Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Działa tylko pewnie połowicznie. To dlatego że w środku są różne wartości rezystorów SMD pod różne sterowniki.

Jeśli stacyjka działa z kluczykiem a nie działa elektrycznie to trzeba przylutować rezystory w środku na płytce

tak jak ma to zrobione

lucjan0681e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa tylko pewnie połowicznie. To dlatego że w środku są różne wartości rezystorów SMD pod różne sterowniki.

Jeśli stacyjka działa z kluczykiem a nie działa elektrycznie to trzeba przylutować rezystory w środku na płytce

tak jak ma to zrobione

lucjan0681e

Potwierdzam, Roberto321 wykonał mi taką przeróbkę i wszystko śmiga wyśmienicie, jeszcze raz serdecznie podziękowania za pomoc w wykonaniu tego moda dla Roberto 321.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najprościej sprawdzić, która instalacje się posiada? Mam auto z 2002 ale w wątku widać że są rozbieżności. Czy po zdjęciu lampki podsufitki można ocenić czy jest ona przygotowana pod kontrolkę w lampce lub w desce? Czy pewniej sprawdzić pod osłoną progową tak jak pisałem Bart-S?

Edytowane przez ruks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od dłuższego czasu zbierałem siły na demontaż tunelu i zrobieniu tego moda pod Airbag Off, elektrycznie wszystko jest git tylko nie mogę zmienić tego nieszczęsnego kodowania. co próbuję wpisać nowe kodowanie to wyskakuje okienko "coding rejected" próbuję zmienić to na klonie 16.8 i też kicha. Ktoś coś podpowie jak się za to zabrać?

 

Update:

Mój sterownik to 8E0 959 655 J kodowanie to 0010602, próbuję je zmienić na 0011602 i lipa, nie da się zmienić.

Sprawdzałem za pomocą kabla KKL niebieskiego na Vag-Com 3.11 i na Polski VAG 4.5, na moim kablu VCDS 16.8 klon z chin i na kablu kumpla VCDS 15.7 też klon.

Na każdym jednym kablu i programie brak reakcji na kodowanie. W VCDSie wyskakuje okno coding rejected i Error 11.

Czy trzeba podawać jakiś security access lub special equipment ? bo wydaje mi się że bez tego ani drgnie.

Miał już ktoś z Was taki problem?

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy upewnijcie mnie
Autko ma rocznik marzec 2003
jak mam w podsufitce zajete piny 4 i 7 to wystarczy dorwać lampke z kontrolka tak?cc3379cbd9c465c6587b799f5bffa009.jpg789c84a16aa1bf5c9b51673e08404c6d.jpg

 

Nastepnie w wiazce do schowka mam zajete piny 3 6 i 5

 


7b903bce072c7f9f53d7c2cfc5f629c3.jpgf3881038c1fa3c48429a96de9ce7e79d.jpg

 


to wystarczy dolozyc wlacznik o nr 5P0919237B lub C z wiązka i po tym zrobic kodowanie i wsio tak? Powinno hulać.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanko czy na tym zdjęciu zaznaczone piny są do kontrolki wyłączenia airbag? Pytam się bo na allegro są lampki z airbag off lecz w innym kolorze i myslę o przełożeniu tylko tej części z kabelkami do siebie

IMG_20170227_145346[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kaza napisał:

wolałbym zmienić lampkę niż pozbyć się wizytownika a mam b6 z 2004r.

sprawdź czy masz obstawione piny 4 i 7 na wtyczce do lampki w podsufitce i piny 3 5 6 na wtyczce od schowka wtedy bedziesz wiedział na czym stoisz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawił się problem okazuje się, że nie mam wyciągniętych kabli do lampki

wtyczka lampka.jpg

 

za schowkiem sytuacja lepiej wygląda bo są przewody doprowadzone do wtyczki

wtyczka schowek.jpg

mam taki wyłącznik i wiązkę, ktoś może podpowiedzieć czy wyłącznik będzie się nadawał bo nie ma żadnej literki (kluczyk pasuje)

wylacznik1.jpgwylacznik2.jpgwylacznik3.jpg

wiązka wygląda tak

wiazka1.jpgwiazka2.jpg

kolejne pytanie czy sterownik ogarnie wyłącznik bo gdzieś wcześniej wyczytałem, że nie wszystkie dają radę

sterownik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie szukaj niebieskiej wtyczki gdzies z tyłu wizytownika, kubka może być taśmą gdzieś przyczepiony. Jesli chodzi o sterownik napisz do kolego Mateo kilka postów wyżej pisał ze tez ma z końcówką J i mial jakiś problem z kodowaniem moze to już rozwiązał

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44b7676e9cee2991aae7e64d2ec807b6.jpg
Tu jest podłączona lampka airbag.
Będę miał po weekendzie swoją lampkę do sprzedania (szara), bo zamieniam na kontrolkę przy esp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7c2523dc3ac29c94f0553503db1dd0fd.jpg
Lampke mam juz ogarniętą[emoji3]teraz czekam na włącznik. Lampkę kupiłem od A3 i poprzekładałem wnętrzności [emoji4]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2017 o 22:21, MemberA4 napisał:

7c2523dc3ac29c94f0553503db1dd0fd.jpg
Lampke mam juz ogarniętąemoji3.pngteraz czekam na włącznik. Lampkę kupiłem od A3 i poprzekładałem wnętrzności emoji4.png

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

u mnie ju wszystko zrobione

oczywiście bez problemu nie mogło się obejść bo musiałem do kodowania użyć oryginalnego VCDSa, mój sterownik nie przyjmował na VCDS Lite kodowania a na VAG COM 311 nie chciał się z nim połączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie kodowanie w b7?  Wsio to samo co w b6 czyli zmianna 3 pozycji z 0 na 1? Dodam, że nie posiadam czujnika zajetosci siedzenia oraz zapięcia pasa po stronie pasażera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2017 o 17:25, MemberA4 napisał:

W takim razie szukaj niebieskiej wtyczki gdzies z tyłu wizytownika, kubka może być taśmą gdzieś przyczepiony. Jesli chodzi o sterownik napisz do kolego Mateo kilka postów wyżej pisał ze tez ma z końcówką J i mial jakiś problem z kodowaniem moze to już rozwiązał

Niestety nadal nie rozwiązałem problemu kodowania. Sterownik jak nie chciał tak nadal nie przyjmuje kodowania. Szukam kogoś w Szczecinie kto ma ori VCDSa ewentualnie VASa żeby spróbować ruszyć to kodowanie. W ASO jak dzwoniłem chcą 380zł za zmianę kodowania i nie dają gwarancji że im się uda (nie dziwie się bo w ASO pracują często paprochy a nie specjaliści)
Też mam rocznik 2004 i u mnie niebieskiej wtyczki za wizytownikiem nie było. pociągnąłem kable i kupiłem komplet przycisków w ASO. Wizytownika przez rok nie użyłem ani razu wiec mała strata. Jedyna różnica jest taka że nowy przycisk ESP, zaślepki i lampka Airgaba są trochę jaśniejsze niż szufladka kubka ale to zapewne wina promieni słonecznych i kilkunastu lat…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie gdy zmieniałem kodowanie VCDS Lite z 0 na 1 nie zapisywał go i miałem 3 błędy dotyczące włącznika ON/OFF dwa były 01228 i jeszcze jeden tylko nie zapamiętałem numeru

Mateo a czy miałeś przewody od schowka dociągnięte do sterownika AIRBAG? napisałeś ze dokładałeś od lampki czyli tych wogóle nie miałeś tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wtyczka przed schowkiem była obsadzona we wszystkie niezbędne przewody. Wiązkę schowka kupiłem w zeszłym roku na forum czyli jest jak oryginał. Przełącznik dezaktywacji jak podłączę do instalacji to też mam błędy złego kodowania i coś tam jeszcze ale nie pamiętam dokładnie. nie miałem niebieskiej wtyczki więc musiałem podnieść tunel i pociągnąć dwa przewody do lampki Airbaga.

Kodowanie próbowałem zmienić VCDSem 16.8.0 (klon), VCDSem lite 1.2, polskimVAGiem 4.9 VAG-COMem 311 na kablu KKL, nic nie rusza. Pożyczyłem innego klona VCDS 15.7 i też nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jak u MaTeo nie ma wtyczki niebieskiej podciągniętej nigdzie, więc zostaje zdjęcie tunelu. Wszystko mam już skompletowane więc dzisiaj będę się brał za to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...