Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] Angielski czterołapny AVFant *Quattro* *320/288* *LZ5C* *FMIC* *Bi-LED* *GTC1549VZ* *Sachs Performance*+18


Ivanek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, przem8 napisał:

Ale syf, sprężarka się zaciera. U siebie jak wymieniałem latem tą dyszę, która siedziała od nowości, było czyściutko, zero jakiegokolwiek nalotu nawet. Osuszacz było wymienić przy okazji. Przy takiej ilości czynnika jak miałeś powinna działac klimatyzacja.

3,5 roku temu naprawiłem klimę, wtedy nie wiedziałem że jest taki filterek w tym układzie, poprzednio sprężarka była zatarta ale właśnie była wstawiona zregenerowana..... Także ten syf to na 95% pozostałość z poprzedniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik też będzie działał bo i ja taki mam, tak dla informacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Langista napisał:

Ten czujnik też będzie działał bo i ja taki mam, tak dla informacji ?

Już go zwróciłem, jak go przykręciłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Ivanek napisał:

Także ten syf to na 95% pozostałość z poprzedniej...

PO zatarciu wymieniłeś sam kompresor bez płukania itp? Ja się wyleczył z regenerowanych śmietników.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, przem8 napisał:

PO zatarciu wymieniłeś sam kompresor bez płukania itp? Ja się wyleczył z regenerowanych śmietników.

Mój pierwszy post w tym temacie opisuje co się zadziało.

Kompresor był uszkodzony gdy przywiozłem wóz do PL, został wymieniony na zregenerowany. Czy płukali albo czyścili układ? Nie wiem, sądząc pofiltrze o którym istnieniu nie miałem pojęcia do niedawna to nie wydaje mi się :) 
Były dwie drogi: 

a) wymiana sprężarki klimatyzacji i nabicie klimy

b) cały układ klimatyzacji nowy -> koszta wtedy około 2500zł jak pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Ivanek napisał:

Już go zwróciłem, jak go przykręciłeś?

Normalnie pasuje, obudowę ma tylko dłuższą.

3 minuty temu, Ivanek napisał:

b) cały układ klimatyzacji nowy -> koszta wtedy około 2500zł jak pamiętam.

To same części tyle kosztują, przynajmniej mnie tyle kosztowało, jak wymieniałem kompresor, skraplacz, parownik, filtr, dyszę i wszystkie oringi, a gdzie robocizna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ivanek napisał:

cały układ klimatyzacji nowy -> koszta wtedy około 2500zł jak pamiętam.

A nawet więcej i tak powinno być zrobione w tym przypadku. W naszym zaścianku wiedza na temat układów klimatyzacji jest żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Langista napisał:

Normalnie pasuje, obudowę ma tylko dłuższą.

 

To ale ta część która jest 'nakrętką' jest znacznie dłuższa, to jak to dopasowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie to pasuje, też miałem zrezygnowanie po odpakowaniu czujnika ale jak go nakręciłem to bez problemu pasował i też zdejmowałem tylko lampę do tego. U mnie tylko obudowa była dłuższa ale gwint był takich samych wymiarów i głębokości, co ten oryginalny czujnik.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Langista napisał:

Normalnie to pasuje, też miałem zrezygnowanie po odpakowaniu czujnika ale jak go nakręciłem to bez problemu pasował i też zdejmowałem tylko lampę do tego.

Przyłożyłem ten czujnik ale jakby ten cypelek który wchodzi do chłodnicy był na tyle głęboko że przecież czujnik by w ogóle nie działał..? Nie wiem, poddałem się, odesłałem i jutro jadę po kolejny ten krótszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię znaleźć czujnika 

Na swoim mam taki numer 8e0 959 126

 

A na allegro ten dokładnie jest pod numerem 8z0 959 126

W hurtowni 8e0 959 126 żaden nie pasuje bo jest trochę dłuższy... Jak nie znajdę zaraz w drugim sklepie to używka z allegro i tyle... Chyba że ktoś ma jakieś rady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki najkrótszy jest dostępny i numery niby się zgadzają więc raczej musi pasować. Inny jest jeszcze dłuższy jak ten co kupiłeś :P

ALLEGRO.PL

 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się, faktycznie ja miałem jakiś starszy typ .

155zl ta przyjemność. Dopiszę jeszcze że ten który ja miałem był na klucz 17 a ten jest na 24. Klimatyzacja od razu ruszyła.

IMG_20220223_115554.thumb.jpg.d806f49d6191b6bd89946f187edf3eaf.jpg

Edytowane przez Ivanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, przem8 napisał:

Taki najkrótszy jest dostępny i numery niby się zgadzają więc raczej musi pasować. Inny jest jeszcze dłuższy jak ten co kupiłeś :P

ALLEGRO.PL

 

No i coś takiego zamontowałem, miałem dostęp z hurtowni to kupić chyba w podobnej cenie, no cóż, teraz to już nie kombinuje bo mam tego tematu dość :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi czujnikami jest teraz mały bałagan, bo oryginalny został wycofany, bo niby nie był dostosowany pod R1234 i zostały same zamienniki które nigdzie nie pasują ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty ten popcorn masz na seryjnym wydechu,czy coś dlubales ? Bo widziałem dzisiaj Twój filmik i spoko to brzmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz  Fmica z odmą ogarnąłem , nie ma dużo rzeżby ekstra. Wynieniłem ori rurę od turbo bo stara była już miekka. Przetestowane nie zrzuca. W sobotę jadę na multimapę. :guma:

Zrobie foty jak bedę grzebał w kanale/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może isofixy do sprzedania do B6? ?

 

B6, B7, exeo pasują zamiennie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...