Opublikowano 25 Sierpnia 20223 l Siemanko Czy dysponuje ktoś schematami z pierwszych stron wątku? Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś podesłał? Pozdrawiam
Opublikowano 25 Sierpnia 20223 l 2 godziny temu, patryczek9997 napisał: Siemanko Czy dysponuje ktoś schematami z pierwszych stron wątku? Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś podesłał? Pozdrawiam
Opublikowano 25 Sierpnia 20223 l 2 godziny temu, Langista napisał: Do czego konkretnie potrzeba Ci schematu? schemat podłączenia tylnego dla systemu: bosernstyl.png schemat podłączenia przodu dla systemu RNS-E!!: bosernsprzod.png Było też chyba zdjęcie ile potrzeba przewodów
Opublikowano 13 Października 20223 l Podłączyłem tzw stage 1,czyli sub+wzmak tylko i mam pobór prądu na postoju.. Nawet jak auto jest zamkniete to słychać,jak co jakiś czas z glosników jest te trzykrotne pikniecie (info o braku mikrofonu),macie jakiś pomysł ? Ogolnie po otwarciu auta jak sie wslucham dobrze to slysze taki delikatny szum z tylnich glosników.. RNS E mam też dokładane,ale juz dawno (poboru nie mierzyłem ale potrafiło auto dzień stać i odpalało od strzała) W przypadku montazu tylko tyłu bose też trzeba kodować w vcds ?
Opublikowano 13 Października 20223 l Mnie zestaw przygotowywał @pila24 i uwzględnił właśnie pin pod sprawdzenie mikrofonu, chyba pominąłeś to w tutorialu, bo coś kojarze, że tam to było właśnie opisane.
Opublikowano 14 Października 20223 l Jak dobrze pamiętam trzeba połączyć pin 24 do pinu 6 wzmacniacza, ale upewnij się.
Opublikowano 14 Października 20223 l Mi nawet to nie przeszkadza te pikanie,rozchodzi mi się tylko o ten pobór ? Chyba,że to jest jakoś powiązane...
Opublikowano 14 Października 20223 l Mi nawet to nie przeszkadza te pikanie,rozchodzi mi się tylko o ten pobór ? Chyba,że to jest jakoś powiązane...
Opublikowano 14 Października 20223 l Zrobiłem mostek 19 godzin temu, Marfiol napisał: Podłączyłem tzw stage 1,czyli sub+wzmak tylko i mam pobór prądu na postoju.. Nawet jak auto jest zamkniete to słychać,jak co jakiś czas z glosników jest te trzykrotne pikniecie (info o braku mikrofonu),macie jakiś pomysł ? Ogolnie po otwarciu auta jak sie wslucham dobrze to slysze taki delikatny szum z tylnich glosników.. RNS E mam też dokładane,ale juz dawno (poboru nie mierzyłem ale potrafiło auto dzień stać i odpalało od strzała) W przypadku montazu tylko tyłu bose też trzeba kodować w vcds ? Pobór masz po zamknięciu auta? Ile mA?
Opublikowano 15 Października 20223 l Pobór prądu mi skacze od 0.12 do 0.35 A ! Gdy wyciągnę bezpiecznik z radia mam 0.05/0.06A Edit. Gdy dodatkowo wypne bezpiecznik nr 15 (navi) pobór spada do 0.01 Edytowane 15 Października 20223 l przez Marfiol
Opublikowano 15 Października 20223 l Godzinę temu, Marfiol napisał: Pobór prądu mi skacze od 0.12 do 0.35 A ! Gdy wyciągnę bezpiecznik z radia mam 0.05/0.06A Edit. Gdy dodatkowo wypne bezpiecznik nr 15 (navi) pobór spada do 0.01 A ile czasu odczekałeś podczas pomiaru? Bo tak do 15 minut trzeba czekać,a rnse lubi długo się usypiać. Zdrowy pobór to 0,02 - 0,03A Edytowane 15 Października 20223 l przez pila24
Opublikowano 15 Października 20223 l Godzinę temu, pila24 napisał: A ile czasu odczekałeś podczas pomiaru? Bo tak do 15 minut trzeba czekać,a rnse lubi długo się usypiać. Zdrowy pobór to 0,02 - 0,03A Tak odczekalem około 20minut i sprawa się ma tak : bezpiecznik z radia odpiety,lub kostka RNS E wypieta - 0.01 (bez znaczenia czy kostka wzmacniacza wpięta,czy nie) radio podpiete pobór skacze między 0.03 a 0.17 czyli dość dużo i dziwne te skakanie,nie słychać przy radiu żeby cokolwiek pracowało typu napęd,czy wiatraczek. Moduł BT,który mam do radia też to nie jest bo go odpinalem juz. Oryginalnie miałem concerta i navi między zegarami,kostka radia kupiona na allegro a wtyczki od bns'a odpiete i długo już tak jeżdżę,auto potrafiło na starym Aku długo stać i paliło bez problemu.. Nie wiem co jest grane Apropo tego co pisałem w pierwszym poscie,że wzmacniacz sam się włącza pomimo zamkniętego auta - rozebrałem go,wyczyściłem ścieżki bo były brudne i jest git więc jakby ktoś miał podobny problem to niech to sprawdzi
Opublikowano 18 Grudnia 20223 l Witam?chciałabym zaczerpnąć informacji czy ktoś Śląsk lub opolskie podejmie się montażu bose a4 b7 avant. Czytając wątek dla mnie zbyt skomplikowane
Opublikowano 19 Maja 20233 l Chciałem tutaj wyjaśnić parę rzeczy. Radio RNSE i dołożyłem BOSE razem z mikrofonem itp. Chodzi o pin 7 niebieskiej kostki RNSE to jest pin bose. Gdzie go podłączyć normlanie do masy? Czy to 24 pinu wzmacniacza(obluzgującego mikrofon 32 pin). Nie umiem znaleźć właśnie od czego jest ten 24 pin wzmacniacza- w elsa jest pusto. Pomoże ktoś. EDIT: Z tego co widzę ze schematów to pin bose czyli 7 niebieskiej kostki należy podłączyć do masy wiązki bose. A pin 24 wzmacniacza do dalej niestety nie wiem do czego służy (występuje od 2006r.). ????? Kolejna sprawa to pin od alarmu w kostce radia RNSE(czarna kostka 8 pin) na pinie 14 i idzie do MK. To jakoś sygnalizuje włamanie czy jak?? znalazłem takie polaczenie Edytowane 19 Maja 20233 l przez Drennei
Opublikowano 19 Maja 20233 l 19 minut temu, Drennei napisał(a): A pin 24 wzmacniacza do dalej niestety nie wiem do czego służy Pin 24 to DSP czyli aktywacja lub deaktywacja Audiopilota. Gdy pin 24 zostaje nie podłączony automatyczna głośnością steruje (w Bose oryginalnie) mikrofon wewnętrzny. Gdy chcemy deaktywowac Audiopilota i ten mikrofon, to mostkujemy pin 24 z pinem 6. Automatyczną głośnością wtedy będzie sterowała GALA, dodatkowo w sterowniku nawigacji (37) należy w adaptacjach w grupie 8 ustawić wartość 3. Wtedy będziesz miał w RNS-E możliwość ustawienia GALA od 1-5.
Opublikowano 19 Maja 20233 l 4 minuty temu, Muskel1 napisał(a): Pin 24 to DSP czyli aktywacja lub deaktywacja Audiopilota. Gdy pin 24 zostaje nie podłączony automatyczna głośnością steruje (w Bose oryginalnie) mikrofon wewnętrzny. Gdy chcemy deaktywowac Audiopilota i ten mikrofon, to mostkujemy pin 24 z pinem 6. Automatyczną głośnością wtedy będzie sterowała GALA, dodatkowo w sterowniku nawigacji (37) należy w adaptacjach w grupie 8 ustawić wartość 3. Wtedy będziesz miał w RNS-E możliwość ustawienia GALA od 1-5. Dobrze wiedzieć , a jakie ustawienie polecasz? usunac mikrofon czy moze go zostawić? Kolejna sprawa to rodzaj radia , widze ze CHYBA na radia BNS? mostek bose to nie pin 7 niebieskiej kostki tylko pin 5. Zobacz na zdjecie powyzej i ponizej
Opublikowano 19 Maja 20233 l 7 minut temu, Drennei napisał(a): Dobrze wiedzieć , a jakie ustawienie polecasz? DSP czyli mikrofon aktywny. 8 minut temu, Drennei napisał(a): widze ze CHYBA na radia BNS? mostek bose to nie pin 7 niebieskiej kostki tylko pin 5. Tak.
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto