Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli w rozpisce dla liczników z przed 97 jest błąd ? 9 pin w kostce do fis jest od poziomu spryskiwaczy i ewentualnego czujnika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Już doszedłem pin 9 w czerwonej wtyczce od fis-a nie trzeba masować zostawić tak jak jest bo jak się zmasuje to wtedy krzyczy że jest mało płynu

a powinno krzyczeć jak nie ma masy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, założyłem licznik po drugim lifcie z białym podświetleniem FIS (w ori brak fis) i nie mogę sobie poradzić ze średnim spalaniem. Jeżdżę już tak dwa lata i ciągle pokazuje mi na FIS spalanie kolo 5l/100 km gdzie prawdziwe spalanie wynosi nawet 9l/100. Chwilowe spalanie skacze jak należy ale to średnie nie daje mi spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem od początku błąd ABS, zmieniłem na fis-rónież błąd się wyświetla tylko o wiele większy, czy to normalne że nie mogę przełączyć żeby patrzeć na śr,spalanie czy chwilowe, czy cokolwiek byle nie patrzeć na ten migający wykrzyknik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, założyłem licznik po drugim lifcie z białym podświetleniem FIS (w ori brak fis) i nie mogę sobie poradzić ze średnim spalaniem. Jeżdżę już tak dwa lata i ciągle pokazuje mi na FIS spalanie kolo 5l/100 km gdzie prawdziwe spalanie wynosi nawet 9l/100. Chwilowe spalanie skacze jak należy ale to średnie nie daje mi spokoju.

Dziwne zachowanie, moze faktycznie spala te 5l/100... Ewentualnie jak bedziesz mial okazje podmienic licznik na podobny to sprawdz o co biega, bo kable napewno masz dobrze podlaczone skoro chwilowe spalanie dobrze wskazuje.

miałem od początku błąd ABS, zmieniłem na fis-rónież błąd się wyświetla tylko o wiele większy, czy to normalne że nie mogę przełączyć żeby patrzeć na śr,spalanie czy chwilowe, czy cokolwiek byle nie patrzeć na ten migający wykrzyknik

Tak to normalne, musisz pozbyc sie bledów zwiazanych z ukladem hamowania. Poza tym abs dziala normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS nie działa wcale, tylko to głupie że nie można przełączyć na nic innego tylko oglądąć ciągle ten wykrzyknik, po przekręceniu kluczyka przez pierwsze 3 sek mogę przełączać funkcje na fis, potem wyskakauje ABS i już nic nie moge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zachowanie, moze faktycznie spala te 5l/100... Ewentualnie jak bedziesz mial okazje podmienic licznik na podobny to sprawdz o co biega, bo kable napewno masz dobrze podlaczone skoro chwilowe spalanie dobrze wskazuje.

Teraz licznik myli się o 1,5 l. Skąd licznik bierze sygnał spalania z ecu czy jakiegoś czujnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ciagnalem nowe kabelki wiec bezposrednio z plywaka.

Wcześniej miałem licznik z mojego roku z fis i tez źle pokazywał spalanie więc wina leży w czujniku albo ecu gdzie zacząć szukać ?

A może to wina przewodu którego użyłem do podłączenia licznika z ecu, może za gruby albo za cienki i rezystancja czy coś jest inna niż powinna ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby sprawdzic, pociagnij sobie luzem w kabinie kabel od plywaka do licznika pod pin spalania. Wtedy dowiesz sie na 100% co jest nie tak.

Jak cos to kup sobie kilka metrow kabla sieciowego (w komputerowym), wyrwij jeden kabelek i testuj.

U mnie dzialy sie dziwniejsze rzeczy. A nowe kable sprawily ze wszelkie problemy zniknely :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz licznik myli się o 1,5 l. Skąd licznik bierze sygnał spalania z ecu czy jakiegoś czujnika ?

spalanie można korygowąć Vagiem w którejś grupie, tylko że zapomniałem która to grupa

napewno jest w tym wątku napisane.

pamiętam, ze standardowa wartość to 100, a każdy przeskok o 5 to ok 0,3-05 L w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy w zegarach mozna wyłaczyc czujnik poziomu oleju , jakos przedkowowac zegary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ma pytanie dotyczace zmiany licznika , a mianowice auto a4 97 tdi analogowy zegarek, do tego auta chce wsadzic licznik a4 tdi 99, połfis biale podswietlenie, cyfrowy zegarek, duza rzeźba?? , przerabiał ktos taki temat , prosze o pomoc i porady, moj obecny licznik z 99 roku ma 2 kostki niebieska i zielona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam taki oto liczniki.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/894260b21600a0d3.html

Moge go pozostawić i zmienić jedynie wyświetlacz na pełen FIS ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaloo24 zawsze masz opcje sprzedac swoj licznik i kupic z FISem ze swojego rocznika i podlaczyc kilka kabelkow. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...