Jump to content
37 37
Hugo

Opony zimowe - jakie polecacie?

Recommended Posts

Nie rozumiem pędu niektórych osób do zakupu używanych opon. Zrozumialbym, gdyby np opony były użytkowane przez 1 czy 2 sezony i np samochód uległ wypadkowi - opony wiadomo, jeszcze nadają się do jazdy.

Ale nie w sytuacji w której ktoś jeździ 7 lat i później jeszcze sprzedaje opomny, dla kogoś kto będzie jeździł kolejnych 3 lata. Bez sensu.

Już chyba lepiej pójść w kierunku jakiś opon budżetowych np http://fuks-olsztyn.pl/poradniki/kroluj-na-sniegu-z-oponami-debickimi/

W dniu 13.08.2019 o 12:03, pens napisał:

Nie rozumiem pędu niektórych osób do zakupu używanych opon. Zrozumialbym, gdyby np opony były użytkowane przez 1 czy 2 sezony i np samochód uległ wypadkowi - opony wiadomo, jeszcze nadają się do jazdy.

Ale nie w sytuacji w której ktoś jeździ 7 lat i później jeszcze sprzedaje opomny, dla kogoś kto będzie jeździł kolejnych 3 lata. Bez sensu.

Już chyba lepiej pójść w kierunku jakiś opon budżetowych np http://fuks-olsztyn.pl/poradniki/kroluj-na-sniegu-z-oponami-debickimi/

Kupiłbyś opony z samochodu który uległ wypadkowi? ?

Jeżeli są nie uszkodzone to czemu nie? Wszystko zależy od tego co to był za wypadek.

Pierwszy - A4 B5 Avant 2001 1.9 TDI AJM

Drugi - A4 B6 Avant 2002 3.0Q ASN

Oczywiście, że jak nie są uszkodzone. Jak to sprawdzisz? Wizualnie?  Znowu zaczyna się teoretyzowanie. Możemy teraz dywagować - wypadek czy kolizja, w przód czy tył,  prawa czy lewa strona... Lanie wody! Naprawdę nie ma już tu miejsca na wyrażanie rzeczowych opinii jak w temacie? Poparte oczywiście własnym doświadczeniem, a nie czyimś np. "znajomego" wulkanizatora zachwalającego opony które akurat ma na stanie, a na innych producentach/markach wieszającego psy, czy też przeczytanymi testami na zlecenie jakiegoś koncernu oponiarskiego. Rozstrzygacie bzdety, rozmowy są niemerytoryczne i ciągną się  jak gumka od majtek. Wchodzę tu od czasu do czasu, ponieważ interesuje się zagadnieniem, ale to już jest żenada. Te same osoby, często po wypowiedziach ewidentnie widać, że stosunkowo młode, bez doświadczenia ale z uporem maniaka i niepotrzebnie obnażające swoją niewiedzę. 144 stron z czego ok. 80 do kosza... Jeśli ktoś się poczuł urażony to przepraszam. Nie taka była moja intencja. Dla posiadających problem z czytaniem ze zrozumieniem wyjaśniam, zanim zaczną zdzierać pazury na klawiaturze, mowa jest srebrem, milczenie złotem...

Edited by trzacha197444

Może Twoim zdaniem każda opona po dzwonie jest z automatu do wywalenia. Co z tego że dzwon był z przodu przy prędkości 40/h a koleś sprzedaje opony z tyłu. Jak pisałem, według mnie nie każda kolizja dyskwalifikuje opony do sprzedaży :)

Panowie takie pytanie ogólne orientuje się ktoś kiedy do sprzedaży wchodzą opony produkowane na tegoroczny sezon zimowy. Tak zgrubnie przejrzałem allegro to tylko z nówek Dębica mi się rzuciła w oczy.

Na oponeo.pl jest tego więcej z datą produkcji 2019r

Pojawiła się osttnio jakaś nowość od Nokiana mode WR Snowproof z tego co oglądam czytam produkcji fińskiej. Miał może ktoś już do czynienia z tym modelem ? Powoli zaczynam się rozglądać na rynku bo będe potrzebować nowych gum. W kręgu zainteresowania jest Nokia, Conti winter ts 860 oraz Goodyear UG 9 (lub nowsza wrsja UG 9+). O UG czytałem tutaj dosyc pozytywne opinie a jak te Conti naprawdę szybko schodzą ? JA nie robie dużo rocznie < 15 tys km pytanie tylko czy Ci co tak piszą nie robia 4x tyle :D   

17 godzin temu, L1953s napisał:

a jak te Conti naprawdę szybko schodzą

Jak jeździsz mało ale bardzo agresywnie to po dwóch sezonach do wymiany. Jak jeździsz normalnie to na 4 sezony spokojnie wystarczą.

"Myślenie to przyszłość a nie przeszłość."

Siemano. Aktualnie na stalówkach mam jakieś opony no name chyba bieżnikowane 215/55/16 z 12 roku. Pasuje zaskoczyć zimę i przygotować się do niej wcześniej i planuje zakup nowych 4 opon. Nie jeżdżę dużo więc zakupię prawdopodobnie dębice frigo. I mam takie pytanie - czy mogę spokojnie kupić 205 ? Między 215 a 205 jest ponad 200zł różnicy więc nie wiem czy jest sens przepłacać.

12 minut temu, piotrekekm napisał:

Siemano. Aktualnie na stalówkach mam jakieś opony no name chyba bieżnikowane 215/55/16 z 12 roku. Pasuje zaskoczyć zimę i przygotować się do niej wcześniej i planuje zakup nowych 4 opon. Nie jeżdżę dużo więc zakupię prawdopodobnie dębice frigo. I mam takie pytanie - czy mogę spokojnie kupić 205 ? Między 215 a 205 jest ponad 200zł różnicy więc nie wiem czy jest sens przepłacać.

Możesz, mam takie u siebie

Panowie, stoję przed wyborem :

Hankook Winter i*cept evo2 W320

Lub

Goodyear UG Performance G1

Nie wiem czy jest warto dopłacać te 50 zł za oponę premium, niby na mokrym lepiej trzyma i bardziej ekonomiczny Goodyear, ale czy jest to aż taka różnica że warto się chapnąć na półkę premium?

W tym sezonie zamowilem sobie TE , zobaczymy ...

4x-opony-zimowe-195-65R15-BRIDGESTONE-LM
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 869 zł - 4x opony zimowe 195/65R15 BRIDGESTONE LM005 2019 (8463979413). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

sline.jpg

19 godzin temu, kamilLBN napisał:

W tym sezonie zamowilem sobie TE , zobaczymy ...

4x-opony-zimowe-195-65R15-BRIDGESTONE-LM
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 869 zł - 4x opony zimowe 195/65R15 BRIDGESTONE LM005 2019 (8463979413). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

W jaki sposób masz zamiar założyć 15tki do bexa?

Czy wziąłeś w większym rozmiarze tylko takie jak w linku?

1 godzinę temu, tranduo napisał:

W jaki sposób masz zamiar założyć 15tki do bexa?

Czy wziąłeś w większym rozmiarze tylko takie jak w linku?

Kupując felgi stalowe 180 zł komplet na alledrogo.

IMG_20191004_180700.jpg

sline.jpg

Tylko, że w bex masz większe zaciski z przodu i nie wejdzie felga 15cali.

Super wlepka w takim razie ...

Jakie podejdą i co radzicie ?

sline.jpg

Minimum musi być 16 cali felga i opona 

3 minuty temu, tranduo napisał:

Minimum musi być 16 cali felga i opona 

a ktore 17" podejda do bex`a zawieszenie 1bv ?

sline.jpg

Każde na odpowiedni rozstaw śrub. Jedyne co musisz patrzeć żeby et nie było za duże, takie do 45 jest ok z tego co pamiętam, więcej nie wiem.

25 minut temu, tranduo napisał:

Każde na odpowiedni rozstaw śrub. Jedyne co musisz patrzeć żeby et nie było za duże, takie do 45 jest ok z tego co pamiętam, więcej nie wiem.

chodzi mi o opony profil szerokosc itp...

sline.jpg

Fabrycznie producenta 235/45/17

Ludzie też biorą 225/45

ktore beda lepsze 215/225 ?

4XOPONY-ZIMOWE-BRIDGESTONE-215-55R17V-98
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 2076 zł - 4XOPONY ZIMOWE BRIDGESTONE 215/55R17V 98V XL LM005 (8438304333). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!
4XOPONY-ZIMOWE-BRIDGESTONE-225-50R17V-98
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 1930 zł - 4XOPONY ZIMOWE BRIDGESTONE 225/50R17V 98V XL LM005 (8439172707). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Edited by kamilLBN

sline.jpg

Szersze lepsze na mokre, lód. Węższe lepsze na śnieg, mniejsze spalanie, większy komfort (większy profil)

Więc chyba lepsze szersze w naszych warunkach. Miałem dylemat między 205/50 a 225/45. Wezmę chyba te drugie.

Panowie, jeździ ktoś w B7 na oponach w rozmiarze 225/50/17? Trochę wyższy profil, średnica 2% większa od 215/55/16, które miałem poprzedniej zimy.
Znalazłem komplet igła felg z Audi A5 + opony i zastanawiam się czy nie będzie z nimi problemu

19 godzin temu, Langista napisał:

Szersze lepsze na mokre, lód. Węższe lepsze na śnieg, mniejsze spalanie, większy komfort (większy profil)

przypominam ze zawieszenie 1bv czy nie bedzie problemu z wiekszym profilem ? lato mam 45 i jest maly przeswit a co dopiero 55 ?

czyli na nasze warunki lepsze beda szersze?

sline.jpg

Najlepiej sprawdź sobie na wlepie jakie powinieneś mieć do danego rodzaju kół. A nasze warunki są różne, dlatego ja brałbym węższe, żeby mniej paliwa żarło.

33 minuty temu, Langista napisał:

Najlepiej sprawdź sobie na wlepie jakie powinieneś mieć do danego rodzaju kół. A nasze warunki są różne, dlatego ja brałbym węższe, żeby mniej paliwa żarło.

Mordka moja wlepa mówi, że mogę śmigać na 15" ... 

Edit. Jeśli chodzi o paliwo to mam podtlenek LPG stag 10/100 tak, że  550km na butli ... o to się wgl nie martwię ...

Czyli szersze ?

IMG_20191004_180700.jpg

no mam dylemat 2tys za opony to nie malo ... podpowiedzcie cos 

Lista ofert

Stan
Nowy
Marka
Bridgestone
Liczba opon w ofercie
Komplet 4 szt.
Szerokość opony
225 mm
Profil opony
50
Średnica
17"
1 930,00 
kup teraz
193,00 x 10 ratraty zeroszczegóły w ofercie
1 948,00 zł z dostawą
2 osoby kupiły
Edited by kamilLBN

sline.jpg

22 godziny temu, Langista napisał:

niezupelnie , aczkolwiek wezme wezsze:

moto-INFO-2.jpg

sline.jpg