Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera


Q3KinG

Rekomendowane odpowiedzi

No i mnie spotkał pęknięty zawias schowka. Niestety nie jestem za bardzo techniczny i nie podejmę się tego. Czy ktoś z Warszawy i okolic podjąłby się naprawy mojego schowka? Jeśli tak to pisać na PW i oczywiście jaki koszt i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ona nie jest montowana tak jak fabryczne radio i do demontażu potrzebne sa 'wyjmaki'? Obejrzyj zmieniarke dokladnie.

Oczywiście są potrzebne wyjmaki te same co do RNS-a,już przerabiałem ten temat.Ja rozebrałem tłoczek przesmarowałem sylikonem w płynie i jest gitara.Wyrwałem podczas niskich temperatur zobaczymy jak długo będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mnie to dopadło... Ale że większość zdjęć już nie aktywna, to zajrzałem na żywym organizmie jak to wygląda od strony drzwi (trójkątna obudowa)

- chciałem tylko zerknąć jak to wygląda, bo rezanie zostawiam na weekend.

I o ile faktycznie, hamulec stoi jak wryty (ciężko go ruszyć) to zaciekawiło mnie inne zjawisko....

żaróweczka podświetlająca schowek cały czas świeci..... a kluczyki w kieszeni...

Być może to przez zwalony hamulec (do jego obudowy jest wpięta ta kostka która idzie do żaróweczki) albo to coś innego....

profilaktycznie odłączyłem, żeby nie katować akumulatora... raczej tak nie powinno być...

ale nie zależnie od położenia hamulca - światełko cały czas było i ani myślało zgasnąć....

Zetknął się ktoś może z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaglebialem sie bardzo, ale do schowka idzie stale napiecie i masa przez silowniczek. Jak swieci sie ciagle to by wychodzilo ze blaszki w silowniczku sa zwarte.

Wczoraj dzialalem, bo obydwa uchwyty byly wylamane od schowka, to je przykleilem. A silownik rozebralem na czynniki pierwsze i gumka ktora w nim jest zostala nacieta w 4 miejscach i teraz wsio dziala o wiele wiele lzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbiję temat. Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie w Warszawie lub okolicach mogę naprawić ten pęknięty zawias schowka? Sam niestety się tego nie podejmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stoi to rozbierz go,wyczyść i przesmaruj.

U mnie to zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stary rozebrałem i posmarowałem gęstym olejem (delikatnie) i działa jak należy.

Zasada działania tego siłownika jest bardzo prosta.

Na tłoczysku jest umieszczona stożkowa uszczelka gumowa która przylega do cylindra.

Jak brak smaru (środka poślizgowego) to pracuje na sucho.

A jak pracuje na sucho to ciężko go wcisnąć i wycisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ja oddalem do spawania schowek i juz pol roku nic sie nie dzieje, jak jest dobrze zespawane i nie opiera sie o niego któś+sprawny silownik-ten co hamuje opadanie nagle schowka (ja go wymienilem bo sie zatarł już) to powinno dzialac i dzialac :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jak skleił/zespawał jeden gościu to po miesiącu padło :( ... potem się wkurzyłem, poczytałem forum i sam się zabrałem za tą naprawę... szpilka fi 5 i klej epoksydowy i działało bez problemu... nawet moim sposobem udało mi się kilku kolegom z forum zrobić i patent ze wzmocnieniem poprzez szpilkę i klej epo. jest najlepszy... oprócz tego "poluzowanie" poprzez nacięcia lub dziurkę elementu hamującego to podstawa, żeby nie kusić losu na przysłość.... do dnia dzisiejszego nikt nie zgłaszał rosczeń :) co mnie bardzo cieszy, że mogłem pomóc...

może nie w tym wątku ale mam dwa siłowniczki - jeden nufka, drugi regenerowany - jakby kto chciał to walcie na pw... Audi już nie mam ale siłowniczki po rezaniu u innych mi zostały...

A żeby lampka schowka nie świeciła trzeba siłownik wcisnąć do pozycji 0 lub odłączyć wtyczkę !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos mial uszkodzony zawias i chcial sie pozbyc calej klapy -> na zamek kolor soul to poprosze o pw:) dziekuje i sory za o/t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swój też uwaliłem po świętach bierę sie za naprawe fajnie że jest taki temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swój też uwaliłem po świętach bierę sie za naprawe fajnie że jest taki temat

a ja właśnie skończyłem sklejanie:banan: i jutro tylko wrzuce do auta:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w tłoczku wywierciłem małą dziurkę wiertłem 2mm, tłoczek chodzi lżej, po problemie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...