Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

741 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiekszość stawia wyżej MS pod wzgledem wytrzymałości. Pewnie ten sam szajs. Ja tam rodzine autem woże także odpuszczam te najtańsze wynalazki. Nie raz sie słyszało jak komuś wahacz pekł czy "kulka" wypadła z górnego któregos. Na heblach i zawiasie nie ma co oszczędzać.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość stawia wyżej MS pod wzgledem wytrzymałości. Pewnie ten sam szajs. Ja tam rodzine autem woże także odpuszczam te najtańsze wynalazki. Nie raz sie słyszało jak komuś wahacz pekł czy "kulka" wypadła z górnego któregos. Na heblach i zawiasie nie ma co oszczędzać.

Sczerze, pierwsze słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby przejrzyj ten wątek od początku. Obleć też inne fora i nie tylko nasze a4 a najważniejsze popytaj ludzi którzy tym handluja (mowa o tych których znasz bo obcy wciśnie Ci to na czym ma lepszy ineteres). Tak czy inaczej to ten sam syf i nikt za to nie ręczy. Według mnie minimum to RTS/Febi

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni przypadek na forum, że pękł wahacz to była sztuka TRW. To tyle w temacie, że pękają tylko taniochy.

Parę tys. km założyłem do siebie końcówki RTS, także też testuję póki co i ciekaw jestem rezultatów.

Kamokę odradzam każdemu, guma przegubu wytrzymała mi 2 miesiące w lecie. Jeżeli takiej jakości mają wahacze - a pewnie jest podobnie - to pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRW, Febi, RTS itp ...ile ludzi, tyle opinii. Czy mam pewność, że kupimy oryginały ? Jak to rozpoznać ? Chyba, nie ma reguły, ludzie piszą, że pękają im wahacze, sztuka TRW, dość dziwne, taka firma i taki przypadek. Lema kupimy, często zdarzają się podróby. Ciężko coś wybrać sensownego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ostatnio pekł TRW ale pewnie miał tyle nalatane , ze gdyby to był MS czy kamoka to by pekł dużo wcześniej. Zresztą po co ryzykować. Jak coś jest gorsze to jest gorsze. Nie wiem tylko skąd opinie ludzi u których MS np wytrzymuje 40 tyś i wiecej. Mają jakieś super drogi?


Jak masz zaufanego spredawcę to raczej podróbki nie kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaufany sprzedawca - tu masz rację :) Na nasze drogi czy MS czy Kamoki się nie nadają :) Lepiej tego RTS-a , Febi czy TRW :) Mieć spokojną głowę i spokojnie jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No więc tak, całą zawiechę mam LMO wymienioną w 02.2011 roku (przebieg nie pamiętam dokładnie, ale coś około 214tkm) i w 04.2014 padł mi wahacz lewy górny krzywy, ale tylko dlatego,że jakiś cudem guma pękła na gałce...założyłem na próbę ruville, tylko ten co padł i myślałem, że drugi LMO pójdzie "papa", ale nie padł... ruville wystukał się przebieg 4tkm, potem na próbę założyłem bodajże w 10.2014 MS i jakiś czas temu (koniec grudnia) zaczęło coś pukać i ściągam koło i co...MS padł a LMO dalej trzymie :)



Auto przypomnę A4 B5 na gwincie rzędu -90...i zara bd odzewy..."co ja myślałem, że padł ruville czy MS przy takiej glebie!!" ...i właśnie tamte padły, mimo że były nowe a LMO nie padło...a wymieniałem specjalnie po jednym, aby przetestować te Wasze ruville i MS'y. I jeśli te padł,y to te wynalazki typu kamoka, rts czy inne chińskie "coś" też padnie...

no bo lemforder to lemforder. Jak ktoś pisze że lemforder się popsuł i na MSie polata się podobnie etc to wnioskuje że ta osoba nigdy w ręku nie trzymała i jednego i drugiego.

Ile km Grzegorz zrobiłeś na lemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...coś około 58tkm teraz jest i licznik oczywiście bije dalej :)

...poszukałem w swoim "magazynku" stare wahacze, co audi fabrykę opuszczało i akurat ten krzywy górny jest jeszcze dobry i założę go do kompletu. A w 2011 wymieniłem całe zawieszenie na nowe, aby "nie latać" z "padającymi" wahaczami i parę starych się jeszcze ostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRW, Febi, RTS itp ...ile ludzi, tyle opinii. Czy mam pewność, że kupimy oryginały ? Jak to rozpoznać ? Chyba, nie ma reguły, ludzie piszą, że pękają im wahacze, sztuka TRW, dość dziwne, taka firma i taki przypadek. Lema kupimy, często zdarzają się podróby. Ciężko coś wybrać sensownego :)

ja nie wiem gdzie wszyscy widzieli te podrabiane lemfordery. My tyle lat w branży jesteśmy, zawsze zaopatrywaliśmy się u oficjalnych importerów do PL i nigdy z lemforderem nie mieliśmy żadnych problemów.

a przepraszam Mystic.pl po 70 czy 80 tyś km w ponad 300 konnym zmodzonym quattro zamęczył wahacze. Podróby to chyba tylko u cyganów co przed marketami "oryginalnymi" perfumami handlują ale jak ktoś szuka okazji to i w d*pie palca złamie :D

Edytowane przez dzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro komplet Lema startuje od 1300zł a ludzie tu na forum proponują go o ile dobrze pamiętam po 1600 czy 1800zł. Czyli te z allegro to nie podróbki? No chyba , że to cyganie :grin:


Taki przykład :

http://allegro.pl/wahacze-vw-audi-a4-a6-passat-b5-lemforder-oryginal-i4953847292.html

i trochę drożej

http://allegro.pl/zestaw-wahaczy-lemforder-audi-a4-a6-passat-b5-i4960878494.html

Wcześniej widziałem komplety po 1299zł.


Ogólnie różnice w cenie przekraczają 300zł. Nie wiem jak dla innych ale dla mnie to sporo.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRW, Febi, RTS itp ...ile ludzi, tyle opinii. Czy mam pewność, że kupimy oryginały ? Jak to rozpoznać ? Chyba, nie ma reguły, ludzie piszą, że pękają im wahacze, sztuka TRW, dość dziwne, taka firma i taki przypadek. Lema kupimy, często zdarzają się podróby. Ciężko coś wybrać sensownego :)

ja nie wiem gdzie wszyscy widzieli te podrabiane lemfordery. My tyle lat w branży jesteśmy, zawsze zaopatrywaliśmy się u oficjalnych importerów do PL i nigdy z lemforderem nie mieliśmy żadnych problemów.

a przepraszam Mystic.pl po 70 czy 80 tyś km w ponad 300 konnym zmodzonym quattro zamęczył wahacze. Podróby to chyba tylko u cyganów co przed marketami "oryginalnymi" perfumami handlują ale jak ktoś szuka okazji to i w d*pie palca złamie :D

chodziło mi o oferty z alledrogo :) kolega wyżej podał przykłady z alledrogo, ludzie proponują towar za ceny dużo niższe ... czy oferowane produkty to oryginały ? :) dlatego się zastanawiam czy jest pewność, że nie damy się zrobić w bambuko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mesiah my mamy ciutkę poniżej 1500zł ale to bez znaczenia. Więc da się nieco taniej ale każdy ze sprzedawców i tutaj i na allegro zarabia na tym bardzo niewiele. Może na allegro być oryginał a zysk sprzedawcy to np przekręt na vacie. Cholera to wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tylko to mnie zastanawiało. Wiadomo , ze kupie na forum za 1500 a nie na allegro za 1400 dla świętego spokoju ale zagadka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przełomie 2013/2014 roku zakupiłem w Pro choice zestaw Lema + łączniki stab.+ końcówki i drążki kierownicze lema wsio.

Przejechane góra 25 tyś..

Do dzisiaj wszystko hula ładnie. Poza jednym górnym lewym tylnym wahaczem. Już po ok 2 miesięcy od wymiany tuleja gumowa rozwulkanizowała się tzn. w połowie odkleiła od wahacza. Teraz jak skręcam kołami to się wysuwa, wychodzi w połowie z wahacza. ale tylko do połowy. Kiedyś pisałem na forum i wrzuciłem foto , koledzy pisali że mógł być źle założony. Nie byłem przy montażu, ale robił to połapany gość, polecany na forum.

Jeżdżę tak do dziś. Jak będę miał chwile to wrzucę foto jak to wygląda.

Moim zdaniem jakaś wada fabryczna tego jednego wahacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle sztuk które wychodzą z fabryki zawsze trafi się feler niezależnie od firmy. Podklej ją :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

raczej nie spodziewałbym się wady fabrycznej. Zastanów się czy rozwulkanizowanie się tulei nie może być np spowodowane złym dokręcaniem wahacza.

Byłbyś naszym pierwszym przypadkiem który ma problem, a już po takim dystansie niewielkim(2 miesiące) to byłoby zastanawiające.Wpadnij do sklepu do nas pogadać rzucić na to okiem.

Pozdrówki

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myślałem, jaki klej proponujesz ? Poxipol ? Coś na bazie epoxy.

Też podejrzewam złe dokręcenie. Kiedyś jeździłem na chinolach najtańszych, które były wybite ze aż strach na sworzniach. Ale tuleje były ok na tych górnych. Puki co podkleję, szkoda wymieniać kiedy sworzeń dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...