Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

w twoim roczniku nie masz immo w liczniku, a zmiana mil na kilometry to za pomocą vaga proste kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

grzanek85

to jak mi wytłumaczysz jak zdejmę licznik to samochód odpała na 2 s i gaśnie wtyczki mam niebieską i zieloną 32 piny

Pozdro[br]Dopisany: 02 Wrzesień 2008, 14:39_________________________________________________Zamieszczone tu opisy dotyczą kostki FIS -20 pinowej , a czy ktoś zna podłączeni kostki FIS szarej 32 pinowej

byłbym wdzięczny bo taki licznik mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem w etapie podłanczania fisa i mam problem nie mogę znaleść przewodu który jest odpowiedzialny za spalanie. Posiadam silnik 1.6 ADP [br]Dopisany: 02 Wrzesień 2008, 16:05_________________________________________________witam mam takie pytanie czy jak podłanczając kable do fisu trzeba kodować coś w liczniku czy powinno działać bez kodowania chodzi mi o kostkie dwudziesto pinowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i o pomoc proszę

moja sytuacja przedstawia się tak

stary licznik UK NSI rocznik koniec 1997r immo w liczniku na 100 % nr 8D0 919 860 E

nowy z fis vdo rok 2000 nr 8D0 920 980

do obu liczników mam PIN

obydwa mają kostki 32 pin zielona i niebieska + nowy szarą 32 piny

podłączając vaga na starym normalnie łączy mnie z licznikiem ,silnikiem itp (polski vag 4,9)

Jak założę nowy licznik nie łączy mnie nie mogę zakodować kluczyków

Nowy licznik 6 zegarowy po podpięci wszystkie zegary działają olej .ładowanie, paliwo temp wody

w czym może być przyczyna

szkoda już zainwestowanych środków muszę jakoś doprowadzić to do końca

Pozdrawiam Jarek [br]Dopisany: 06 Wrzesień 2008, 17:00_________________________________________________problem komunikacji rozwiązałem linia k w liczniku 2000r jest w innym miejscu przełożyłem kabelek do drugiej wtyczki i śmiga

,ale dalej nie mogę zakodować kluczyków może w moim z 199z r jest inny transponder w kluczyku chociaż immo mam w liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem się zapytać, jak wygląda sprawa wymiany licznika z 96 na 2000 (z CAN i elektronicznym zegarkiem)

Czy jest dużo problemów podczas tej operacji?

Z tego co wyczytałem w tym poście to jest to możliwe.

Czy ktoś, kto to już robił, mógłby przedstawić, co z czym połaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pox

u ciebie jest to możliwe bo masz autko 96 i immo masz poza licznikiem czeka cię przeróbka kostek bo masz 26 pinowe , alicznik 2000-2001 ma 32 pinowe kostki wtym poście już ktośto robił opisy kostek masz podane do licznika 2000 podesłał mi pablo reszta kabli do manetki jest opisana

u mnie jest problem bo immo mam w liczniku i nie mam can ,a licznik 2000 komunikuje się z ecu po can.

Jeżeli będziesz szukał licznika to kupuj tylko taki ,który ma na 100% sprawny wyświetlacz FIS na allegro bywają okazje tanie ,ale piszą licznik nie sprawdzony naprawa wyświetlacz to ponad 300 zł .

Mam taki licznik idealny ,ale jeszcze walcze z podłączeniem jeżeli okaże się ,że nie da rady przejść opcji z can to mogę go odsprzedać[br]Dopisany: 10 Wrzesień 2008, 10:12_________________________________________________daleko nie masz ja jestem z Milanówka . napisz do pablo on jest z Piaseczna i robił już takie przekładki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie zakodujesz klucyzka bo masz immo 2 a zegary po canie to immo 3. Zgrałeś już pin do nowego licznika jak nie to odezwij się na prv podam Ci procedrę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako następny cieszę się z pełnego FIS oraz tempomatu

założony licznik z białym podświetleniemi elektronicznym zegarkiem po 2000 r vdo 920 980 poprzedni UK NSI 919 860 E

WIELKIE DZIĘKI DLA PAWLO niezmiernie sympatyczny facet służący pomocą w każdej chwili ( CHWAŁA CI PAWEŁ)

moje problemy

1 imobilajzer - PIN zczytany przez gościa w Ząbkach 100 zł (o dziwo z tego licznika PAWLO zczytał najprostszym vagiem KL i nawet zkorygował mi licznik)

2 nie musiałem adoptować licznika tylko wymieniłem transpondery w kluczykach i zakodowałem

3 niektóre piny w kostkach musiałem przełożyć z kostki niebieskiej do zielonej i na odwrót

4 dorobiłem kostkę do FIS z taśmy od dysku komputera

5 sygnał spalania pociągnołem z kostki beżowej obok komputera żółty kabelek

6. do temperatury zewnętrznej musiałem pociągnąć dodatkowy czujnik ponieważ po podpięci sie pod klimatronik (kostka A pin 8 kabel zółto brązowy)

na fisie miałem ujemną temperaturę a na klimatroniku kanał 59 lub 46 liczby ciągle się przestawiały)

tempomat robiony według opisu AKP śmiga ,aż miło

wszystko dotyczy a4 AHU 1997 r ,ale modelowo już 1998 ponieważ immo miałem już w liczniku kostki 32 pinowe

w razie pytań służę pomocą póki temat jeszcze mam świeżo w pamięci 510 080 376[br]Dopisany: 26 Wrzesień 2008, 08:31_________________________________________________Podziękowania dla GRZANEK85 za sugestie i chęć pomocy na wizji

oraz wszyskim którzy pisali posty na ten temat bo przy uważnym czytaniu wszystko jest do zrobienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy znajdzie się ktoś w okolicach kielc kto jest w stanie podpiąć Fis.Dla ułatwienia dodam że licznik jest już podpięty, immo działa.Trzeba tylko(albo aż) doprowadzić sygnał spalania, rds-u z radia,czujnika temperatury zewnętrznej itp. bajerów z FISu.Mam również całą instalacje z angola jeśli to może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytając cały wątek nasuwa mi się pytanie!

Od czego odpowiedzialne są PINy w licznikach z CAN'em???

i co z tymi pinami zrobić przekładając licznik z 2000r do auta z 1997!!??

Pytam się ponieważ widzę jak łatwo można w A4 przełożyć liczniki z modelu po 2000 r., do auta z 1997 r., a z tego co widzę to wystarczy poprzekładać PINy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A immo ???? W 2000 roku immobilaizer jest w licznika , a w 1997 poza licznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytając cały wątek nasuwa mi się pytanie!

Od czego odpowiedzialne są PINy w licznikach z CAN'em???

i co z tymi pinami zrobić przekładając licznik z 2000r do auta z 1997!!??

Pytam się ponieważ widzę jak łatwo można w A4 przełożyć liczniki z modelu po 2000 r., do auta z 1997 r., a z tego co widzę to wystarczy poprzekładać PINy!

Piny z CANem są aby połączyć licznik z radiem.

A immo ???? W 2000 roku immobilaizer jest w licznika , a w 1997 poza licznikiem.

Immo będzie działało normalnie, ale na liczniku będzie świecić się kontrolka od immo z licznika-wystarczy wyjąć żarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do Kielc :wink4: ogólnie w b5 można zaadaptować każdy licznik jedyny problem jest z konwersją sygnałów jakie trzeba wykonać. Jeśli chodzi o magistrale Can w nowszych licznikach służy ona do obsługi poszczególnych modułów z licznikiem. Audi zastosowały spory + w licznikach B5-tek ponieważ są osobno piny do komunikacji CAN i bez CAN można tą opcję wyłączyć lub włączyć co pozwala nam na wrzucenie licznika do aut bez CAN-u.

"Immo będzie działało normalnie, ale na liczniku będzie świecić się kontrolka od immo z licznika-wystarczy wyjąć żarówkę."

Spróbuj wydłubać diodę od Immo z płytki zobaczysz ładny napis na wyświetlaczu przebiegu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:siema:

Ja chętnie zmieniłbym licznik w moim aucie na taki z FIS-em tylko co jest do tego portrzebne i jakie sa tego koszty?

Posiadam licznik taki jak na obrazku:

p1060360yi3.jpg

Czy np. taki licznik podejdzie http://allegro.pl/item514824813_audi_a4_licznik_fis_z_roku_2000_lift.html i wystarczy tylko zmienić tarczki?

No i kto by sie podjał zrobienia tego :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:siema:

Ja chętnie zmieniłbym licznik w moim aucie na taki z FIS-em tylko co jest do tego portrzebne i jakie sa tego koszty?

Posiadam licznik taki jak na obrazku:

p1060360yi3.jpg

Czy np. taki licznik podejdzie http://allegro.pl/item514824813_audi_a4_licznik_fis_z_roku_2000_lift.html i wystarczy tylko zmienić tarczki?

No i kto by sie podjał zrobienia tego :>

Za duzo kombinacji lepiej poszukaj licznika z rocznika 94-97 który ma kostki zolta i zielona i niema cyferek na zegarku analogowym, pozatym jesli masz blisko do wawy to ja chetnie pomoge ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzo kombinacji lepiej poszukaj licznika z rocznika 94-97 który ma kostki zolta i zielona i niema cyferek na zegarku analogowym, pozatym jesli masz blisko do wawy to ja chetnie pomoge wink

Cosik takiego?

http://allegro.pl/item514096852_liczniki_zegary_licznik_audi_pelny_fis_88311225_23.html

Nie wiem czy nie lepszym pomyslem byloby podjechanie na jakis szrot w celu znalezienia takiego licznika z fisem. Moze bylby tanszy niz te z allegro... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...