Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?

WAHACZE W NASZYCH A4 753 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?

Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Banan to dolny tylny.

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Wyświetleń 874,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

f96258c5a88e1596b6f89ce23c515fa0.jpg

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Koledzy stoję przed trudnym tematem a to z racji tego ze i mnie czeka wymiana wahaczy tylko zastanawia mnie jedno czy to czasem nie z winy mechanika.

Chciałem wymienić tył sprężyny i żeby się dostać zaczął od dolnego wahacza dolnej tulei stosując pneumat bez podtrzymania kluczem nakrętki. Jeszcze na dobre nie zaczął a tu śruba zaczęła wyrywać tulejkę z gumy. Teraz pozostaje ciąć śrubę żeby zrzucić wahacz bo innej metody nie ma. Co z tym fantem zrobić?

Fakt ze wahacze na górnych tulejach już też zmęczone ale jeszcze pojezdzilyby i czy przypadkiem mechanik nie spierdzielił sprawy?

Przy odkręcaniu jak i przykręcaniu powinno się podtrzymać nakrętkę czy się mylę?

 

Tak czy owak wahacze zmienić musze ale pozostaje to pytanie, bo jeśli wezmę lemforder pojadę na montaż i zrobi mi tak jak przy próbie demontażu to chyba włosy porywymam?

 

Tapnięte z iPhone

 

Opublikowano

Nie ma takiej możliwości, aby pneumatem zerwał tuleje przy odkręcaniu czy dokręcaniu (nie polecam dokręcać pneumatem). Według mnie to czy przytrzymasz nakrętke czy nie, da tylko różnicę w czasie jeżeli chodzi o odkręcenie śruby.

Tuleja nie jest w żaden sposób stale połączona ze śrubą, więc nie da się jej zerwać w taki sposób.

Opublikowano

nie jest ale po paru latach skoroduje i śruba stoi w tulei i nie ma szans jej wykręcić bez zerwania tulei i cięcia śrub

Edytowane przez wyzyk83

Opublikowano
2 godziny temu, jaguaro napisał:

Koledzy stoję przed trudnym tematem a to z racji tego ze i mnie czeka wymiana wahaczy tylko zastanawia mnie jedno czy to czasem nie z winy mechanika.

Chciałem wymienić tył sprężyny i żeby się dostać zaczął od dolnego wahacza dolnej tulei stosując pneumat bez podtrzymania kluczem nakrętki. Jeszcze na dobre nie zaczął a tu śruba zaczęła wyrywać tulejkę z gumy. Teraz pozostaje ciąć śrubę żeby zrzucić wahacz bo innej metody nie ma. Co z tym fantem zrobić?

Fakt ze wahacze na górnych tulejach już też zmęczone ale jeszcze pojezdzilyby i czy przypadkiem mechanik nie spierdzielił sprawy?

Przy odkręcaniu jak i przykręcaniu powinno się podtrzymać nakrętkę czy się mylę?

 

Tak czy owak wahacze zmienić musze ale pozostaje to pytanie, bo jeśli wezmę lemforder pojadę na montaż i zrobi mi tak jak przy próbie demontażu to chyba włosy porywymam?

 

Tapnięte z iPhone

 

z nowymi bedzie ok

Opublikowano
6 godzin temu, jaguaro napisał:

Koledzy stoję przed trudnym tematem a to z racji tego ze i mnie czeka wymiana wahaczy tylko zastanawia mnie jedno czy to czasem nie z winy mechanika.

Chciałem wymienić tył sprężyny i żeby się dostać zaczął od dolnego wahacza dolnej tulei stosując pneumat bez podtrzymania kluczem nakrętki. Jeszcze na dobre nie zaczął a tu śruba zaczęła wyrywać tulejkę z gumy. Teraz pozostaje ciąć śrubę żeby zrzucić wahacz bo innej metody nie ma. Co z tym fantem zrobić?

Fakt ze wahacze na górnych tulejach już też zmęczone ale jeszcze pojezdzilyby i czy przypadkiem mechanik nie spierdzielił sprawy?

Przy odkręcaniu jak i przykręcaniu powinno się podtrzymać nakrętkę czy się mylę?

 

Tak czy owak wahacze zmienić musze ale pozostaje to pytanie, bo jeśli wezmę lemforder pojadę na montaż i zrobi mi tak jak przy próbie demontażu to chyba włosy porywymam?

 

Tapnięte z iPhone

 

Mówisz o tylnej osi? 

Opublikowano

tak

Opublikowano

Mi też ostatnio padły górne wahacze, były jeszcze z fabryki i przelatały 280 tys.Teraz też załozyłem lemfordery,  wiadomo, że pewnie tyle nie przelataja :). Trzeba było wyciągać zwrotnice i ciąć sruby, stare nie chciały nawet drgnąc. 

Opublikowano

to ci wierze bo ta długa śruba potrafi dać w kość tylko że my tu pisaliśmy o tyle

Opublikowano

Czyli sprawa jasna. Ciąć, zakładać i hulać. Tyle ze przy przykrecaniu kontrować kluczem i bez pneumata, wsio jasne. A ma ktoś Z Was dobre źródło by lemforder dostać? Potrzeba komplet na tył, wahacze dolne, górne plus śruby i tuleje (te wymienne of course)

Koledzy czy dobrze myśle ze po tym zabiegu zbieżność to mus?!

I jeszcze jedno, ktoś wie z jaką siła przykręcać śruby na tulejach dynamometrykiem?

 

 

Tapnięte z iPhone

 

 

Opublikowano

przykręcanie pneumatykiem nie ma nic wspólnego

tak z tyłu wypadało by sprawdzić kąt pochylenia kół bo jest regulowany w b7

Opublikowano

Ok, czyli przekładka i zbieżność. Pozostaje jeszcze dobre źródło pod zakup lemforder, ktoś coś?


Tapnięte z iPhone

Opublikowano

Pisz do naszych forumowych sprzedawców.

Opublikowano

Powiedzcie proszę czy przy zestawie kpl. wahaczy do B7 LEMA trzeba coś dokupywać tuleje śruby czy coś ...

jak przy wymianie coś trzeba ciąć

no poza zbieżnością na końcu?

Opublikowano

Co Ty chcesz ciąć?

Opublikowano

Nic nie trzeba, zestaw przychodzi wraz ze śrubami, dajesz mechanikowi i on załatwia resztę, bez żadnego cięcia..

Opublikowano

śruby jak będą zapieczone już na stałe lub coś ...

Opublikowano

:facepalm:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.