Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6] Angielski czterołapny AVFant *Quattro* *320/288* *LZ5C* *FMIC* *Bi-LED* *GTC1549VZ* *Sachs Performance*+18


Ivanek

Rekomendowane odpowiedzi

Błąd 00819 czujnika klimatyzacji, chyba moje niedbalstwo bo ostatni raz czynnik był nabity w październiku 2018 i od tamtej pory nic nie robiłem przy klimatyzacji, w takim razie od razu zawór - filterek wymienię (dysza rozprężna?) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wymieniałem w lato ten zaworek,na szczęście nie ucieka czynnik przy samodzielnej wymianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Marfiol napisał:

Też wymieniałem w lato ten zaworek,na szczęście nie ucieka czynnik przy samodzielnej wymianie

Ja czytałem że do jego wymiany ucieka czynnik, to jak to jest w końcu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz czynnika, a w takim przypadku wywala błąd ciśnienia w układzie, to szybko możesz zatrzeć sprężarkę, bo tu nie ma tradycyjnego sprzęgła. Błąd dotyczy raczej samego czujnika. 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend zjedzie kolega podłączy mi klimatyzację pod maszynę, jeśli jest czynnik to wymieniam czujnik, jeśli się okaże że za mało czynnika to uzupełnię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wymienisz bez ściągania czynnika z układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Dev napisał:

Czujnik wymienisz bez ściągania czynnika z układu.

Czujnik tak, zawór rozprężny już nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ivanek napisał:

Czujnik tak, zawór rozprężny już nie

Nie inaczej

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się dziś za lewe tylne drzwi, dobrałem się do wiązki w przelotce ale jest tam wszystko ok, nie wiem o co chodzi. Objaw taki:

Z pilota centralny normalnie otwiera oraz zamyka te drzwi, natomiast jak automatycznie centralny się zamknie podczas jazdy i potem chce otworzyć zamki z przycisku na drzwiach to LT się nie otwiera, jak wyjmę kluczyk ze stacyjki to również centralny się otwiera ale LT nie... Nie wiem dlaczego. 

 

Druga sprawa zabrałem się za wycięcie trochę folii na tylnych lampach by poprawić widoczność świateł cofania, raz że chyba nawet lepiej to wygląda a dwa będzie praktyczniejsze :)

 

IMG_20220213_153618.thumb.jpg.afbda87e85cfb1b43e397bd3c248fb14.jpg

 

IMG_20220213_162619.thumb.jpg.1b8189dfaeda063f8a94e337eca8f9c6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogłeś wyciąć tylko sam prostokąt pod wsteczne, chyba lepiej by tak było...

co do zamka, wyciąg go i przelutować, ja kupiłem też kiedyś nowy zamek a okazało się, że były na płytce zimne luty, przelutowałem i działa bez zastrzeżeń, też tylne lewe drzwi i też myślałem że to przelotka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kamil-vag napisał:

 

co do zamka, wyciąg go i przelutować, ja kupiłem też kiedyś nowy zamek a okazało się, że były na płytce zimne luty, przelutowałem i działa bez zastrzeżeń, też tylne lewe drzwi i też myślałem że to przelotka...

To raczej trudny temat nie będzie? Poprawić lutownicą luty i heja? Najlepiej jeszcze cyną ołowiową to będzie pewność na lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik cisnienia - 3R0 959 126

dysza rozpręzna - 8E0 820 177 A

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik klimatyzacji polecam z hella, kiedyś zamawiałem inne i szlak trafiał albo nie pasowały. 

Kosztuje więcej ale od 4 lat miałem spokój 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2022 o 19:20, Dev napisał:

dysza rozpręzna - 8E0 820 177 A

wymień ją koniecznie. Wielu mechaniorów to olewa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, DarekS4 napisał:

wymień ją koniecznie. Wielu mechaniorów to olewa. 

Czeka w bagażniku, w weekend zabierzemy się za odessanie shitu który pozostał w układzie, wymieniamy dysze. Tu będzie ocena czy czynnika było mało czy nie, jeśli mało to zostawiam czujnik i tylko dobijemy cały czynnik i zobaczymy czy chodzi, jak się okaże że czujnik też się zesrał to wymienię na miejscu czujnik i wtedy test. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam tego. Mam zewnętrzną pompkę i dorobione przyłącza i puszczam to na półgodziny. 

 

ALLEGRO.PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2022 o 13:39, DarekS4 napisał:

wymień ją koniecznie. Wielu mechaniorów to olewa. 

Zaczęliśmy od odzyskania czynnika z układu, wyszło 240g a mieści 500g +/- 20g.

Wymieniłem to w sobotę i walka była z tym niezła, ciężko to było wyszarpać, za to u kolegi w S4 B7 wyszło w 2 sekundy. 
IMG_20220219_134755.jpg.7c953114a7a4dfe85696b85811428f27.jpg

Wpuściliśmy nowy czynnik, niestety econ nadal świeci, błąd ten sam odnośnie czujnika, nie chciało mi się za to zabierać bo wichury że podczas nabijania klimy to chowaliśmy się do auta.

Dzisiaj wyciągnąłem lampę i wyjąłem czujnik, okazuje się że ten który ja zakupiłem był dłuższy więc go zwróciłem, jutro jadę do hurtowni kupić pasujący.
IMG_20220221_130038.jpg.a854301907a7706deba4119bc0266e05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ivanek napisał:

Wymieniłem to w sobotę i walka była z tym niezła

Ale syf, sprężarka się zaciera. U siebie jak wymieniałem latem tą dyszę, która siedziała od nowości, było czyściutko, zero jakiegokolwiek nalotu nawet. Osuszacz było wymienić przy okazji. Przy takiej ilości czynnika jak miałeś powinna działac klimatyzacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...