Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi


Przejechane 4 tyś km po dziurawej Łodzi

4 tys to jest nic nawet po dziurach ,jak by z 40 tys wytrzymało to ok .zresztą na Łódź lepiej mc persona mieć naprawa grosze i sie nie przejmujesz ,że coś chrupnie ,wymiana w 30 minut nawet samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja nie kupię następnego auta do Łodzi z wielowahaczem - szkoda nerwów. Na trasie jest luksus, ale w tym mieście to katorga... Ostatnio się takie dziury porobiły, że jeździć się nie da. Na McPhersonie to się nie bałem i prułem po torach 100 i wszystko cacy, a tym to przy 10km/h się boję aby się nie uszkodziło :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupię następnego auta do Łodzi z wielowahaczem - szkoda nerwów. Na trasie jest luksus, ale w tym mieście to katorga... Ostatnio się takie dziury porobiły, że jeździć się nie da. Na McPhersonie to się nie bałem i prułem po torach 100 i wszystko cacy, a tym to przy 10km/h się boję aby się nie uszkodziło :/

nie na temat :offtopic: ,( bo temat o wahaczach MS ) ale dopisze coś :

własnie o tym pisałem wiele razy ,na wiochy czy na miasto w tym tororzasty i wyboisty łódź wielo wahacz sie nie nadaje ,no chyba że ktos już uparty i lubi czesto pakowac kase i ciągle w tym dłubać lub płacić za wymiane itp. .w MC personie jest tylko 1 sworzeń za który zapłacisz grosze nawet z LMO i można jezdzić jak sie chce po dziurach wiochach .lasach .po polnych drogach itp .fakt na trasie nie ma takiej wygody i w zakrętach gorzej sie auto trzyma ale coś za coś .w wahaczami w audi zawsze może cos chrupnąc po wielkiej dziurze i to czy to bedzie lmo czy ms bez znaczenia ,fizyki w tym momencie sie nie oszuka .

Edytowane przez vp-tdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zresztą na Łódź lepiej mc persona mieć naprawa grosze i sie nie przejmujesz ,że coś chrupnie ,wymiana w 30 minut nawet samemu



nie na temat ,( bo temat o wahaczach MS )



Heheh, troszkę sam sobie zaprzeczasz...

Ja tam się cieszę, że pozbyłem się zardzewiałej Omegi z Mac Phersonem a nabyłem B5 bez ani jednego bąbelka a tylko o rok młodsze.

Temat fakt o MS'ach więc napisałem, że dopiero zrobiłem na nich 4 tysie a co będzie dalej to zobaczymy i na pewno opiszę moje spostrzeżenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja tam się cieszę, że pozbyłem się zardzewiałej Omegi z Mac Phersonem

nie no omegi czy innych wynalazków nawet nie kupuje ,tylko grupa vag ,wiec na mc personie mozna np kupic taniego golfa V ,kupisz w cenie b5 polifta.

ale no testuj po łodzi te ms i opisz jak ci chrupnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję zakupić wahacz MS dolny banan, lewa strona, afn rocznik 99 jeżeli to istotne. Jakieś propozycje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle w temacie ze bylem dzisiaj u Dzika na pogawędce o wahaczach i powiedział jedno: Nie będę tego gowna ludziom sprzedawał i kłamał w oczy ze polata i tyle

Tak dla ciekawostki sobie napisałem

Dają 80 tys km gwarancji tak , każdy pisze ze wytrzymuja po ok 30-40 tys i co dal ktos na gwarancje ? Uznali komuś ?

Edytowane przez bediks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że taki przebieg jest adekwatny do ceny takiego zestawu MS prawda ? Ja 2 miesiące temu włożyłem górę z tej firmy (180 zł 4 sztuki), tydzień temu wymieniałem prawego banana (125zł) ile pojeździ to pojeździ, a z opinii innych w miarę wytrzymuje.


Dają 80 tys km gwarancji tak , każdy pisze ze wytrzymuja po ok 30-40 tys i co dal ktos na gwarancje ? Uznali komuś ?

80 tyś lub 2 lata. Jeżeli ktoś nie zrobi 40 tysięcy przez 2 lata to i tak gwarancja przepada. Zresztą lepiej kupić kolejny zestaw MSa po takim przebiegu niż bawić się w gwarancję i cieszyć się kolejnymi 40-oma tysiącami za psi pieniądz w porównaniu z LMO za 1500 O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że taki przebieg jest adekwatny do ceny takiego zestawu MS prawda ? Ja 2 miesiące temu włożyłem górę z tej firmy (180 zł 4 sztuki), tydzień temu wymieniałem prawego banana (125zł) ile pojeździ to pojeździ, a z opinii innych w miarę wytrzymuje.

Dają 80 tys km gwarancji tak , każdy pisze ze wytrzymuja po ok 30-40 tys i co dal ktos na gwarancje ? Uznali komuś ?

80 tyś lub 2 lata. Jeżeli ktoś nie zrobi 40 tysięcy przez 2 lata to i tak gwarancja przepada. Zresztą lepiej kupić kolejny zestaw MSa po takim przebiegu niż bawić się w gwarancję i cieszyć się kolejnymi 40-oma tysiącami za psi pieniądz w porównaniu z LMO za 1500 O.o

Dokładnie! Nie każdy robi autem 40 tys. rocznie albo i więcej. Niektórzy robią 10, a niektórzy i 5 tys.

Nie oszukujmy się, wielu ludzi wmawia sobie, że kupując 3 krotnie droższe części będzie mieć święty spokój (ciała jak i ducha) i dostanie super jakość, a prawda jest taka, że dzisiaj nic nie jest super jakości.

Ze wszystkim niestety tak jest. Obecnie droższe nie znaczy wytrzymalsze, a co najwyżej bardziej komfortowe. Czy kupisz buty za 100zł czy za 1000zł to i tak jedne i drugie się rozwalą, różnica taka, że drugie są wygodniejsze.

Jak pierdolniesz w krater wulkaniczny to czy lem czy srem to i tak ci się to w końcu powybija.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowalem wytrzymałość około czterech lat a robie ponad 10 tys rocznie tylko że zmieniam całość w tym roku również założyłem cały komplet ms od wandeja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komplet ms założony w kwietniu i coś mi zaczyna jeczec i skrzypiec i tak się zastanawiam czy to wahacze czy może coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

potrzebuję w miarę szybko dowiedzieć się jak najwięcej na temat wym,iany całego zawieszenia (wachacze, amory, spręzyny.. ogólnie wszystko, tak by było jak najlepiej. felgi 15' zimówki i 17' na lato). Mianowicie potrzebuję znać marki, ceny, jakiekolwiek rady co , za ile i gdzie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 59 stron tego tematu. Przeczytałeś? Wątpię, bo gdybyś tak zrobił to pewnie miałbyś już większość odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 59 stron tego tematu. Przeczytałeś? Wątpię, bo gdybyś tak zrobił to pewnie miałbyś już większość odpowiedzi.

większość odpowiedzi faktycznie mam, ale jeśli to nie problem dla kogos to dużo łatwiej byłoby zebrać konkretne opinie/odpowiedzi od kilku osób, na wszystkie pytania na tą chwilę bo nie wiem czy coś co w 2008 roku było dobre czy nadal jest itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zajeździłem komplet MS. U mnie po Łodzi wytrzymały 66 tys km (oprócz dwóch) i 4 lata.

- 260 tys 2010-10 wymieniłem całe zawieszenie na MS

- 306 tys 2013-05 wymieniłem dwa wahacze z przodu (nie pamiętam dokładnie ale chyba górne)

- 326 tys TERAZ wymiana całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko może jeszcze dodam że po łodzi powinno być trochę w cudzysłowie. powiedzmy że ok 50% to trasa, bo po mieście jeżdżę jednośladem (na miasta polecam, szybciej, bez płacenia za parkingi i parkujesz gdzie chcesz, nawet pod samymi drzwiami). Autkiem jeżdżę gdy:

- dystans przekracza 15-20km

- jest zima lub pada.

W lecie ok 90% trasa w zimę 10% trasa reszta miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...