Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

oprocz licznika z fis-em i manetek np takich: http://allegro.pl/audi-a4-b5-98-01-manetka-pod-fis-mfa-i2033238667.html trzeba cos wiecej?? tasmy poduszki powietrznej?

i przekodowywac musze koniecznie u elektryka sam.?

taśmy nie potrzebujesz, co do kodowania to jeśli nie masz sprzętu i wiedzy, to albo u "fachowca" albo szukaj kogoś ogarniętego z forum w Twojej okolicy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :P trudno bedzie znalesc kogos w mojej okolicy w Norwegii :P kolega ma sprzet, ale raczej nie ma pojecia o przekodowaniu... chyba ze ktos mily z forum chcialby i mial chwile czasu przekodowac taki licznik i ewentualnie zmienic te tarcze? oczywiscie nie za free :hi::notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max pamiętasz o mnie ze szczegółowym kodowaniem licznika i navi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max pamiętasz o mnie ze szczegółowym kodowaniem licznika i navi? :)

Pamiętam, ale na razie nic nie ruszam przy aucie... W dodatku lapka szukam innego bo mój padł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakim sprzetem da sie ogarnac przelozenie licznika fis na fis, numery te same i obydwa europa, 1999rok 1.9 tdi pinow nie znam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakim sprzetem da sie ogarnac przelozenie licznika fis na fis, numery te same i obydwa europa, 1999rok 1.9 tdi pinow nie znam..

VAG K + CAN commander :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG K + CAN commander wink4

Zgłoś do moderatora Zapisane

pewnie musi byc legal??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG K + CAN commander wink4

Zgłoś do moderatora Zapisane

pewnie musi byc legal??

Na allegro kupisz co trzeba :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GALE u siebie masz, jest to biały kabel albo biało-niebieski, pozycja 1 w kostce zasilającej, a jeśli nie masz (a masz na pewno, bo masz polifta), to z niebieskiej kostki licznika pin 3 to jest sygnał GALA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam prośbe a zarazem pytanie. Mam polifta 99 rok i licznik 4 zegary podświetlenie czerwone i zegarek analogowy. Kupiłem od Aju licznik polift białe podswietlenie zegarek cyfrowy 1/2 FIS. Moj licznik komunikuje sie bez problemu i mam do niego PIN ten od AJU niekomunikuje sie wogle. AJU sprzedal licznik i sie Wypioł uważajac ze jest dobry. U mnie w opolu niki nie potrafi sie z nim skomunikowac i lezy mi teraz w bagażniku. Ma ktos jaki pomysł co z tym fantem zrobić.

Z góry dzieki za konkretne podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy czekaj czekaj czekaj... Nie uwierzę, żeby aju Ci wała wyebał to raz. Dwa, nie ma z nim totalnie żadnej komunikacji? Podłączyłeś wtyczki i co, żadnej reakcji nic totalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam prośbe a zarazem pytanie. Mam polifta 99 rok i licznik 4 zegary podświetlenie czerwone i zegarek analogowy. Kupiłem od Aju licznik polift białe podswietlenie zegarek cyfrowy 1/2 FIS. Moj licznik komunikuje sie bez problemu i mam do niego PIN ten od AJU niekomunikuje sie wogle. AJU sprzedal licznik i sie Wypioł uważajac ze jest dobry. U mnie w opolu niki nie potrafi sie z nim skomunikowac i lezy mi teraz w bagażniku. Ma ktos jaki pomysł co z tym fantem zrobić.

Z góry dzieki za konkretne podpowiedzi

Musisz piny od linii K przepiąc o ile się nie mylę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz czy nie wierzysz to tak zrobil.....niebede tego komentował. Ostanie moje zakupy na tym forum oprócz dwóch gości. Niekomunikuje sie czyli nie łaczy ani vag comander ani vag tacho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj jak Max radzi, przepiąć piny lini K. Ja niestety nie wiem który z którym, ale Maxowi możesz ufać w tej kwestii. Max opisz mu co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GALE u siebie masz, jest to biały kabel albo biało-niebieski, pozycja 1 w kostce zasilającej, a jeśli nie masz (a masz na pewno, bo masz polifta), to z niebieskiej kostki licznika pin 3 to jest sygnał GALA.

dzięki piękne jak będę zakładał fis to dorezam i to bo nie mam :notworthy: :notworthy: :notworthy:

jeszcze do radia pewnie inne przewody aby wyświetlał fis radio, będę musiał pociągnąć :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany wielokrotnie... DATA ENABLE CLOCK, poszukaj rozpiski pinów licznika, bo ja już nie pamiętam, ale coś kojarzę 11, 12 i 13 pin, ale już nie pamiętam która wtyczka, chyba szara do licznika, a na radiu będziesz miał wlepe gdzie co idzie. Potem kodowanie i powinno wyświetlać RDS na FISie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy:

powolutku gromadzę wiedzę i graty a więc 4 przewody do licznika jak nic od radia muszę sobie zarezerwować,

licznik już mam tylko jeszcze fis prze lutuję bo ten troszkę lini ma :chytry:

najbardziej to z tymi krańcówkami nie chce mi się rezać (szukać kabli) ale trzeba będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...