Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Dziecięce foteliki do samochodów


Guregoru

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Ponieważ powoli myślimy o sprzęcie dla malca to chciałbym się dowiedzieć coś na temat tego sprzętu. Dzisiaj w sklepie go oglądałem. Posiada funkcję regulacji pozycji ale nie w przypadku transportu a jedynie w momencie kiedy baza jest montowana na stelażu wózka.

http://allegro.pl/fotelik-besafe-izi-sleep-0-13-kg-ups-0zl-24h-w-wa-i1937695493.html

Wózek jaki bierzemy pod uwagę to X-Lander ten z dużymi kołami z przodu. Może ktoś używał tego rodzaju wózka i może wskazać słabe punkty owego "wykrywacza metali"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Poszukuję następnego "levelu" fotelików z Isofixem dla moich pociech (córka 7 lat szczupła za to wysoka i syn prawie 4 lata, 101cm, 15kg też raczej szczupły), wybrałem 4 poniższe z tymże faworyzuję dwa pierwsze ze względu na lepszą ochronę boczną. Kiddy ma bardzo ciekawe rozwiązanie pochłaniania energii przy czołowym zderzeniu. Casualplay za to najlepiej dostosowuje się do kanapy w B6. Osiołkowi w żłoby dano... sam już nie wiem co wybrać :wallbash:. No chyba, że ktoś z Was przedstawi jeszcze coś rozsądnego w tej grupie wagowo-wzrostowej

http://www.tosia.pl/sklep/product/p/1894/cybex,solution,x2-fix.html

http://www.tosia.pl/sklep/product/p/1804/romer,kidfix,sict.html

http://www.tosia.pl/sklep/product/p/1235/casualplay,protector,fix.html

http://www.tosia.pl/sklep/product/p/2029/kiddy,cruiserfix,pro.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie do końca w tym miejscu ale proszę pomóżcie :D

jako ze zostanę ojcem bliźniaków za około 6 miesięcy jestem zmuszony poszukać jakiegoś kombi, wybór padł na a4 b6 i moje pytanie

jakie są wymiary bagażnika w avancie?

szukałem ale wszędzie na necie podają pojemność a nie wymiary, i prześwit przez drzwi.

pytam bo musimy wybrać lada moment jakiś wózek a one wszystkie strasznie szerokie są :/

żonka chce Audi i koniecznie A4 ( bo to Ona będzie tym jeździć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają być bliźniaki, to nie będzie za małe. Ja mam na razie jednego urwisa i moja b6 przy wyjazdach czasami mogłaby być większa. Zwłaszcza kiedy pakujesz do niej duży wózek, a do bliźniaków będzie on wielki:-) Przy drugim planuje przynajmniej a6 lub jeszcze coś większego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry temat,już jesteśmy w fazie poszukiwania nosidełka 0-13kg koniecznie Recaro.Będę bacznie opserwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Ponieważ powoli myślimy o sprzęcie dla malca to chciałbym się dowiedzieć coś na temat tego sprzętu. Dzisiaj w sklepie go oglądałem. Posiada funkcję regulacji pozycji ale nie w przypadku transportu a jedynie w momencie kiedy baza jest montowana na stelażu wózka.

http://allegro.pl/fotelik-besafe-izi-sleep-0-13-kg-ups-0zl-24h-w-wa-i1937695493.html

Wózek jaki bierzemy pod uwagę to X-Lander ten z dużymi kołami z przodu. Może ktoś używał tego rodzaju wózka i może wskazać słabe punkty owego "wykrywacza metali"

gabaryty albo wózka albo a4 kombi. zajmuje cały bagażnik. innych wad nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakieś uwarunkowanie prawne od kiedy dziecko może jeździć na samym "poddupniku"? Chodzi mi o to czy zależy to od wieku, wagi, wzrostu dziecka itd. Mój synek ma 3,5 roku waży 13,5kg i mierzy 97cm i zastanawiam się czy nadal musi jeździć w pełnym foteliku tzn z częścią plecową czy może już na samym "poddupniku". Wydaje mi się, że bezpieczniej jest w pełnym, ale pytam z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakieś uwarunkowanie prawne od kiedy dziecko może jeździć na samym "poddupniku"? Chodzi mi o to czy zależy to od wieku, wagi, wzrostu dziecka itd. Mój synek ma 3,5 roku waży 13,5kg i mierzy 97cm i zastanawiam się czy nadal musi jeździć w pełnym foteliku tzn z częścią plecową czy może już na samym "poddupniku". Wydaje mi się, że bezpieczniej jest w pełnym, ale pytam z ciekawości.

w tym wieku i takiej wadze twoje dziecko musi jeździć napewno w foteliku,ale już przypinanym pasem samochodowym,jak kupowałem fotelik swojej córce był człowiek z firmy Recaro,udzielił mi informacji że nie wolno wozić dziecka na samej podkładce,zmieniły się ponoć przepisy,powtarzam tylko co on mi mówił,oczywiście kupiłem fotelik RECARO Monza i szczerze polecam go każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za informację. Zastanawiało mnie właśnie też to czy muszę nadal synka przypinać dodatkowo pasami z fotelika czy wystarczą tylko pasy samochodowe, bo mały się już trochę się nie mieści w te pasy od fotelika. Z tego co piszesz wystarczą samochodowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link do stronki o przedziałach wagowych

http://www.videorady.pl/video/166/Jak-dobra%C4%87-do-dziecka-fotelik-z-odpowiedniego-przedzia%C5%82u-wagowego

---------- Post added at 11:03 ---------- Previous post was at 11:01 ----------

Ok, dzięki za informację. Zastanawiało mnie właśnie też to czy muszę nadal synka przypinać dodatkowo pasami z fotelika czy wystarczą tylko pasy samochodowe, bo mały się już trochę się nie mieści w te pasy od fotelika. Z tego co piszesz wystarczą samochodowe?

musisz przypinać już dziecko pasem samochodowym,moja córka ma 3,5 roku i od ponad 10 m-cy jeździ w takim foteliku,bo foteli ze swoimi pasami był już zamały,tzn pasy były ciasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam Wszystkich!

Chcialem zakupic nowy fotelik do samochodu firmy Römer model TRIFIX.

Lecz zauwarzylem ze nie posiadam w samochodzie (A4 B7) zapiecia Top Tether?

Mozna zaczepic te pasy z fotelika np. do "szyny" isofix ktora jest przykrecona do karoserii?

Albo musze zrezygnowac z tego fotelika ?

Dzieki za pomoc!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można. Jeżeli nie masz tego mocowania nie możesz używać tego fotelika niestety :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie do końca w tym miejscu ale proszę pomóżcie :D

jako ze zostanę ojcem bliźniaków za około 6 miesięcy jestem zmuszony poszukać jakiegoś kombi, wybór padł na a4 b6 i moje pytanie

jakie są wymiary bagażnika w avancie?

szukałem ale wszędzie na necie podają pojemność a nie wymiary, i prześwit przez drzwi.

pytam bo musimy wybrać lada moment jakiś wózek a one wszystkie strasznie szerokie są :/

żonka chce Audi i koniecznie A4 ( bo to Ona będzie tym jeździć)

Kolego może ja Ci podpowiem co nieco. Jestem od 3 lat ojcem bliźniaków i wożę ich oczywiście moją A4 :)

Od razu Ci powiem że miejsca nie jest za dużo ale myślę że spokojnie się z nimi pomieścisz. Wózek jaki mogę polecić to ABC Design Zoom. Zobacz sobie na allegro. Jest składany i bez problemu spakujesz go do A4. Właśnie wróciłem z urlopu z moimi szkrabami. Pomieściliśmy się (ale nie powiem że bez problemu). Jeśli chodzi o foteliki to przy pierwszej grupie jak i drugiej (mamy Maxi Cosi) nie ma niestety za dużo miejsca żeby żona usiadła z dziećmi z tyłu. Przyzwyczailiśmy się że dzieci od małego jeżdżą same z tyłu a rodzice z przodu. Jak chcemy zabrać piątą osobą to żona idzie do tyłu na środek ale jest to bardzo niewygodne dla niej (a jest szczupła) i robimy tak tylko czasem i to na krótkie trasy. Przy fotelikach które teraz mam (9-18kg) dzieci nie mają zbyt dużo miejsca na nogi i kopią mi w fotele więc jeśli jesteś wysoki i Twój fotel będzie mocno odsunięty to dziecko za Tobą nie będzie miało komfortu. Ja mam 178cm i myślę że jest ok. Generalnie jak najbardziej polecam A4 do bliźniaków ale nie mogę już się doczekać jak zmienię foteliki na kolejną (ostatnią) grupę bo one zajmują już o wiele mniej miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Panowie polecicie z Recaro na początek dla maluszka? Zastanawiam się czy szukać i zakładać szyny isofix czy raczej celować w te zapinane pasami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup fotelika 15-36kg. Możecie coś polecić? Ma ktoś jakieś doświadczenia? Chodzi mi głównie aby fotelik oprócz bezpieczeństwa był też wygodny bo lecimy niedługo z dziećmi do Chorwacji i chciałbym żeby miały jak najmniej powodów do jęczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie po przeczytaniu tony literatury kupiłem ten dla 3 latka: Fotelik MAXI COSI FERO FIX AP ferofix PROMO ISOFIX (2484214572) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Dziś w nocy lecimy nad morze więc przetestujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny... Też bym go kupił ale mam ograniczony budżet. Myślę nad czymś do 250zł z racji tego że muszę kupić dwa. Ale maxi cosi jest super. Dwa poprzednie też miałem z tej firmy.

Porozglądam się jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 250 zł raczej nic dobrego nie kupisz. Jak byś miał koło 400-450 zł na sztukę to wtedy można poszukać czegoś w miarę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...