Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Patryk ja od kilku lat jeżdżę na Stobreć, jest to dzielnica Splitu. Bardzo spokojna i fajna. Jest to super miejsce do wypadu w inne strony - Omiś, Baska Woda, Makarska na południu i na północ do Trogiru a w szczególności przepięknych plaż na Ciovo. Wieczorami można podjechać podmiejskim na jakieś balety do Splitu i wrócić taxi nad ranem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jakbyś mógł podrzucić jakieś dane gdzie się zatrzymać byłbym wdzięczny. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te B6 są ładne:naughty:

Czekam na relację kogoś kto jedzie do Cro na gwincie:whistling:

Troche sie tego obawiam, byloby slabo rozwalic np. miske gdzies w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugiej połowie czerwca jadę z dzieciakami do Pakostane. To znaczy zastanawiam się nad tą miejscowością. Był ktoś tam i może coś podpowiedzieć czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może i ja się wypowiem.Jako kierowca autobusu wycieczkowego,byłem wiele razy w Chorwacji.Zawsze miałem zagwarantowane zakwaterowanie i wyżywienie.Taką miałem pracę.W tym roku mam zaplanowany wyjazd do Chorwacji na przełomie lipca i sierpnia w ilości 7 osób na dwa auta.Wielokrotnie spotykałem rodaków co przyjechali w ciemno,w każde miejsce Chorwacji i zawsze coś znależli.Czasami lepsze warunki a czasami gorsze zamieszkania.Ważne aby szukac w okresie lipiec-sierpień kwater z klimatyzacją,bo w nocy jest bardzo duszno.Ja spałem w hotelu w sierpniu bez klimatyzacji,to spaliśmy na balkonie bo nie można było wytrzymac w pokoju hotelowym.Moim atutem na wyjazd jest to że objechałem praktycznie całą Chorwację-wyjazdy fakultatywne i normalne.Proponuję zatrzymac sie w okolicach Splitu,Dubrownika,Makarskiej,Kirka.Wszystko zależy od tego czy będziemy zwiedzac Chorwację czy też tylko w jednym miejscu.Przeważnie plaże są kamieniste,ale w kilku miejscach znajdziemy piaszczyste.W okresie lipiec sierpień ceny są wyższe o około 20 % ale nie wszędzie.Ja zawsze miałem trochę Kun i Euro w portfelu.Nie wszędzie zapłacimy w euro.Czasami jest taki z ich strony przelicznik że się nie opłaca.Wszędzie znajdziecie w głębi kraju,rolników,wytwórców itd. co sprzedaja przy drodze :miód,rakije,ser,wino,maści na wszelakie choroby(mnie zadowoliła maśc z bobra na wszelkie dolegliwości reumatyczne) za 1 Euro.Więcej informacji podam jak wrócę.Mam kilka namiarów ale nie sprawdzonych,tylko zasłyszanych od turystów których spotkałem w Chorwacji.Sprawdzę sam osobiście i podam na następny rok 2015.Pewnie i za rok pojadę ,bo Chorwacja jest bardzo piękna i wcale nie jest taka droga w stosunku do naszego Polskiego morza.Co do plaz to polecam Promajna,drobny zwirek,super dla dzieci.Normalnie zalecam zakupic buty do wejscia do wody.Ja placiem za nie 5 euro,ale warto bo mozna potem wyciagac kolce ze stopy. Sam dojazd to sa koszta.Trzeba liczyc 1300 km. Pozdrawiam wszystkich wyjeżdżających do Chorwacji w tym roku.Do zobaczenia i spotkania na trasie lub w barze na palzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeże wątek mam zamiar w tym roku śmigać na Chorwację w okolice dalmacji. Szukam jakiegoś spokojnego miejsca na urlop z rodzinka czy ktoś coś może ciekawego polecić gdzie szukać dobrych kwater apartamentów , jakieś wskazówki które mogą mi pomoc w znalezieniu czegoś ciekawego. Na co uważać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Orebic. Byłem tam. Super miejscówa. Na pewno będziesz zadowolony.

Wielu ludzi na forum cro.pl poleca też miejscowość Podgora. Trochę daleko ale podobno warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylacze sie do tematu :) mamy zamiar wyruszyc na chorwacje w tym roku. A jak sie maja przepisy drogowe co do moich ciemnych przednich bocznych szyb? Beda mandaciki czy za wczasu zdzierac folie? Jak macie jakies kwatery godne polecenia mozecie podrzucic na PW...

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też przyciemnione szyby.

Robione to było w jakimś warsztacie z homologacją, bo mam nr. na szybach (foliach)

Ogólnie nikt się nie przyczepiał nawet w PL.

W Chorwacji ogólnie mało policji widać.Na trzy wyjazdy widziałem raz na plaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade w drugiej połowie czerwca do Tribunj, jadę pierwszy raz . Co możecie polecić do zobaczenia ? Poki co chce zoabczyc park Krk , Sibenik,ruiny zamku św. Mihovila, Zadar, Split, mostar i wodospady kravica Bosnia i hercegowina, wyspe murter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym miejscu do zwiedzenia ulokował bym Dubrownik:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym miejscu do zwiedzenia ulokował bym Dubrownik:wink:

zależy z której strony jedzie :decayed:

*widzę, że jakiś mod tu sprząta:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechał ktoś omijając autostrade w Słowenii ? Może mi ktos to zaznaczyc na mapach gogla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechał ktoś omijając autostrade w Słowenii ? Może mi ktos to zaznaczyc na mapach gogla ?

Jeśli chcesz przyciąć na kosztach, to polecam trasę przez Słowację i Węgry. Co prawda w samej Słowacji drogi są słabe, ale praktycznie przez całe Węgry jedziesz autostradą. No i jest sporo taniej niż Słowenia i Austria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowacji od Barwinka jest raptem 130km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechał ktoś omijając autostrade w Słowenii ? Może mi ktos to zaznaczyc na mapach gogla ?

Ja jechałem, przed granicą zjeżdżasz na Mureck, Lenart, później na Ptuj i za tym wjeżdżasz na koniec autostrady i jednopasmówką do granicy, jest to ok 80km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał YOGI. Na pewno masz navi więc wbij sobie trasę przez Mureck, potem Lenart i Ptuj. Poprowadzi Cię i zaoszczędzisz na winiecie. Przy okazji odpoczniesz trochę na spokojniejszych wiejskich drogach i polecam tankowanie na SHELLU w okolicach Mureck. Dużo tańsze paliwo niż na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest z gazem na stacjach w Chorwacji ?

Byłem w 2013 ale nie oglądałem się za gazem i nie wiem czy gaz jest na stacjach i w jakich cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest, ale też zawsze dieselem jeździłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...