Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś nie ma Klimatronika to problem kontrolki AIRBAG można rozwiązać, należy:

Odszukać sterownik AIRBAG (J234)

Zamienić piny z 30 na 7 na wtyczce

oraz przy zegarach z pinu 12 na pin 9 (wtyczka niebieska)

Aby jednak ominąć te operacje należy przed zakupem dobrać liczniki pod względem oznaczeń.

Jeszcze raz powtórzę dotyczy to tylko a4 z 97r. z zegarami o symbolu 8d0 919 034 b .

Kolejne foty:

img2992e.th.jpg

img2989a.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie a takie pytanko, czy w licznikach z fisem jest kontrolka tempomatu i czy trzeba ją aktywować czy nie ? jeśli jest to jaki to pin. Szukałem i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi a przymierzam się do montażu tempomaciku. Licznik taki jak kolegi :hi:rookiezgierz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie krotkie pytanie: czy manetka do fis-a z avant-a, bedzie pasowac do sedan-a ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie pasować i będziesz mógł wykorzystać funkcje tylnej wycieraczki jako np spryskiwanie xenonów ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam licznik z anglika VDO 8D0 920 980 A potrzebuje do niego wsadu z licznika europejskiego (wskazania prędkościomierza) licznik po drugim lifcie z cyfrowym zegarkiem i pełnym FIS'em. Chciałbym przerzucić tarczkę ze starego licznika.

Poszukuje wsadu z któregoś z tych liczników:

8D0 920 932 DX

8D0 920 932 RX

8D0 920 932 EX

8D0 920 932 X

8D0 920 932 QX

8D0 920 932 AX

8D0 920 932 GX

8D0 920 932 SX

8D0 920 931 DX

8D0 920 932 HX

8D0 920 931 EX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem właśnie, ale na elektrodzie nie ma, a jaki ty masz licznik? z jakim numerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem właśnie taki licznik: http://www.allegro.pl/item1001275542_zegary_audi_a4_b5_licznik_wyswietlacz_wlkp.html

i manetki: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=993687357

Jak dojdzie, to będę rzeźbił, jest to licznik przedliftowy, jednak z benzyny i w dodatku anglika. Cena wydała mi się dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobry kupiles zestaw.Ja takie same zegary kupilem za polowe mniej.przekodujesz i bedzie Git.Chyba ze wsad przegrasz to jeszcze lepiej to tarcze swoje wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym tylko zmienił tarczę prędkościomierza na taki co ma km/h i koniec skali przy 260 km/h ?

Bo ten angielski ma podwójną skalę i kiedyś porównywałem takie liczniki - kilometry na tej podwójnej skali anglika są w tym samym miejscu co w wersji europejskiej.

Wtedy już bym się nie babrał przy wsadzie, tylko sobie zmienił kodowanie. A wypas większy - licznik do 260 km/h :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czym polega operacja przegrania wstadu? robił juz to ktos? bo mnie denerwuja liczniki od angola, a dobrego z EU diesla nie moge dostac;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czym polega operacja przegrania wstadu? robił juz to ktos? bo mnie denerwuja liczniki od angola, a dobrego z EU diesla nie moge dostac;/

Też mnie to interesuje, może jakiś mały tutorial ? :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przeprowadzę operacje pomyślnie ze swoim licznikiem to zamieszczę opis, ale najpierw musi mi kabelek przyjść który zamówiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wgrywasz wsad czyli oprogramowanie.Kabelek musi byc lepszy niz za 30-40.Vag commander wystarczy.Jak wsadzisz tarcze od EU co ma 130km/h na srodku bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wsadzisz tarcze od EU co ma 130km/h na srodku bedzie dobrze.

Właśnie taki mam zamiar, odpada konieczność modyfikowania wsadu. A że km/h będą do 260 a nie do 220 - to jakoś specjalnie mi nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...