Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

kolega z forum mi podał taka rozpiske pinow , wiec ide rozlacze to i podlacze to tak jak napisales zobaczymy co z tego bedzie

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jaka zaroweczke?

podlaczyłem tak jak pisał sobol i dzial mi tylko manetka (dół)

ja w kostce manetki mam 6 pinow

1

2

3

4

5 brazowy ten juz byl

6czarnobrazowy ten juz był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka zaroweczke?

podlaczyłem tak jak pisał sobol i dzial mi tylko manetka (dół)

ja w kostce manetki mam 6 pinow

1

2

3

4

5 brazowy ten juz byl

6czarnobrazowy ten juz był

a jak liczysz piny manetki od dolu czy gory?

elmo podaj mi nr gg do siebie postarm pomoc przez gg, bo tak to ciezko sie dogadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grona szczęśliwych posiadaczy FIS-u. Dołożenie tej pierdółki do auta to jeden z ciekawszych modów. Na dystansie 90 kilometrów, średnie spalanie wyszło mi 4,8 litra. Dziękuję wszystkim za porady i pomocne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w koncu dorwalem manetke do przedlifta avanta i w mam juz pelen komplet. procz podlaczonego zegara od temperatury oleju. kiedys sie tym zajme. teraz musze jeszcze postawic do zycia tempomat i bedzie super.

zawsze wiedzialem, ze 1.8T duzo pali, ale nie wiedzialem, ze az tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana licznka na fis o numerach 8D0 920 931T, był połfis 8DO 920 900H, auto b5 , polift

usterki:

- blad 01300

01311

01367

01582

18058

17978

dodam ze w liczniku kodowanie bylo 00140 po zmianie na 02140 błedy - 18058 oraz 17978 znikły,pozostale sa nie do usuniacia , oraz przycisk reset w manetce wylacza całkowicie FIS

dodam ze manetke mam podlaczona z kostka szara w nastepujacy sposób

matetka licznik

1 - 18

2 - 17

3 - --

4 - 19

- 14,15,16 - masa

masa na pin 14, 15, 16? skad to wziales?

oby napewno dziala ci dobrze cala manetka. wg tego co napisales zle to jest podlaczone.

powinno byc:

manetka/fis

pin 4 (reset) - pin 11

pin 2 (góra) - pin 14

pin 1 (dół) - pin 18

pin 3 (masa) – masa

w zwiazku z czym masa na pin 16 i 19 + manetka pin 3

---------- Post added at 11:41 ---------- Previous post was at 11:36 ----------

Witam czy to możliwe że po zmianie licznika przestało działać oświetlenie tylne w suficie? audi a4 99r

watpie. chyba, ze cos z kablami namieszales.

prosze sie nie sugerowac tym co napisalem wczesniej. nie zwrocilem uwagi, ze auto jest po 99 roku, wiec kostka fo fis jest 32 pinowa i rozpiska do niej jest na 6 stronie watku. w zwiazku z czym prawidlowe jest podlaczenie manetki wg tej rozpiski:

matetka/fis

1-18

2-17

3-masa

4-19

fis pin 14,15,16 - masa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś czemu świeci się kontrolka ładowania po odpaleniu, a jak przygazuje to gaśnie i komunikat na fisie o niskim stanie poziomu płynu chłodniczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisienką do przysłowiowego tortu było dzisiaj podłączenie czujnika temperatury oleju. Po przeciągnięciu kabelka przez ścianę grodziową, rozdziewiczyłem lekko osłonę ECU z boku, kabel do czujnika i dziurka na silikon. Czujnik firmy EPS jakby ktoś potrzebował info który wybrać, elegancko pokazuje temperaturę nie mając styczności z olejem - nie przewiercałem miejsca w chłodniczce oleju - 90 stopni. Jako wtyczki do licznika użyłem małej kostki od komputera - zawsze można szybko przełożyć jak się okaże że potrzebujemy 1 pina ale na odwrót. Mała rada - przed wkręceniem czujnika, jak już jest okabelkowany podgrzejcie go sobie zapalniczką. Pokaże wam od razu czy wtyczka jest dobrze wpięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany a u mnie opcja średnia prędkość na pewno kłamie-bardzo wolno rośnie u was też? po za tym nigdy wskazanie nie pokazało więcej niż 34km/h chociaż śmigałem poza miastem trasą i średnia napewno była wieksza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany a u mnie opcja średnia prędkość na pewno kłamie-bardzo wolno rośnie u was też? po za tym nigdy wskazanie nie pokazało więcej niż 34km/h chociaż śmigałem poza miastem trasą i średnia napewno była wieksza

W b5 jest wgl taka funkcja ? wydaje mi się, że nie...

---------- Post added at 13:02 ---------- Previous post was at 13:01 ----------

Panowie udało się komuś ogarnąć aby na fisie nie wyświetlało sensora poziomu oleju ? Żadne podanie masy nie pomaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany a u mnie opcja średnia prędkość na pewno kłamie-bardzo wolno rośnie u was też? po za tym nigdy wskazanie nie pokazało więcej niż 34km/h chociaż śmigałem poza miastem trasą i średnia napewno była wieksza

Tak w B5 liczy, jak dużo jeździsz po mieście, stoisz na światłach, w korkach to tak właśnie będzie.

Panowie udało się komuś ogarnąć aby na fisie nie wyświetlało sensora poziomu oleju ? Żadne podanie masy nie pomaga...

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?6227-ALL-B5-Efekt-wymiany-licznika-na-FIS&p=2460155&highlight=poziomu+oleju#post2460155

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie udało się komuś ogarnąć aby na fisie nie wyświetlało sensora poziomu oleju ? Żadne podanie masy nie pomaga...

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?6227-ALL-B5-Efekt-wymiany-licznika-na-FIS&p=2460155&highlight=poziomu+oleju#post2460155

Dzięki za pomoc ale linki wygasły i d*pa, schematu nie ma. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany a u mnie opcja średnia prędkość na pewno kłamie-bardzo wolno rośnie u was też? po za tym nigdy wskazanie nie pokazało więcej niż 34km/h chociaż śmigałem poza miastem trasą i średnia napewno była wieksza

dobrze ci pokazuje. i mnie srednia predkosc to 33 km/h. to, ze przejedzisz kilka razy dluzszy odcinem podniesie srednia o kilka kilometrow. wszystko jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany a u mnie opcja średnia prędkość na pewno kłamie-bardzo wolno rośnie u was też? po za tym nigdy wskazanie nie pokazało więcej niż 34km/h chociaż śmigałem poza miastem trasą i średnia napewno była wieksza

dobrze ci pokazuje. i mnie srednia predkosc to 33 km/h. to, ze przejedzisz kilka razy dluzszy odcinem podniesie srednia o kilka kilometrow. wszystko jest dobrze.

Najlepiej sprawdzić kasując w czasie jazdy, przy danej prędkości :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam średnią 58 km/h ale przez to ze cały czas w trasie jeżdzę, zimą troszkę spadało 56km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...