Ogólnie według mnie zupełnie wystarczające są Ori opaski ślimakowe stosowane przez fabrykę do skręcania dolotu. Te z tą dodatkową blaszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem bo źle napisałem/słabo zdjęciu się przyjrzałem  ;)

Czysto informacyjnie, ten Ori tłumik szmerów ssania ma 46mm średnicy.

Edytowane przez staniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepy mają na sprzedaż redukcję turbo 38mm lub 51mm to o jakiej średnicy mowa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o średnicy zewnętrznej tego Ori tłumika który wygrzebałeś ze swojego starego węża i którego średnicę oceniłeś na trzydzieści/trzydzieści parę milimetrów. 

Te kupne mają średnice takie jak napisałeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co trzyma się całkiem dobrze ale nie będę chwalił bo nie wiadomo jak długo.

Narazie doskwiera mi troszkę temat lewych tylnych drzwi i wiązki elektrycznej w przelotce :P temat na wiosnę jak będzie cieplej bo nie mam ochoty tego robić gdy jest zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamil-vag napisał:

No i jak trzyma ? Ni spluwa ?

Trzymo się, jakby nawet coś się działo to mam namiar na redukcję taką jak potrzeba i jest dedykowana pod mody FMIC i kosztuje 40zł :P 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz ogarnąłem w swoim już właściwie fmica z odmą pod ori rurę od turbo , trochę puzzli było jakby co na PW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...