Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Rozebrałem dziada i niestety ani obrotomierz ani sygnał spalania nie są podłączone w tym liczniku :/ Jest to licznik wyprodukowany pod koniec 2004 roku więc pewnie wywalili zbędne dla nich elementy bo w a6 i tak po canie idą te informacje :/.

  • Odpowiedzi 14,2 tys.
  • Wyświetleń 1,1 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Mój jest chyba z 2003roku licznik, nie pamiętam, wszytko działa prawidłowo.

Opublikowano

doszedł jeszcze 1 problemik na początku przestał zamykać sie z pilota 1 klucz teraz drugi co może byc ?? nie reaguje wogóle na piloty

Opublikowano

No klucze musisz pod ten licznik dopisać.

Opublikowano

jezeli chodzi ci o immo to jest ok "dopisane klucze szt 2" da się odpalić nie ma problemu ale piloty oby dwa nie działają

Opublikowano

koledzy dzisiaj wymieniłem misę i już mam czujnik oleju, czy ktoś wie jak dokładnie podłączyć ten czujnik? który kabel do licznika i gdzie resztę kabli podpiąć?

Opublikowano

koledzy dzisiaj wymieniłem misę i już mam czujnik oleju, czy ktoś wie jak dokładnie podłączyć ten czujnik? który kabel do licznika i gdzie resztę kabli podpiąć?

pin 1 +12V

pin 2 - masa

pin 3 - wyjście na licznik na pin15 zielone gniazdo

Opublikowano

wielkie dzięki za pomoc

Opublikowano

No to ja mam więcej problemów kluczyki "piloty" nie działają nie mam prędkości na klimatronicu więc z tempomatu nici

Opublikowano

Panowie, mam klopot z imo.

Licznik wywala dwa bledy odnonie komunikacji z kompem silnika (zapomniałem numery błędów)

Chodzi o to, że jak wsadze głowny kluczyk przekarce stacyjke kontrolka imo zapala sie na chwile i gasnie, tak jak powinna, odpalam silnik i jest ok.

Ale przypadkowo wsadzilem do stacyjki kluczyk "matke" plastikowy bez imo i tez odpalilem auto, tylko ze kontrolka od imo caly czas mruga.

Mozecie cos podpowiedziec, gdzie popełniono blad, przy adaptacji kluczy, czy cos z imo z pinem licznika nie tak??

Opublikowano

Panowie naszło mnie na podłączenie mojego radyjka symphony z moim fisem, wszystko polift.

Możecie powiedzieć jak to zrobić??

Opublikowano

3 kabelki z radia enable ,clock i data i do fisa poszukaj rozpiskę szarej wtyczki i gotowe

connector for multifunction display, 32-pin, grey

1 -Switch menu guide (menu)

2 -Switch menu guide (out A)

3 -Switch menu guide (out B)

4 -Switch menu guide (Enter)

5 -CAN high speed Display (high +)

6 -CAN high speed Display (low -)

7 -CAN high speed Display (screen)

8 -Door contact, passenger side

9 -Door contact, rear right

10 -Door contact, rear left

11 -Enable

12 -Clock

13 -Data

14 -Brake light

15 -Washer fluid level

16 -Tail lights/dipped beams

17 -On-board computer, left

18 -On-board computer, right

19 -On-board computer reset

20 -not used

21 -not used

22 -not used

23 -Key branch 1 Navigation system

24 -Key branch 2 Navigation system

25 -Key branch Telematics

26 -not used

27 -not used

28 -not used

29 -not used

30 -not used

31 -not used

32 -not used

a na radiu masz naklejke gdzie enable clock i data pozdrawiam

Opublikowano

Ja dzisiaj zmajstrowałem emulator czujnika oleju, po południu sprawdzę czy działa.

Tutaj foto zmontowanego układu:

IMG_20111027_121129.jpg

Koszt wszystkich elementów około 5-10 zł

Nie zrobiłbyś takiego pod zamówienie? :przebiegly:

Opublikowano

Być może będę mógł Ci sprzedać swój bo kupiłem czujnik w miskę i będę z nim kombinował :)

Opublikowano

Być może będę mógł Ci sprzedać swój bo kupiłem czujnik w miskę i będę z nim kombinował :)

To ja jestem chętny na 100% :wink4:

Opublikowano

Witam

Panowie mam pytanko. Posiadam licznik z 1/2 fis z zegarkiem cyfrowym - auto 99 po 2 lifcie. Chciałbym zamienić na pełny fis. Czy takie coś podejdzie:

http://allegro.pl/a4-lift-99-01-licznik-zegar-duzy-fis-i1919883681.html

Czy tarcze da się przełożyć do tego angola beznyna z mojego licznika ? Cena chyba dobra ?

Tom

Opublikowano

Cena dobra, ale nie masz gwarancji, że FIS żyje, bo nie masz zdjęcia poglądowego. Tarcze da się przełożyć, ale musisz wgrać wsad z diesla, bo będzie przekłamanie na obrotach, ale to wszystko jest tutaj w temacie już opisane... Poczytaj kolego, poszukaj :hi:

Opublikowano

Witam ponownie ;)

Dzisiaj doszedł do mnie nowy licznik po tym jak poddałem się z tym z a6. Wyrwałem polita tdi angola od a4 za 70 zeta :D na allegro. Ma uszkodzonych kilka linii, ale będę przekładał wyświetlacz od tego z a6 :).

Kupiłem też za 130 zeta rolkę taśmy elektroprzewodzącej w osi Z firmy 3m która służy do naprawy wyświetlaczy fis - przetestuję ją na tym wyświetlaczu od tego licznika :), jak wszystko pójdzie dobrze może jakiś drobny biznes dla kolegów z forum otworzę co by się rolka zwróciła ;).

Mam tez pomysł na czujnik oleju - czujnik kupiłem ori za 40 zł, jednak nie mam w misce miejsca na niego. Postanowiłem więc rozebrać czujnik i zamiast czujnika temperatury który w nim się znajduje podpiąć zwykły czujnik 1 pinowy z podstawy filtra oleju. Jeszcze nie sprawdzałem oporności obu czujników ale podejrzewam że będą takie same.

będę rzeźbił wszystko dzisiaj i jutro i poinformuję o postępach ;)

Opublikowano

z tym czujnikiem temp to daj znac bo chetnie bym tez zrobil to.

Opublikowano

Ok więc w końcu coś ruszyło :D

Dzisiaj po pracy zająłem się:

Przekładką wyświetlacza FIS z licznika od a6

Podmianą tarczy na te od a6

Podmianą wsadu na EU - zrobiłem to vag k can commanderem 1.4 chińskim, poszło bez problemu.

Zmianą obudowy na ori ringi od a6.

Efekt:

licznik.jpg

Jak widać operacja się udała pacjent przeżył :P

Teraz zostało trochę rzeźby jeszcze :/

Jak widać pali się rezerwa a to dlatego że mam wsadzony pływak od a6 pod poprzedni licznik - jutro wymienię bo mam na stanie od a4

Druga sprawa jak włączam lampy to mocno przygasa mi panel klimy - coś mi się w tym wątku obiło - od czego to może być ? Co muszę poprawić ?

Dodam że nie podświetlają się przyciski panelu, nie reaguje na pokrętło w liczniku. Coś kojarzę że to chodziło o te piny 58 i 58s ?

Jutro zacznę też rzeźbić z temperaturą oleju.

Pozdrawiam

ps foto słabe bo z komórki ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.