Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

a można jakoś wyłączyć ten komunikat navi o tunerze? bo co chwile mi wyskakuje informacja żeby podpiąć tuner:facepalm:

Można tylko nie pamiętam w którym kanale

Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podłączyłem u siebie ostatnio (w końcu) pompke sprysków z wbudowanym czujnikiem dedykowaną do przedlifta, ale mam z nią problem gdyż cały czas wywala mi że mam mało płynu, nawet jak kodowaniem wyłącze tą funkcje to nic nie daje, dalej drze jape:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim jaki licznik masz z przedlifta z cyferkami czy bez i jak tą pomkę podłączyłeś i jakie masz kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik przedlift, bez cyferek z 96r bodajże, pompkę podłączyłem pod kabelek, który przy starej pompce nie był wykorzystywany a kodowanie znalazłem na chomiku

Kodowanie VAG'iem licznika do A4.pdf - opisy, porady, schematy AUDI VOLKSWAGEN SEAT SKODA - auto diagnoza - bananu - Chomikuj.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u ciebie jakie dałeś kodowanie

---------- Post dopisany at 13:25 ---------- Poprzedni post napisany at 13:21 ----------

ja u siebie kodowanie licznika mam 00140 chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem takie ale nic nie dawało, spróbuję puknąć w pompkę. A tego odpowietrznika nie zaklejałem niczym bo on przecież musi wchodzić w zbiorniczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po dłuższej przerwie :)

Mam już wszystkie części (chyba) do przekładki na licznik z FIS'em i mam w związku z tym kilka pytań:

Gdzie mogę znaleźć rozpiskę pin'ów do liczników? Wiem, że kiedyś mogłem je znaleźć w postach u szogun0 czy kaju182, ale jakoś znikneły z forum (?)

Dla wyjaśnienia dodam że posiadam aktualnie licznik bez FIS'a to VDO 8D0 919 861 H (2 x 32-pin wtyczki, niebieska i zielona) oraz 10-pinowa od czujnika temperatury. Z nim nie będzie akurat problemu bo jest on wyjmowalny i wsadzę gdzieś pod spód.

Problem leży w liczniku z FIS'em (VDO 8D0 919 930 J), który niedawno zakupiłem. Są tam 2 x 32-pinowe wtyczki identyczne i jedna czarna 20-pinowa. I pytanie moje jest następujące. Czy pomiędzy tymi dwoma wtyczkami (niebieska i zielona) będą jakieś różnice w pin'ach do zamiany? oraz co podpina się do 20-pinowej wtyczki?

Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam

rafles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna osoba która chce na tacy wszystko :facepalm: odpowiedz na te pytanie była tu z 30 razy udzielana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz nawet nie komentuje :facepalm::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok mam :)

Znalazłem poradnik "Wymiana licznika 1/2 FIS na FullFIS" w postach użytkownika: soulmaster3m.

PS. WIELKI SZACUN za stworzenie takiego poradnika :) Przeczytałem dokładnie i powiem, że pierwszy raz spotykam się z tak niesamowie szczegółowo opisanym poradnikiem.

PS2. Dzięki kaju za porady co i jak :)

Dam info jak mi wyszło, i co wogóle mi z tego wyszło :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie jak w/w. Czy ten licznik LICZNIK ZEGARY AUDI A6 C5 2.7 BITURBO ALLROAD (3953753930) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. podejdzie do mojej A4 b5 bez ingerencji w piny kostek? Za porade bede wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co będę musiał jakieś kable zmieniacz czy w cale mi nie będzie pasował?? Wiem ze kości są w tych zegarach takie same jak w moich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie taki zjaralem :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tym zbiorniczkiem wyrównawczym? U mnie na starym pokazuje na fis-ie komunikat z niskim poziomem płynu chłodzącego, ale przeglądam na allegro zbiorniczki i nie ma jakoś podziału na przedliftowe i poliftowe. Jedynie różnią się kostkami, bo jedne są okrągłe, a drugie jajowate. Na co mam patrzeć przy zakupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tym zbiorniczkiem wyrównawczym? U mnie na starym pokazuje na fis-ie komunikat z niskim poziomem płynu chłodzącego, ale przeglądam na allegro zbiorniczki i nie ma jakoś podziału na przedliftowe i poliftowe. Jedynie różnią się kostkami, bo jedne są okrągłe, a drugie jajowate. Na co mam patrzeć przy zakupie?

jest różnica w czujniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam audi z 1995 roku. Zakupiłem od kolesia z forum licznik o oznaczeniu 8D0 919 880 M z tego co znalazłem licznik jest z 1998 roku.

Wiem że muszę przerabiać kostki bo mam dwie 26 pinowe niebieską i żółtą, ale z którego schematu mam korzystać ? Bo czytałem oba schematy i coś mi się nie zgadza...

Widziałem schematy:

-"Montaż licznika z FIS po II lifcie do A4 95-97 (zegarek analogowy bez cyferek)"

-"Montaż licznika z FIS po II lifcie do A4 98-99 (zegarek analogowy z cyferkami)"

Ja chcę zamontować licznik z analogowym zegarkiem z cyferkami do audi 95 i teraz który schemat mi potrzebny ?

Jeżeli to pytanie już kiedyś było to proszę o wyrozumiałość, temat ma tyle stron że ciężko wszystko ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam audi z 1995 roku. Zakupiłem od kolesia z forum licznik o oznaczeniu 8D0 919 880 M z tego co znalazłem licznik jest z 1998 roku.

Wiem że muszę przerabiać kostki bo mam dwie 26 pinowe niebieską i żółtą, ale z którego schematu mam korzystać ? Bo czytałem oba schematy i coś mi się nie zgadza...

Widziałem schematy:

-"Montaż licznika z FIS po II lifcie do A4 95-97 (zegarek analogowy bez cyferek)"

-"Montaż licznika z FIS po II lifcie do A4 98-99 (zegarek analogowy z cyferkami)"

Ja chcę zamontować licznik z analogowym zegarkiem z cyferkami do audi 95 i teraz który schemat mi potrzebny ?

Jeżeli to pytanie już kiedyś było to proszę o wyrozumiałość, temat ma tyle stron że ciężko wszystko ogarnąć.

patrzysz po kostkach... miales 2x26 teraz zapewne chcesz wlozyc licznik ktory ma 2x32 + 1 x20 i z takiego schematu musisz korzystac...

nastepne liczniki maja 3x32 ale to nie dla CIebie... chyba ze Twoj licznik ma jednak 3x32 w co watpie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz. Dzięki wielkie :)

Zabiorę się do roboty a w razie problemów będę pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz. Dzięki wielkie :)

Zabiorę się do roboty a w razie problemów będę pisać

Jak ktos madrze pytanie zadaje to zawsze ktos pomoze... gorzej jak ktos chce wszystko podane na tacy a poszukac sie niczego nie chce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...