Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 21.04.2017 o 18:56, bobikos napisał:

Sprawdź czy dobrze kodujesz. Viki rosstech mowi że na końcu jest 2
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Airbag_8.4
Poza tym nie koduj dwóch rzeczy na raz. Najpierw zrób na rest of word, potem dokoduj wyłącznik.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Próbowałem na wszystkie sposoby, bez efektu :(

Co ciekawe nawet zapisanie tego samego ciągu cyfr co bieżące kodowanie skutkuje również komunikatem "Coding rejection"

Ewidentnie jakaś blokada w sterowniku siedzi (login? security access?) albo mój kabel/VCDS jest za słaby na tę operację... :kwasny:

BTW. 2-jka na końcu kodu odnosi się do sytuacji w której nie ma z tyłu pirotechnicznych napinaczy pasów (EU/Rest of World), w przypadku aut na rynek NAR widnieje tam albo 5 albo 7 na końcu (2 albo 3 pasy pirotechniczne z tyłu).

Zarazem jednak nie mam pojęcia co oznacza xxxxxx4 w przypadku Rest of World... ale to nie jest w tej chwili temat do rozkminy:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to zdj.a93af01c20ea173e082bd298b570518b.jpg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka



Wow dzięki! Zaraz Lecę sprawdzić czy mam te piny wyprowadzone w płytce lampki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprowadzone będziesz miał na pewno. U mnie oryginalnie siedzi lampka bez kontrolki AIRBAG i mam te zaciski na płytce. Auto z 2004 r.

Mam też przy okazji pytanie odnośnie pinów 4 i 7 we wtyczce lampki. Moje B6 jest z końca produkcji 2004 r i niestety we wtyczce nie mam osadzonych pinów 4 i 7. Chciałbym jednak zamontować kontrolkę w lampce podsufitki. Przerabiał już ktoś ten temat? Jak najwygodniej podciągnać przewody z niebieskiej kostki do wtyczki w lampce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukasz_N napisał:

Wyprowadzone będziesz miał na pewno. U mnie oryginalnie siedzi lampka bez kontrolki AIRBAG i mam te zaciski na płytce. Auto z 2004 r.

Mam też przy okazji pytanie odnośnie pinów 4 i 7 we wtyczce lampki. Moje B6 jest z końca produkcji 2004 r i niestety we wtyczce nie mam osadzonych pinów 4 i 7. Chciałbym jednak zamontować kontrolkę w lampce podsufitki. Przerabiał już ktoś ten temat? Jak najwygodniej podciągnać przewody z niebieskiej kostki do wtyczki w lampce?

Sprawdze to jutro, ale mam lampke z A4 B7 więc nie wiadomo czy będa wyprowadzone te piny, licze na to ze tak, wtedy zamawiam przeslone w ASO i powinno od razu zadziałać po przekodowaniu sterownika. Tak przynajmniej mi sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli nie będziesz miał wyprowadzonych pinów, to zawsze możesz wpiąć się bezpośrednio we wtyczkę lampki na piny 4 i 7 a do diody puścić przewody na konektorkach. W moim przypadku jest gorzej, bo będę musiał puszczać dodatkowe przewody od sterownika do lampki na podsufitce :kwasny:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamawiam przeslone w ASO

Kup używkę (całą lampkę) z Allegro nawet od A3 8P (jest taka sama) bez ambiente bo w twojej bez kontrolki bedziesz musial wycinać otwór w szkielecie lampki pod tą kontrolkę a lampa z kontrolka juz wszystko ma tylko wystarczy wszystko wypiąć i przełożyć ze swojej lampki. Wyjdzie taniej niż sama przesłona z ASO
Tak jak pisałem wcześniej ja z dwóch zrobiłem jedną[emoji3]


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, MemberA4 napisał:


Kup używkę (całą lampkę) z Allegro nawet od A3 8P (jest taka sama) bez ambiente bo w twojej bez kontrolki bedziesz musial wycinać otwór w szkielecie lampki pod tą kontrolkę a lampa z kontrolka juz wszystko ma tylko wystarczy wszystko wypiąć i przełożyć ze swojej lampki. Wyjdzie taniej niż sama przesłona z ASO
Tak jak pisałem wcześniej ja z dwóch zrobiłem jednąemoji3.png


Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

teraz zorientowałem się, że nawet kupując nowa przesłone to i tak nie zawiera ona kontrolki.  

Natomiast problem jest tego typu ze w miejscu gdzie przychodzi kontrolka mam mikrofon BOSE....zatem chyba nic z tego nie bedzie, albo sie myle?

gIpgT8n.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na srodku musi byc kontrolka chyba ze mikrofon przelozysz obok tak jak pokazalem na przykladzie kontrolki led na drugim zdjeciu ale nie ma wtedy zatrzasku 88e97d49c8056dbeb34290388766a221.jpgb04fb0cbcd7da68ea170ebecd757ebda.jpg

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super, nie wiedzialem ze mozna go tam umiescic :) 

Czyli reasumujac, moge kupic gola lampke z A3 8P0 i przelozyc do niej swoje blendy z diodami i pod szyber, mikrofony - Bose i BT etc?  Mam nadzieje ze detektor ruchu tez sie zmiesci.

Taka znalazlem za 60pln

t3NAaMb.jpg

Edytowane przez turzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mikrofon na srodku to zapewne masz pod nim otwór w szkielecie lampki również potrzebny dla airbag off wiec zostaje ci dolozenie leda w miejsce gdzie był mikrofon, podpiecie go do pinów, przełożenie maskownicy i przełożenie mikrofonu na bok. Chyba ze coś pominąłem....

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detektor ruchu zajmuje dwa boczne otwory, więc środkowy otwór zostaje albo pod mikrofon bose albo pod lampkę AIRBAG

W Twoim przypadku jedyne rozwiązanie to przeniesienie lampki airbag w miejsce szufladki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bobikos napisał:

Detektor ruchu zajmuje dwa boczne otwory, więc środkowy otwór zostaje albo pod mikrofon bose albo pod lampkę AIRBAG

W Twoim przypadku jedyne rozwiązanie to przeniesienie lampki airbag w miejsce szufladki.

Właśnie, to by tłumaczyło dlaczego kontrolka airbag-off zostala przeniesiona na konsole. Z tego co kojarze mikrofon BOSE pojawil sie dopiero w pozniejszym czasie produkcji B6. 

Ja zdecydowałem ze wywalam mikrofon i wkładam tam ontrolke poduszki skoro mam fabryczna instalacje pod to. Mika BOSE i tak wszyscy deaktywuja, podobno więcej szkód niż pożytku z nim,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam AudioPilot od BOSE denerwuje nieziemsko... Jak się wjedzie na przykład na brukowaną drogę to tak pogłaśnia radio że nie da się spokojnie porozmawiać z pasażerem. Z drugiej strony skoro go tam wsadzili to niech tam siedzi. Led w miejsce szufladki jest bardziej przyszłościowy bo zawsze później można dołożyć parktronika na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem fabryczną instalację do lampki ale ze względu na PDC z przodu musiałem to zmienić. Wstawiłem kontrolkę w miejsce szufladki, nie jest to skomplikowana modyfikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie!

Mam do kupienia ori instalacje ze stacyjką, wiązką i kontrolką i teraz mam pytanie czy jest ktoś w okolicy Wrocka aby mi pomóc z montażem? Niestety na elektryce nie znam się ni w ząb, z kodowaniem też na bakier. Auto z 2003r. Instalacja w podsufitce jest, mam też fabryczne czujniki parkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie pytanie do znafców :wink: Mam auto z 06.2002 i będę montował schowek z B7 z 2005 r z przełącznikiem air bag - dostałem go w gratisie do schowka łącznie z ori wiązką do brązowej kostki schowka i teraz pytanie czy jak podłącze ten schowek do swojej instalacji w aucie to czy wywali mi błąd air bagu?

W swoim ori schowku mam tylko dwa kabelki wykorzystane - prawdopodobnie zasilanie oświetlenia po otwarciu ale widziałem że wiązka od strony auta ma dużo więcej przewodów niż ta z obecnego schowka....... i tu jest problem.... bo te kabelki prawdopodobnie gdzieś lecą ....

Edytowane przez MichałA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...