[B5 AFN] Czerwona szklarnia :)

Krzyh00

Witam!

Auto posiadam juz od kilku miesiecy, A4 Avant jak widac :tongue4: z konca `97 roku.

Na prawde igła, lakier jak nowy, nie bity, nie wypierdziany, srodek jak nowka, wiec zakladam ze 200tys przebiegu ma faktycznie, 2 lata temu przyjechal z niemiec, odkupilem go od znajomego mysle ze z dobrych rąk :)

Z wyposazenia z tego co mi do tej pory wiadomo posiada:

- ABS

- AirBagi

- klimatronik

- 2x el. szyby

- el. lusterka

- pelny FIS

- kierownica S4 (chyba?)

- zegary po lifcie z ladowaniem i temp. oleju

- regulowane poduszki ledzwiowe w fotelach (nie wiem czy to standard?)

- hak westfalia

moze ktos podpowie jak sprawdzic jaka to wersja wyposazeniowa i co w nim wyszlo z fabryki?

Poki co ze zmian wzgledem fabryki:

- radio zmienilem na Concert Plus, do tego zmieniarka na karty SD i pendrivy ukryta w schowku nad radiem

- na tyl w dokladke zderzaka wrzucilem czujniki parkowania

- auto ma zamontowany xenon HID bodajze 6000K

Na naklejce w bagazniku, w dolnym prawym narozniku widnieje symbol 1BE, z tego co wyczytalem oznacza to fabryczne obnizenie o 20mm? Bo faktycznie jak stawalem kolo innych A4 moja wydaje sie nizsza, to jakas rzadkosc czy czesto spotykane zawieszenie? Amortyzatory tez sie roznia czy tylko sprezyny?

Co do modyfikacji nie bedzie ich za duzo bo to moje auto codzienne, do zabawy mam inne wiec to chcialbym zeby zachowalo pozory komfortu :tongue4:

- w planie mam wyrzucic hak, ale mimo ze mam 2 kluczki nie wchodza nawet w zamek, takze chyba czeka mnie rozwiercanie albo demontaz calego

- na lato czekaja juz kola, felgi 5 ramion polerowane od audi A8 z tych samych lat (szukam do nich dekielkow jak ktos ma albo wie gdzie kupic mozna niech pisze!) opony 225/40, felgi 17" takie (przykladowe foto):

11111kg.jpg

- na przod chcialbym lampy soczewkowe, ale dzielone bo wiem ze takie sa, jednak xenon z firanka na kloszu jest troche przypałowy, zamienniki depo czy inne sa dobre czy szukac ori? jak je odroznic?

- chcialbym wstawic podlokietnik z przodu bo mi tego brakuje

- z przodu trzeba bedzie porobic to aluminiowe zawieszenie bo troche puka na dziurach

- w planie mam troche podniesc parametry silnika, szukalem po forum ale nie znalazlem jednoznacznych odpowiedzi, ile mozna wycisnac z tego silnika samym programem i ile mozna z niego wycisnac przy jakis wiekszych modyfikacjach (jakich)?

i to chyba tyle, jak macie jakies sugestie co do zmian pisac smialo :)

13106282st.jpg

radio concert plus możesz pokazac linka z allegro z tym radiem, czy masz info na fisie? jak gra z tym adapteremna sd nie ma szumów?

aa i tego HIDa wywala albo zmien lapy na soczewkowe :good:

nie ma szumow bo to nie dziala na zasadzie transmitera FM ktory komunikuje sie przez fale radiowe, a normalnie emulator zmieniarki ktory podpina sie tak jak zmieniarke w gniazdo z tylu radia, takze jest jakość CD bardzo czysty dzwiek :) na fisie pokazuje niestety tylko TRACK XX CD XX

aa i tego HIDa wywala albo zmien lapy na soczewkowe :good:

a czym sie rozni to wnetrze poza zegarami od tego z 97? wlasnie moim zdaniem stoi nisko jak na serie, porownywalem z innymi A4, mam 1BE wtybite w dolnym rogu najklejki, chyba ze tyczy sie to czego innego :) a lampy tak jak pisalem w planie dzielona soczewka.

witam

jak na '97 to kolorek ładnie się trzyma i ładnie utrzymane auto

kiera+zegary +

jakbyś mi poświecił gdzieś na drodze tymi lampami to bym się zdenerwował trochę :thumbdown:

takich samych felg szukam do swojego :good:

mi też nie domagał mi zamek-rozleciał się :/

140 KM samym programem, ale warto zmienić turbo na AWX

pozdr

tego xenonu ja nie zakladalem juz byl, tez planuje z tym cos zrobic jak juz pisalem

nie ma szumów?

a jak to obejść żeby pokazywąło na fis? nie myślałeś o concert cd?

raczej nie ma mozliwosci obejscia tego, mi to szczerze mowiac nie przeszkadza. concert cd mi niepotrzebne, na plyte wchodzi kilkanascie utworow a na karte SD/Pendrive kilkaset, do tego nie ma zadnego opoznienia przy przelaczaniu utworow, nie zawiesza sie na dziurach i jakosc jest taka jak CD

No fajna :a4fan:

Na pierwszy rzut oka wygląda prawie jak nowa :naughty: Dbaj o nią :)

aa i tego HIDa wywala albo zmien lapy na soczewkowe :good:

na fotkach stoi dosc wysoko, ciekawe jak bedzie jak zalozysz kolka :naughty:

rozni sie m.in. kierownica, galka zmiany biegow, i czcionka na zegarach :gwizdanie: :gwizdanie:

Po dekielki proponuję udać się do ASO, na pewno będą mieli.

pewnie za cene dekielkow z aso kupilbym uzywane felgi :>

Ale tak naprawdę ładnie utrzymany czerwony kolorek jak na tyle lat :decayed:

Plany na mody także na plus :good:

nikt nie grzebal, z ta kiera wyjechal z fabryki sprawdzalem po kodzie na nalepce w ksiazce serwisowej:)

Po dekielki proponuję udać się do ASO, na pewno będą mieli.

pewnie za cene dekielkow z aso kupilbym uzywane felgi :>

Nie sądzę, ja za dekielek do swoich felg z S8 płaciłem 60 zł, czasem można kupić coś w ASO w dobrej cenie :wink4:

Bardzo ładne autko. Dbaj o nie a naprawde wynagrodzi Ci to w komforcie jazdy. Lampy przednie zmieniaj i wózek jak tia- lala :good:. Aha fele wypas. Pozdro

No ładna czerwona seria, narazie :decayed: co do wnętrza to różnic się:

-kiera (ta co masz była montowana od 1997 roku :wink4: także spoko)

-tapicerka

-deska rozdzielcza - jej kolory

-listwy dekoracyjne

-gałka biegów

-licznik

i to wszystko :good:

ja do tych felg bym widział jeszcze relingi chrom oraz chrom dookoła szyb :good: