Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

Dodatkowo niezależnie od regulacji oświetlenia on powoduje ściemnianie i rozjaśnianie w zależności od oświetlenia ( poświeć latarka w niego dla testu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałeś racje że to fotorezystor.

Przed chwilą wróciłem z nocki, musiałem to sprawdzić więc latarka w telefonie i świeciłem.

Pięknie cały licznik i fis się rozjaśnia [emoji4]

Banan, wielkie dzięki za rozwikłanie zagadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę pytanie. Banan, nie bawiłeś się?

Wymieniał ktoś LED w polifcie? W sumie chyba tylko białe wypadałoby już wymienić.

Jeszcze nie rozbierałem i zdjęć nie mam za bardzo, ale cytat przekleję. " The industry standard are SMD types 1206, 0603 and 0805, we currently offer 0603 and 0805. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę mam parę liczników ,nawet jedno samo gole pcb - miałem sprawdzić i zapomnialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam się :P  Po pracy nawet kompa włączyć nie mam kiedy.

Zastanawiam się czy to aby na pewno ledy skoro wszystkie świecą taką samą jasnością. Może coś po drodze, stabilizator napięcia, kondensatory czy cokolwiek po drodze. W końcu mają dopiero te 16-17 lat :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chciałem zmienić licznik na full fis czytam czytam i nie mogę znaleźć porządnego pin out

czy jest ktoś w stanie opisać lub podesłać jakąś rozpiskę ?

immo da się dopisać czy off ?

foto licznika 

stary 

3 kostki

niebieska, zielona, czarna 10 pin 

 

1cf904c94a2d733754bde79c60f7b.png   

 

 

nowy licznik 

 

bbb5a4fe86acbd0d5fd2e0c086af.png   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpiski w pierwszym poście są , Ciebie dotyczy 98-99 na polift 

Immo zgrasz potrzebujesz tylko pin nowego licznika , to jest licznik z C5 polift? czy tylko ringi dołożone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadł mi w łapy licznik z A6, ale mam zagadkę bo pin jaki wyciągnąłem jest trzy cyfrowy. Jak dodać kluczyk z takim pinem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.  Napewno jest to gdzieś poruszone w temacie ale nie mogę znaleźć. I zaraz jadę do pracy i rano jak wrócę chce ogarnąć to. Posiadam licznik z full fis taki  analogowym zegarem z liczbami.  Podrzuci ktoś schemat gdzie jaki kabel podłączyć? W sensie np.  spalanie, gdzie je pociągnąć do ecu by wskazywało w 2.4? Itd.  I jest możliwe że Nie oryginalne radio będzie pokazywać stacje na fis?  Oczywiście za pomoc stawiam gwarantowany browarek!  Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na pierwsze pytanie w poście pierwszym.

Odp. na drugie --> przy nie ori radiu rds na fis nie bangla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest.  Więc jeszcze pytanko, no albo dwa. Pierwsze, wychodzi na to, że muszę załatwić kostkę 20pin i od tej kostki ciągnąć kable tak?  Czy z pozostałych dwóch trzeba?  Drugie pytanie, temperatura, do klimatronika czyli co, muszę rozbierać i tam gdzieś się podłączyć? Pytanie trzecie temperaturę oleju, że gdzie trzeba wpiąć? Trzeba jakiś dodatkowy czujnik kupić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do tej kostki prowadzisz sygnał spalania oraz kontrolę żarówek, rds, sterowanie manetką itp.

Tak sygnał możesz pociągnąć z klimatronika do kostki 20pin licznika. 

Temperatura oliwy bierzesz z czujnika w podstawie filtra. Jak nie masz to trzeba dołożyć. Sygnał do zielonej kostki pin 21.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba więc wyciągnąć klimatronik i się tam wpiąć nie ma innego sposobu? I zużycie klocków oraz spalone żarówki Odrazu do masy bo nic z tym innego nie ds rady zrobić? A co z płynem spryskiwaczy? Trzeba czujnik dokupić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki poczytam. Ostatnie pytanie. Co do temperatury oleju wskaźnika. Raczej fabrycznie tego czujnika nie było? Jak on wygląda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam licznik z analogowym zegarkiem z cyframi, czyli ten nowszy. To ja nie mam chyba kostki 20pin tylko tą większą tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...