Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zbiornik paliwa - przelewanie się paliwa?


verpa

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, to chlupotanie jest wkurzajace tymbardziej ze np w bmw tego nie ma. Koles jezdzacy buma wsiada do mnie i sie smieje....nie mozna doreazac jakiejs extra grodzi w zbiorniku zapobiegajacej temu chlupotaniu? ;)

już pisałem wcześniej, że jest na to sposób - non stop full bak :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, to chlupotanie jest wkurzajace tymbardziej ze np w bmw tego nie ma. Koles jezdzacy buma wsiada do mnie i sie smieje....nie mozna doreazac jakiejs extra grodzi w zbiorniku zapobiegajacej temu chlupotaniu? ;)

już pisałem wcześniej, że jest na to sposób - non stop full bak :tongue4:

No ale bez sensu co 100km tankować bo już będzie chlup robić, może jakieś wygłuszenie między zbiornikiem a kabiną... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie chlupie. :lol1::zyzol:

Może dlatego, że w Q montowane były mniejsze zbiorniki. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze instalacja Q :decayed:

Jest to irytujace ale nie na tyle zeby sie az tak tym przejmować :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie chlupie. :lol1::zyzol:

Może dlatego, że w Q montowane były mniejsze zbiorniki. ?

Potwierdzam, u siebie również nie zauważyłem żadnego chlupotania :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze to jest wlasnie problem z odpowietrzaniem.... skoro nie wystepuje we wszystkich egzemplarzach.

Mam b6 od niedawna ale chlupotanie to jest mocno irytujace.

Niestety naleze do osob ktore zwracaja uwage na takie rzeczy..i radio tego nie zaglusza ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze to jest wlasnie problem z odpowietrzaniem.... skoro nie wystepuje we wszystkich egzemplarzach.

Mam b6 od niedawna ale chlupotanie to jest mocno irytujace.

Niestety naleze do osob ktore zwracaja uwage na takie rzeczy..i radio tego nie zaglusza ;P

nie no tu przesadzieles ... czyli zbiornik jest ok zmien radio na mocniejsze :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc koledzy , wczesniej mialem B 5 i nie mialem takich objawow , od niedawna mam B6 i zauwazylem , a razczej usłyszalem że czasem przy hamowaniu slysze chlupotanie albo jakby mi sie cos w bagażniku przesuwalo , troche mnie to denerwuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam stuki pochodzace z okolicy baku. Dlugo sie przysluchiwalem czy to nie zawieszenie lub jakies elementy wewnatrz samochodu. Najbardziej jest slyszalne gdy bak jest zatankowany do polowy. Mniej jak juz jest blisko rezerwy. Jeszcze nie mialem okazji zatankowac do pelna wiec nie wiem jak wtedy bedzie.

Jest to troche denerwujace ale trzeba sie chyba pogodzic...w A3 tego nie mialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez tego w B5 tego nie zauważyłem zarówno w moim i kumpla ani jednego chlupnięcia ze zbiornika a żaden z nas nie ma kłatro :gwizdanie:

Mialem b5 AFN bez Q przez jakies 1,5roku i nigdy nie slyszalem chlupania, za to w B6 od samego poczatku :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornik w Q jest przez srodek podzielony przez wał przez co jest mniejszy ale w wiekszym stopniu jakby dwukomorowy wiec pewnie to jest powodem ze paliwo tak sie nie przelewa i nie chlupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokos - najprawdopodobniej masz rację. Userzy Q nie skarżą się na hałas, z kolei właściciele FWD tak (również się do nich zaliczam).

Bak od Q ma mniejszą pojemność i jest równo podzielony na 2 części (płaski środek nad wydechem i dwie równe torby na bokach). W FWD bak siedzi bardziej po prawej stronie (jedna większa komora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem górnikiem więc odkopuję temat.

wcześniej jak tankowałem do pełna nic nie było słychać.

w zeszłym tyg wlałem pod korek i wrażenie jakby coś się przemieszczało w bagażniku. z racji tego że przeważnie mam tam raczej porządek, podejrzenie wykluczone.

przy przyśpieszaniu i hamowaniu słychać było pukanie. jak wyjeździłem trochę paliwa to słychać właśnie przelewanie.

dzisiaj podjadę na podnośnik żeby sprawdzić dla spokoju czy aby gdzieś się nie poluzował.

wcześniej przy połowie zbiornika czy max nic takiego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem górnikiem więc odkopuję temat.

wcześniej jak tankowałem do pełna nic nie było słychać.

w zeszłym tyg wlałem pod korek i wrażenie jakby coś się przemieszczało w bagażniku. z racji tego że przeważnie mam tam raczej porządek, podejrzenie wykluczone.

przy przyśpieszaniu i hamowaniu słychać było pukanie. jak wyjeździłem trochę paliwa to słychać właśnie przelewanie.

dzisiaj podjadę na podnośnik żeby sprawdzić dla spokoju czy aby gdzieś się nie poluzował.

wcześniej przy połowie zbiornika czy max nic takiego nie było.

Było słychać tylko ty tego nie słyszałeś do momentu przeczytania wątku :polew: W b5 paliwo słyszałem w b7 już nie oba napędy FWD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...