Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

No dałem własnie ogłoszenie na forum że moze ktoś by chciał się zamienić. Jeszcze przyszła mi myśl tylko nie wiem czy to by wypaliło. żeby kupić tarcze zegarów np od A6 widziałem pod dużego fisa przełożyć do siebie, usunąć ten plastik na środku co dzieli wyświetlacz, i kupić nowy wyświetlacz pod duży FIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja mam wyświetlacz czerwony a w górnej części pomarańczowy, czy u mnie wyświetli RDS? bo widzę na zdjęciach że u wszystkich RDS wyświetla się na czerwono? maja nowszy licznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomarańczowy (żółtawy) robi się w momencie gdy wyświetla komunikat o tym, że jest mało paliwa jak zalejesz ponad rezerwe to powinno zrobic się ciemne a jak masz podłączone i włączone radio to wyświetli na czerwono rds z radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby rds działało na fisie trzeba także radio z licznikiem połączyć i zrobić odpowiednie kodowanie w liczniku. Ogólnie zajmuje to 30 minut roboty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak to wkońcu jest z sensorem poziomu oleju ? trzeba dawać czujkę czy można jakoś zutylizować ten błąd ?

chodzi o polifta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisz pw do MaxsteRR wie jak to ogarnąć, z tego co mówił potrzebny jest moduł, który będzie to stymulował, ew zamiana miski olejowej na taką z czujnikiem i podłączenie kabelków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam licznik z 99r. i a4 z 95 ma ktoś spisane dokładnie jakie piny należy pozmieniać w kostkach z 26 na 32? a przeglądając ten post nieznalazłem za bardzo tego co mnie interesuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak to wkońcu jest z sensorem poziomu oleju ? trzeba dawać czujkę czy można jakoś zutylizować ten błąd ?

chodzi o polifta

dajesz na stałe masę na pin 25 -Bonnet w zielonej 32 pinowej wtyczce, i sensor nie krzyczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam takie pytanie czy jak zgram wsad ze swojego licznika i wrzucę go do nowego takiego samego czy będę musiał kodować immo. Skoro we wsadzie jest zapisany przebieg immo itp. Jak to z tym jest? Oba liczniki sa po lifcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba kodować... (wsad z full fis różni się od wsadu z pół fisa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam licznik z 99r. i a4 z 95 ma ktoś spisane dokładnie jakie piny należy pozmieniać w kostkach z 26 na 32? a przeglądając ten post nieznalazłem za bardzo tego co mnie interesuje :)

najlepiej zrobic pająka zostawic stare wejscie 26 i nowe 32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest ktoś z okolic Ostrowa WLKP , Kalisza , Wrocławia ,Kępna kto jest wstanie wgrać nowy wsad do licznika. Na moim z a4 rds na FIS nie ma jak włożę licznik z a6 rds jest. Kodowania identyczne w obu licznikach. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

panowie przepraszam nie dalem rady przetrwac przez cale 120 stron. sprawa jest prosta, a4 1.8t aeb rok 97. chce zalozyc licznik z fisem, jak trzeba kupic? z pinami postaram sie doszukac info w watku. teraz mam zwykly vdo.

dajcie znac. i dzieki z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy już było ale napisze mała podpowiedź odnośnie czerwonej kostki fis taka sama kostka jest w panelu klimatronika, oryginalnym module alarmu, i pewnie w jeszcze czymś ja kupiłem moduł alarmu za 28zł z kostką wystarczy poszukać na alledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...