Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiej firmy wahacze polecacie ?


kred

WAHACZE W NASZYCH A4  

740 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie wahacze polecacie ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a slyszeliscie o takiej firmie ABS?? pod spodem jest logo tego na fotce, gosc z motoryzacyjnego polecal mi to dzis ma niby kosztowac 850zl, podobno jest godne uwagi, zna ktos lub wie ktos cos na ten temat?

d556dc69d1e5e471med.jpg

[br]Dopisany: 10 Marzec 2009, 15:30_________________________________________________http://www.absallbrakesystems.com/

to jest adres tego producenta niestety po niemiecku /nieznam/ niemiecka firma, może kichy nie odwalają co Wy o tym sądzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wahacze zakupione leżą już u mnie od czwartku, dzisiaj patrzyłem po nich i zdecydowałem że wymienie je sobie sam, mam już odpowiednie klucze i wszystko, tylko nurtuje mnie jedno, i miałbym do Was pytanie, dostałem śruby, niby komplet ALE WOLE SIĘ UPEWNIĆ DLATEGO PYTAM...

obstawiam że śruby będą zapieczone, więc nie srał bym się z nimi tylko poprostu szlifierka kątowa i odcinam, wybijam stare wahacze i zakładam wszystko na nowych śrubach, NAPEWNO TAM SĄ WSZYTSKIE??? nie chcę się zdziwić że poodcinam wahacze a tu cyk, nie ma któreś ze śrub:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jesteś mechanikiem to polecam Tobie cykl "poradników" z serii "Sam naprawiam samochód - Audi A4 i A4 Avant" pana H. R. Etzold , wydawnictwo "WKŁ". Tam masz dokładnie rozrysowane gdzie i jaka śruba z jaką siłą ma być dokręcana, książka jest bogata w rysunki techniczne. Ewentualnie możesz zassać netem plik pdf ma on jakieś 104Mb. [br]Dopisany: 15 Marzec 2009, 09:19_________________________________________________Po przeliczeniu jest tak:

- wahacz górny tylny 1szt,

- wahacz górny przedni 1szt,

- wahacz dolny przedni 1szt,

- wahacz dolny tylny 2szt,

- łącznik stabilizatora 2szt,

Łącznie na jedną stronę w sumie 7szt śrub i nakrętek, zgodnie z opisem wszystkie nakrętki powinny być nowe i zgodne z katalogiem. Trzeba też zwrócić uwagę na rocznik samochodu, w jednym przypadku możesz zastosować starą śrubę (ale nowa nakrętka) jest to łączenie wahacza dolnego tylnego z amortyzatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogumił akurat ja tam książek nie potrzebuje bo jestem samoukiem i zawsze to co rozbiore to poskładam, pytam tylko czy napewno do każdego wahacza dodali tam śruby, tak tylko żeby zaoszczędzić czas i nie męczyć się w odkręcanie, tylko bym poucinał i nie ma kłopotu bo i tak te nowe mam zamiar założyć...

najwyżej dzisiaj sam przymierze śruby do wahaczów i wyjdzie mi samo czy wszystko okej czy też będę musiał się pomęczyć z jakąś śrubą żeby ją wykręcić bez szkód

ps. odrazu będe montował gwint na przód więc tak czy siak to muszę rozebrać :)

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Mam zamiar zakupić Master Sporty znalazłem takie na Allegro i nie wiem czy akurat takie testujecie.

Warto się skusić?

http://moto.allegro.pl/item576710688_wahacze_master_sport_vw_audi_a4_6_8_z_koncowkam.html

kolego cały wątek jest o tych wahaczach i tam masz przedstawione opinie

:cygaro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też je zapodam, co bedzie to bedzie, mam nadzieje ze chociaż ze 30tyś wytrzymaja, no i bede wolno po dołkach jezdzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już też mam doś panowie co 11miechów wymieniam cały przód. Nie wiem też już w co inwestować :wallbash:

a jakich już próbowałes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba roczek mi minął i tak ok 40 tyś na MS-ach i jest cisza :). Przegląd wczoraj bez problemów, więc chyba nie tak źle z tą zawiechą (współczynnik ceny do jakości). Może to nie będzie 80 tyś jak na ori ale i nie ta cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...