Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony zimowe - jakie polecacie?


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

No powiem Ci że chyba musisz specyficznie jeździć. Moje UG 7+ w B5 teraz jeżdzą 3 zimę i prawie żadnego zużycia na nich nie widać a auto robi rocznie około 25-30 tys km i tylko co sezon zamieniam tył z przodem i myślę że spokojnie ze 2 zimy się jeszcze na nich przejeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moje UG7+ teraz są 4'ą zimę na kołach, co sezon zamieniam przód z tyłem, zrobiły w sumie ok 45 tys i wyglądają ok, od biedy można by było przejeździć jeszcze następna zimę ale jednak teraz do kwietnia zrobię pewnie jeszcze ok 3 - 4 tys i na następny sezon kupie nówki zimówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co z tymi UG7+, nigdy mi tak szybko się nie zużywały żadne opony

ze znajomym wulkanizatorem wydaje nam się, że może teoria z dużą mocą na przednią oś (ok 180PS i 375Nm) i zbyt wąskim oponami 205 może być prawdziwa

letnie opony, nówki Continentale, wytrzyamły jeden letni sezon, ok 35 tys km i obecnie mają koło 4mm bieżnika, także też już szroty :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co z tymi UG7+, nigdy mi tak szybko się nie zużywały żadne opony

ze znajomym wulkanizatorem wydaje nam się, że może teoria z dużą mocą na przednią oś (ok 180PS i 375Nm) i zbyt wąskim oponami 205 może być prawdziwa

letnie opony, nówki Continentale, wytrzyamły jeden letni sezon, ok 35 tys km i obecnie mają koło 4mm bieżnika, także też już szroty :kwasny:

wesz co moze ostre przyspieszanie i hamowanie tak na nie wplywa

jednak im wyzsza moc a raczej moment obr (czego w twoim aucie nie brakuje) to gumy sie bardziej zuzywaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci że chyba musisz specyficznie jeździć. Moje UG 7+ w B5 teraz jeżdzą 3 zimę i prawie żadnego zużycia na nich nie widać a auto robi rocznie około 25-30 tys km i tylko co sezon zamieniam tył z przodem i myślę że spokojnie ze 2 zimy się jeszcze na nich przejeździ.

hmm to masz jakies za***iste te opony u mnie max 2 sezony po 25kkm i opony maja ponzej 3mm nie udalo mi sie dluzej na zimowych przejezdzic jak 2 sezony na letnich podobnie ale ja jade w granicach 200kmh +-20kmh wiec tarcie jest dosc znaczne

[br]Dopisany: 02 Luty 2012, 13:34_________________________________________________

nie wiem co z tymi UG7+, nigdy mi tak szybko się nie zużywały żadne opony

ze znajomym wulkanizatorem wydaje nam się, że może teoria z dużą mocą na przednią oś (ok 180PS i 375Nm) i zbyt wąskim oponami 205 może być prawdziwa

letnie opony, nówki Continentale, wytrzyamły jeden letni sezon, ok 35 tys km i obecnie mają koło 4mm bieżnika, także też już szroty :kwasny:

wesz co moze ostre przyspieszanie i hamowanie tak na nie wplywa

jednak im wyzsza moc a raczej moment obr (czego w twoim aucie nie brakuje) to gumy sie bardziej zuzywaja

zgadza sie moment obrotowy ruszanie i szybka jazda wbrew pozorom najbardziej opona leci podczas zapierniczania bo sily tarcia sa ogromne

i uswiadomcie sobie ze powierzchnia styku opony z asfaltem wynosi wielkoscia powierzchnie kartki papieru a4 przy ciezkosci auta okolo 1.7tony to swoje robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanko odnosnie rozmiaru opon do b6 fela ori 17 od s4 avusy III

jaki rozmiar zimowek zeby dobrze bez balonu wygladalo

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się co to za felgi i jakie mają osadzenie ET i szerokość, ale jak standardowe to

myślę ze 225/45/17 do miasta styknie. Chyba że jeździsz po takiej wsi jak ja to musiałem zmienić koła na 16cali 205/55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanko odnosnie rozmiaru opon do b6 fela ori 17 od s4 avusy III

jaki rozmiar zimowek zeby dobrze bez balonu wygladalo

dzieki

otworz se klapke wlewu paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zmiany opon chcę kupić je po zimie może będzie coś taniej :) na ceneo znalazłem 2 modele pasujące moim oczekiwaniom. http://www.ceneo.pl/Opony_zimowe;004+n350;017P0-135311-135315-135344-135369-135383P1-135469P2-135667.htm Które według kolegów lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wymieniłem opony na letnie i założyłem nowe opony firmy Bridgestone turanza ER 300 195/65/15. kiedyś miałem w innym aucie i byłem zadowolony. opona cicha, asymetryczna co w deszczową pogodę sprawdzało sie super, bardzo dobrze auto trzyma się drogi. może ze ścieralnościa nie było w porządku. najlepsze że te zimówki które zdjąłem 2 szt. Pirelli SnowSport musiałem wyrzucić. obie opony były popękane na łączeniach. gość w wulkanizacji powiedział że mogła być jakaś wada fabryczna. wiem tyle że nigdy już pirelek nie kupie. nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże?:)

Mam znajomego w hurtowni opon i te Bridgestony mówi że słabe są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejeździłem ostatnią zimę na oponach TOYO ale modelu nie pamiętam i moja opinia jest taka: letnie opony TOYO może robią robotę ale co do zimy mam zastrzeżenia, są dość głośne i strasznie, nawet bardzo strasznie szumią na mokrym asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu (ok 3 lata temu) do poprzedniego auta zakupiłem komplecik opon zimowych Infinity, ot takie nie wiadomo co, wtedy były przynajmniej o połowę tańsze... To był taki "ryzyk fizyk", ale muszę przyznać że sprawowały się nadzwyczaj dobrze :thumbup1: Fajny, głęboki, miękki bieżnik. Ładnie się trzymały zarówno na śniegu jak i na lodzie, nie było problemów z zakopywaniem się. Pomimo iż zdarzało mi się jeździć na dużo droższych oponach i bardziej "markowych", te wspominam bardzo dobrze, byłem z nich naprawdę bardzo zadowolony :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie opony budżetowe byście polecili w rozmiarze 16" i szerokości 195/205.

Maksymalnie mogę wydać 1000zł, ale chciałbym zmieścić się w 800 (marzenie ::wink::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...