Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B7 1.8T Quattro S-Line Gorczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Poluzowane delikatnie nakretki na kolektorze były powodem pojawienia się oleju. Nie zmienia to faktu, że w sobotę turbo opuszcza pokład i wędruje do Geremiego.

Wybrałem jego ponieważ ceny przystępne a turbo powstało u niego ale minus to oczekiwanie.

Przy okazji zleci zderzak i wyczyszczę cały uklad dolotowy z ic, zderzak troszke musze naprawić.

Będę informował was na bieżąco.

20260101_182519.jpg

Opublikowano
11 godzin temu, Gorczyk napisał(a):

Poluzowane delikatnie nakretki na kolektorze były powodem pojawienia się oleju. Nie zmienia to faktu, że w sobotę turbo opuszcza pokład i wędruje do Geremiego.

Wybrałem jego ponieważ ceny przystępne a turbo powstało u niego ale minus to oczekiwanie.

Przy okazji zleci zderzak i wyczyszczę cały uklad dolotowy z ic, zderzak troszke musze naprawić.

Będę informował was na bieżąco.

20260101_182519.jpg

Tomek Rzezak też robi konkret robotę i krótkie terminy na zrobienie turbo

Edytowane przez przemolll

Opublikowano
  • Autor
11 godzin temu, przemolll napisał(a):

Tomek Rzezak też robi konkret robotę i krótkie terminy na zrobienie turbo

Ktoś z forum?

Opublikowano
W dniu 3.06.2026 o 19:56, Gorczyk napisał(a):

Ktoś z forum?

Nie wiem czy jest na forum, ale wiele 2,7 BiT jeździ na turbinach od niego.

Gdyby mój Nissens poddał się, to zamawiam hybrydę u Tomka. Na FB znajdziesz jako TR Turbohybrid.

Opublikowano
  • Autor

A ok gadałem z nim, zgadza się ale nie doszliśmy do finału rozmowy 😉

Dziś turbo finalnie poleciało do geremiego, udało się wyciągnąć, luz na wirniku jest wyczuwalny ale bardziej boję się o pęknięta gorącą stronę bo coś tam widać ale poczekam na obdukcję 🫣

Jutro ciag dalszy...

Filtr już wyprany 😁

20260606_131940.jpg

20260606_103111.jpg

20260606_144648.jpg

Edytowane przez Gorczyk

Opublikowano
  • Autor

No to dziś ściągnięty zderzak i wywalone uchwyty zderzaka te z regulacją, są nowe.

Kolektor wydechowy ściągnięty no I oczywiście standard pęknięcie jest.

2 szpilki z kolektora zerwane i będę musial się nimi zająć 🫣

Olej zmieniony z filtrem i uszczelką czujnika poziomu oleju.

Kolejny etap to sklejenie zderzaka i wyczyszczenie układu dolotowego.

20260607_111132.jpg

20260607_103826.jpg

20260607_090304.jpg

Edytowane przez Gorczyk

Opublikowano

Czy turbo będzie przygotowane na ten sam przedział mocowy?

Opublikowano
  • Autor

Tak tak, ale logi przed I po będą robione aby ocenić czy wymagana jest jakaś drobna korekta mapy.

Opublikowano
  • Autor

Troszkę zrobionę.

Ic I układ wymyty a ic i kolektor dostały nowy kolor, montaż regulacji, poklejony zderzak, szpilki powkręcane nowe, jutro aby rozwiercić muszę te 2 pęknięte i montuje kolektor wydechowy.

20260609_140023.jpg

20260609_140019.jpg

20260609_150156.jpg

20260609_151959.jpg

Opublikowano

szpile w glowicy od kolektora? jak robisz bo mam 1 uwalona

Opublikowano

Jak masz spawarkę i śruba wystaje na tyle, żeby dospawać nakrętkę to spoko, inaczej trzeba wiercić małym wiertłem.

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor

No właśnie z 2 zwoje w głębi jest. Kupiłem wykrętaki i wiertła i powoli będę próbował to zrobić. Wiem, że precyzja tutaj na pierwszym miejscu więc tylko się cieszę, że czas mnie nie goni.

Zderzak dziś posklejany tak bokiem się pochwalę.

20260612_154225.jpg

20260612_154219.jpg

Opublikowano
  • Autor

Operacja udana i szpilki zostały wykręcone a kolektor juz na swoim miejscu 😉

20260614_073807.jpg

20260614_085917.jpg

Opublikowano

tez bym musial sie za to zabrac bo kiedys odkrylem ze 1 uwalona ...

1781430148780.jpg

Opublikowano
  • Autor

Te wykrętaki dały naprawdę radę i operacja była bardzo szybka.

Opublikowano
  • Autor

Udało się dzisiaj zawiesić zderzak, jutro wymienię reszte podciśnień i czekamy aż Geremi sie ogarnie a wiem, że będą opóźnienia już 🫣

20260616_141004.jpg

Opublikowano

Duża obsuwa w terminie?

Opublikowano
  • Autor

Że tak powiem, jak dobrze pójdzie to nawet dwa tygodnie obsuwy a w sobotę już mija 2 tydzień.

A bez auta jak bez ręki.

Mam jeszcze parę detali do zrobienia ale byłoby fajnie wiedzieć co się dzieję.

Edytowane przez Gorczyk

Opublikowano

Współczuję. :( Znam temat jak z 2 tygodni zrobiło się 4, bo lakiernik wziął inne roboty mechaniczne (ogarniał mi też mechanikę). Nie było opcji na podmianę, czyli kupić gotową od Geremiego i zamienić swoją? Jeżeli ma duży nalot i z Twojej może zostanie zimna strona.

Edytowane przez george

Opublikowano
  • Autor

Ogólnie budżet mam też taki nie ugięty i ciężko by mi było ale Geremi podobno zawsze ma dłuższy czas na robotę wiec trzeba uspokoić żonę i żyć dalej hehe

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.