Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B7 1.8T Quattro S-Line Gorczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
7 godzin temu, Gorczyk napisał(a):

No właśnie sylikon ściągnięty z turbo do IC i ku mojemu zaskoczeniu nie lało się a ścianki w normalnym jakby osadzie.

Podejrzewam, że padł uszczelniacz na stronie gorącej (chlapie olejem). Pozostaje sprawdzenie turbo na stole.

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, george napisał(a):

Podejrzewam, że padł uszczelniacz na stronie gorącej (chlapie olejem). Pozostaje sprawdzenie turbo na stole.

Przypuszczam, że to właśnie się dzieje. Geremi już mnie uświadomił cenowo więc pewnie opiszę tutaj w temacie jak turbo tam pojedzie ?

Opublikowano
16 godzin temu, Gorczyk napisał(a):

No właśnie sylikon ściągnięty z turbo do IC i ku mojemu zaskoczeniu nie lało się a ścianki w normalnym jakby osadzie.

 

Będziesz może miał zdjęcie takiego licznika lub film jak to działa.

Zegar przyciemniłem ppfem i nie razi w oczy ale może warto się nad czymś zastanowić innym?

 

Opublikowano

W jaki sposób przełącza te funkcje? 

Opublikowano
14 minut temu, Ivanek napisał(a):

W jaki sposób przełącza te funkcje? 

Z tego co pamietam, manetka FIS

Opublikowano
W dniu 13.05.2025 o 22:27, george napisał(a):

Przyzwoicie. ;) Jeżeli byłoby 4 x 12 bar to super. 

 

Czy zmieniałeś odmę? Sprawna odma to podstawa. 

@BartoszSoldier, w ostatni stadium życia potrafił zużyć 700 ml na trasie 130 km, ale właśnie nie dymił. Mógł to maskować kat? 

Wow to na stacji benzynowej od razu dolewka oleju musiała być :D 

Do swojego też dolewam, nie będę ukrywał ale to są wartości max 5 setek w skali 10 tys km także chyba nawet norma a silnik nigdy „jeszcze” nie rozbierany przebieg 290 tyś km. 
Grzybek grzybkiem ale warto jeszcze pójść w drugą strony odmy co jest te kolanko plastikowe oraz ten zaworek zielony, też warto wyczyścić, rozebrać. Często przy podobnych naszych wartościach przebiegu te wszystkie elementy są popękane albo sparciałe. 
 

W dniu 14.05.2025 o 13:04, Monti napisał(a):

Jak chcesz to mogę podpytać znajomego On montuje do swapów małe wyświetlacze parametrów zamiast wyświetlacza godziny i daty. Problem tylko taki, że wyświetlacz jest biały. Wydaje się, że będzie się lepiej komponować niż taki zegar. Chyba, że Ci nie przeszkadza to nie ma sprawy ?

Czy to są ten wskaźniki/licznik co montują chłopaki do b7 po swapie na biturbo v6? Kacper Gawęda? 

Opublikowano

Powielił się komentarz, przepraszam. 

Edytowane przez BartoszSoldier
Powielone.

Opublikowano
1 godzinę temu, BartoszSoldier napisał(a):

Czy to są ten wskaźniki/licznik co montują chłopaki do b7 po swapie na biturbo v6? Kacper Gawęda? 

Nie wiem od kogo to jest, znajomy to wrzuca. Fajna alternatywa dla vfis czy tych zegarów, które zbytnio nie pasują. :) 

Edytowane przez Monti

Opublikowano
29 minut temu, Monti napisał(a):

Nie wiem od kogo to jest, znajomy to wrzuca. Fajna alternatywa dla vfis czy tych zegarów, które zbytnio nie pasują. :) 

Podrzuć jakiś namiarem, info o tym liczniku bo ciekawie to wygląda. 

Opublikowano
  • Autor
17 godzin temu, Monti napisał(a):

Kurcze mega to wygląda. Znasz jak to cenowo i czasowo wygląda?

 

5 godzin temu, BartoszSoldier napisał(a):

Wow to na stacji benzynowej od razu dolewka oleju musiała być :D 

Do swojego też dolewam, nie będę ukrywał ale to są wartości max 5 setek w skali 10 tys km także chyba nawet norma a silnik nigdy „jeszcze” nie rozbierany przebieg 290 tyś km. 
Grzybek grzybkiem ale warto jeszcze pójść w drugą strony odmy co jest te kolanko plastikowe oraz ten zaworek zielony, też warto wyczyścić, rozebrać. Często przy podobnych naszych wartościach przebiegu te wszystkie elementy są popękane albo sparciałe. 

Przed zimą robiłem cały komplet, włącznie z kolankiem i zaworkiem. Wszystko było nowe lub wymyte.

Opublikowano
8 godzin temu, Gorczyk napisał(a):

Kurcze mega to wygląda. Znasz jak to cenowo i czasowo wygląda?

Zapytam dam znac 

Opublikowano
23 godziny temu, BartoszSoldier napisał(a):

Wow to na stacji benzynowej od razu dolewka oleju musiała być :D 

W Gdańsku był maksymalny stan,  w Grudziądzu minimum. :decayed:

 

23 godziny temu, BartoszSoldier napisał(a):

Do swojego też dolewam, nie będę ukrywał ale to są wartości max 5 setek w skali 10 tys km także chyba nawet norma a silnik nigdy „jeszcze” nie rozbierany przebieg 290 tyś km. 

Motor jak nowy! To nawet nie miarka, bo miarka ma 700 ml.

Opublikowano
12 godzin temu, george napisał(a):

Motor jak nowy! To nawet nie miarka, bo miarka ma 700 ml.

Olej zmieniany max co 10 tys km i do każdej zmiany płukanka silnika. Dodatkowo jakoś od 3-4 zmian oleju regularnie psikam na tłoki antykoks/antycarbon od xado. Na pewno nie zaszkodzi a zawsze może pomóc ;)

Opublikowano
W dniu 17.05.2025 o 22:05, BartoszSoldier napisał(a):

Na pewno nie zaszkodzi a zawsze może pomóc ;)

U mnie właśnie ograniczyło pobór oleju i zmniejszyło cofanie zapłonu. Teraz planuję kolejną dawkę Xado z wymianą oleju. 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

A tak sobie ostatnio wpadło w podłokietnik 😊

20250528_115501.jpg

Opublikowano

Też nad tym kiedyś myślałem, ale finalnie wpadł tunel USA.

Opublikowano
3 godziny temu, Gorczyk napisał(a):

A tak sobie ostatnio wpadło w podłokietnik 😊

20250528_115501.jpg

mam go ale duze ryzyko ze sprzedam łokera w klapke i wpadl nowt uchwyt
image.thumb.png.03ae15c0dc4992970502c4845ebf517c.png

Edytowane przez Mukade93

Opublikowano
  • Autor

Dziś wymieniłem uszczelkę pokrywy zaworów, wybrałem erlinga. Nie udało mi się wymienić tylko półksiężyca i uszczelki pod napinaczem łańcucha bo nie ryzykowałem aby śrubka mi się urwała bo bym nie miał skąd wykombinować.

 

Poczyściłem wszystko wokół i będę obserwował. Pokrywa dostała czarny kolor i skontrolowałem kolejny raz jak wygląda odma.

 

Silnik jakiś czas po zakupie....

20240924_155859.thumb.jpg.c9cd4f27e7a31984329694224ab04557.jpg

 

Aktualnie

20250601_110430.jpg

Edytowane przez Gorczyk

Opublikowano
  • Autor

Pytanie do ekspertów.

Wczoraj wymieniłem rurkę prowadząca bagnet olejowy z Topran na orginał, różnica długości dosłownie 2-3mm. Ładnie się wklikał w swoje miejsce. Sprawdzam po chwili stan olejowy a tam stan większy niż powinno być.

Obstawiam, że starą rurka prowadząca nie była do końca na swoim miejscu a stan oleju na ten moment jest za duży.

 

Czy nadstan oleju może również powodować niechciane wycieki itd?

Opublikowano

Jak masz do górnego zgięcia na bagnecie bezpośrednio po zgaszeniu rozgrzanego silnika to nic mu nie będzie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.